Setién: Hráči přijali vysvětlení prezidenta ohledně kauzy se sociálními sítěmi

Pravidelnou předzápasovou tiskovku absolvoval v pátek po obědě Quique Setién. Ten na ní vedle příštího soupeře jeho Barcelony, Eibaru, povykládal i o dalších tématech – mimo jiné také o skandálu, který otřásl médii v průběhu týdne a týkal se vedení a manipulace médií.

Embed from Getty Images

David Puig, Barca TV: Eibar bude obdobně jako Getafe hrát vysoko, agresivně a prakticky nebude krýt individuálně. Jaké rozdíly mezi těmito týmy vidíte? Může vám utkání s Getafe posloužit jako příklad?

Každý zápas je novou zkušeností a novou analýzou. Některé týmy hrají tvrdě pod tlakem a snaží se zajistit, že nebudeme vyvážet míč. To znamená, že se musíme porozhlédnout po dalších možnostech. Musíte neustále analyzovat, jak se můžete postavit svému soupeři. Předpokládáme, že Eibar bude hrát vysoký presink, protože to tak má rád. Tento týden jsme pracovali na různých řešeních.

Anais Marti, Catalunya Radio: Messi říkal, že aktuálně Barcelona nehraje dostatečně dobře, aby vyhrála Ligu mistrů. Souhlasíte s ním?

Určitě s ním v některých věcech souhlasím a v jiných … Za posledních 20 let jsem viděl, jak se vyhrálo hodně ročníků a myslím si, že máme stejnou šanci, jako ostatní, ačkoliv je pravdou, že musíme zapracovat na určitých věcech. Je jasné, že nejsme se vším spokojení, nicméně věřím, že se vyvíjíme a vstupujeme do nové úrovně, která nám umožní soupeřit.

Marta Ramon, RAC1: Barcelona zažívá instituční krizi. Myslíte si, že klubová stabilita nyní více závisí na vašich výsledcích?

Možná si myslíte, že nás spousta věcí ovlivňuje, ale realitou je, že nikoliv. Soustředíme se na to, co máme a máme spoustu starostí. Víme, co se děje, ale pokusíme se zajistit, aby to neovlivnilo tým. Mohu vás ujistit, že je to takto. Naprosto se soustředíme na vyhrávání, dobré výkony a dělání radosti fanouškům.

Santi Valles, Cadena SER: Prezident se potkal s vámi a kapitány. Jaké vám podal vysvětlení? Přijal je tým?

Samozřejmě, že je přijal. Bartomeu nám to řekl všem a už se k této záležitosti nevracíme. Toto téma nepomáhá soustředit se na fotbal, takže jsme jej nechali. Dostali jsme vysvětlení a to je celé.

Alfredo Martínez, Onda Cero: Martin Braithwaite byl povolán na zápas s Eibarem. V jaké formě se nachází? Může nastoupit od první minuty?

V některých zápasech si určitě zahraje v základní sestavě, teď je možná trochu brzy. Nemám pochyb o tom, že je v dobré formě, ale musíme mu vysvětlit spoustu konceptů. Jsme si jistí, že nám hodně pomůže. Vidíme, že má velký chtíč.

Helena Condis, Cadena COPE: Messi řekl v rozhovoru, že na Abidala odpovídal, protože se cítil napaden. Trápí vás řešit takové věci veřejně?

Mám pod kontrolou to, co říkám a dělám já a zbytek … Existují rozdíly a bylo by ideální, kdyby se vyřešili soukromě, nicméně já do toho nezasahuji, protože mě to neovlivňuje.

Carles Escolán, Radio Marca: Messi rovněž dodával, že v minulých letech byl tým lehce rozptýlen, což bylo velkým problémem. Obáváte se, že by se stejná věc mohla přihodit teď v klání s Eibarem, před duely proti Neapoli a Realu?

Nejprve nás čeká Eibar a budeme se snažit na něj soustředit. Přistupujeme k tomuto utkání, jako by to bylo finále a získat tři body bude extrémně důležité. Umožní nám to vytvořit tlak na naše soupeře a posílí nás to do budoucna. Ačkoliv se může zdát, že se bude jednat o lehký zápas, nebude tomu tak. Takové nejsou nikdy a my budeme muset ze sebe vydat to nejlepší, abychom vyhráli.

Alfredo Martínez, Onda Cero: Teď jste měl dva kratší týdny na práci s týmem. Cítíte, že nyní v zápasech proti Neapoli a Realu nastane moment předvést dopady?

Tyto dva týdny nám udělaly dobře, protože jsme mohli pracovat více klidně, nicméně uvědomuji si požadavky a od prvního dne vím, že musíme vyhrávat a k tomu hrát dobře. Tento proces může trvat více nebo méně času a domnívám se, že jsme už kolikrát hráli dobře. Je však pravdou, že jsme vyjma Leganés nezažili velké vítězství. Měli jsme ale příležitost dát více branek, než jsme jich dali. Rovněž máme k dispozici data, které ukazují, že protivníci si s každým zápasem vytvořili méně příležitostí. Dojmy mohou být trochu jiné, ale pravdou je, že naši protivníci poměrně málo střílejí na naší bránu.

Achraf Ben Ayad, BeIN Sports: Jak vyřešíte problém ve středu obrany? Umtitimu a Lengletovi hrozí karetní trest a druhý jmenovaný nehrál od utkání na Betisu.

Kdokoliv bude potrestaný na El Clásico bude i velkou ztrátou pro nás a naštěstí máme ještě druhého z nich. Nebudeme je oba riskovat. Věřím oběma, oba si vedou velmi dobře a je pravdou, že jednoho dne budou kvůli tomuto muset pauzovat. Totéž platí i pro ostatní hráče.

Nacional.cat: Čekal jste tolik polemiky na mnoho témat, když jste přišel do Barcelony?

Přišel jsem do nejlepšího či jednoho z nejlepších klubů na světě. Ptejte se mě na konstruktivní věci. Na takové věci nemyslím, ty mi nic nedávají. Musím se soustředit na své hráče a aby šla vidět naše práce na hřišti. A vidím, že ani na hráče nemají tyto polemiky vliv.

Marc Marba, pořad „La Porteria“ na BTV: Už jste si vybral některého ze stoperů, s nímž počítáte na El Clásico?

Ne. Ať už zítra (tisková konference proběhla v pátek, pozn. přek.) nastoupí kdokoliv, pak může nastoupit i na Neapoli nebo Realu. Řeknu vám, že se často stává, že nespím a uvažuji, koho postavím a to nejen na tuto pozici. Často je totiž nejisté, kdo z dvou hráčů bude nejlepší pro daný zápas a pak si můžete myslet, že kdybych tam postavil někoho jiného, mohl zahrát lépe. Často se rozhoduji ne pět minut před zápasem, ale skoro tak.

Gol: Tvrdí se, že jste požádal o transfer Braithwaita. Je to pravda? Co může dát týmu?

Martina jsme sledovali už nějakou dobu a má dovednosti na to, aby nám pomohl. Může nastoupit na různých postech a dobře se přizpůsobuje našim potřebám. Věříme, že nám pomůže. Nejen, že to je dobrý hráč, ale také to má dobře poskládáno v hlavě.

Jamie Easton, BeIN Sports: Říkal jste, že nejste spokojený se vším. S čím konkrétně? Co je urgentně potřeba napravit.

Je to záležitost celku. Tento týden jsme pečlivě analyzovali presink Getafe, když jsme vyváželi míč. Víme, že další týmy to možná zkopírují, takže na to hledáme řešení. Teď na tom právě pracujeme a v předchozích týdnech jsme mluvili o jiných herních aspektech. Snažíme se kooperovat a vědět, kdy jít dovnitř či ven nebo jak vysoko mají vystoupit soupeři. Hodně věcí záleží na rozhodnutích hráčů a oni pracují od všeho na něčem. Možná to někdy nevidíte, ale snažíme se implementovat spoustu věcí.

dánský novinář: Je možné, že si Braithwaite zítra zahraje?

Ano je.

Diari Ara: Na jaké pozici vidíte Braithwaita? Bude záležet na utkání?

Martin se dokáže přizpůsobit na různé pozice. Uvidíme. Může nám pomoci ve středu nebo zleva.

Xavi Lemus, TV3: Jak může zítřejší zápas ovlivnit duel proti Neapoli?

Je třeba jej zvážit, ale teď se snažím vyhrát zítřejší zápas. Pro některé hráče to budu muset vzít do úvahy, ale nikoho nebudeme šetřit.

Javier Giraldo, Sport: Riqui Puig se objevil v prvních zápasech pod vámi, ale nyní zmizel z nominací. Proč tomu tak je? Chápete, že se fanoušci ptají, co se s ním stalo?

Několikrát jsem říkal, že nerad mluvím o konkrétních jménech. V Barceloně B je mnoho hráčů ve stejné situaci jako Riqui. Trénují s námi, mají šanci a mohou si vybojovat místo, ovšem není to snadné. Riqui má hodně odhodlání a entuziasmu, stejně jako Collado, Ronald nebo Akieme. Doufám, že budu mít prostor, abych jim někdy dal na hřišti minuty. Rovněž pokud bude potřebovat někdo z prvního týmu příliš odpočívat, odchovanci nastoupí místo nich.

francouzský novinář: Cítíte už pomalu atmosféru Ligy mistrů?

Ano, samozřejmě. Velmi se těším na zápas s Neapolí. Nejprve však budeme čelit dalšímu silnému sokovi, který nám ztíží život.

Sin Concesiones: Preferujete, když se protivník zavře na vlastní polovině nebo když praktikuje vysoký presink?

Abych byl upřímný, tak je mi to jedno. Možná jedna z těch možností je lepší. V obou případech si však dokážeme vytvořit příležitosti, ale obě jsou asociovány s odlišnými obtížemi.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Maradona odešel, ale jeho kouzla s námi zůstanou navždy. Připomeňte si jeho nejlepší momenty

Diego Armando Maradona předčasně odešel na věčnost v pouhých 60 letech. Na hřišti uměl s balónem taková kouzla, že díky němu se do fotbalu zamilovali milióny dětí.

Diego Maradona zemřel! Nepřežil srdeční zástavu, nepomohla ani resuscitace

Diego Maradona dnes ráno zemřel, když se mu osudnou stala srdeční zástava. Jednomu z nejlepších fotbalistů historie nepomohla ani včasná resuscitace lékařů,

Z české ligy bude těžké dostat se do reprezentace. Mým cílem je přestoupit do zahraničí, říká Filip Nguyen

Osmadvacetiletý brankář Filip Nguyen je v současné době neotřesitelnou jedničkou v týmu Pavla Hoftycha. V rozhovoru pro náš web prozradil mimo jiné i to, jaké šance dává Spartě a Slavii na postup do jarních bojů Evropské ligy.