Reklama

Ševčík, nebo Jankto? Šikula ze Slavie zahrál dobře, platnější na Dány však bude Jankto

Českou republiku čeká v sobotu čtvrtfinále mistrovství Evropy s Dánskem. Otazníků v sestavě je hned několik, vrací se dvojice Vladimír Darida, Jan Bořil, na druhou stranu si trojice hráčů v neděli řekla o sestavu. Jedním z nich je Petr Ševčík.

Leckoho šokovalo, když se v grafice sestavy České republiky na zápas s Nizozemskem objevil na levém křídle Petr Ševčík. Výkony Jakuba Jankta skutečně nebyly dobré, ale čeští příznivci čekali spíše Adama Hložka.

Volbu Jaroslava Šilhavého odsuzovali s tím, že je z něj cítit jeho slávistická minulost. Třeba fanoušek Jan na Facebooku napsal následující: “Průměrný Ševčík místo nejlepšího střelce ligy, to bude ostuda…”

Ale ostuda to nebyla. Ševčík hrál dobře a jeho rotování s Antonínem Barákem dělalo Nizozemcům problém. Opět potvrdil skvělou kondičku, krokem rozhodně nešetřil. Stahoval se do středu, kde se přeci jen cítí trochu lépe.

„Levé křídlo mi úplně nevadí. Mám zkušenosti ze Slavie, trenér Trpišovský mě tam občas staví. Většinou nemám úkoly klasického křídla, ale zatahuji se i do středu. Myslím, že to nám v zápase taky pomohlo,“ řekl v rozhovoru pro iSport.

Proti Dánům to však bude dosti jiné. Ti sice hrají stejně jako Nizozemci ve tříobráncovém systému, avšak nikoli 3-5-2 ale 3-4-3. A to je z pohledu křídelních hráčů velký rozdíl.

Je totiž potřeba, aby drželi lajnu, respektive pomáhali krajním bekům, jelikož proti nim běhají dva křídelníci (křídlo a wing-bek). A na tuto úlohu je mnohem více zvyklý Jankto, jenž má levé křídlo jako svůj primární post.

Z tohoto pohledu by tedy dávalo smysl dát v základní jedenáctce prostor záložníkovi Sampdorie Janov a Ševčíka poslat do hry na unavenou obranu. Uvidíme, jak se rozhodne Jaroslav Šilhavý.

Zdroj: Facebook

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. I mě Jankto zklamal, ale pravdou je, že si to v podstaě neměl s kým dát. Ve dvojce s Barákem si myslím, že to fungovat bude.

  2. Jankto udivuje jen přelivem. Robátko Hložek by měl projit celou kvalifikací. To že je vidět v lize, to neznamená že má na Evropu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené