Spojte se s námi


Fotbalová reprezentace

Šest největších přehmatů videorozhodčích na letošním mistrovství světa, které vyvolaly největší diskuze

Publikováno

dne

Videorozhodčí. Pojem, který na letošním mistrovství světa vyvolává největší diskuze. Jeden nadává, že spoustu penaltových momentů nechali muži u obrazovek jen tak bez povšimnutí, druhý oponuje, že se jednalo o šedou zónu. Často je vidět, že v tom mají lidi zmatky a chaos. Nejvíce diskuzí vyvolalo utkání Portugalsko proti Íránu, ve kterém se šel rozhodčí Cáceres podívat na video dokonce třikrát. Pojďme se podívat na přehmaty, které vyvolaly největší debatu.

FAUL NA BERGA 

Začneme tím nejpropíranějším. Ve 12. minutě zápasu mezi Německem a Švédskem ztratil na půli balon stoper Rüdiger a Forsberg vyslal do nájezdu sám na Neuera útočníka Berga. Jenže zezadu přiběhl Boateng a těsně před zakončením Berga vykolejil. Švédský hroťák poté mířil pouze slabě. Jakkoliv se samotný zakončovatel zlobil, penalta se nepískala.

FAUL NA PAVÓNA

Moc se o tom nemluví, ale i Argentinci měli kopat další penaltu proti Islandu. Pavón byl totiž při svém průniku do šestnáctky jasně držen. Poté dostal také přes achilovku a spadl na zem. Jasný faul.

FAULY NA KANEA

Písknutá na Harryho Kanea byla penalta pouze jedna, přičemž jich mohlo být daleko více. Panamští hráči si při standartních situacích vůbec nevěděli rady a snažili se své soupeře bránit jak jen to šlo. Rozhodčí jim pískl jeden takový zákrok, ale mohlo jich být daleko více. Kdyby Anglie nezvítězila 6:1 a výsledek by byl klidně i vyrovnaný, vyvolalo by to hodně zlé krve.

FAUL NA MIRANDU 

Hodně diskutabilní moment. Útočník Zuber si při rohu odstrčil obránce Mirandu a zavěsil. Švýcarsko tak proti Brazílii srovnalo na 1:1. Výsledek se do konce zápasu již neměnil. Zde se ale dá říci, že názory jsou různé. Jeden namítá, že i mírné přistrčení hráče při výskoku vykolejí, druhý říká, že tak slabé by se přece mělo pouštět. Tento moment spadá do šedé zóny.

FAUL NA MITROVIČE

Běžela 72. minuta utkání Srbska proti Švýcarsku, když letěl do vápna centr na vytáhlého hrotového útočníka Mitroviče. Jenže ten mířil slabě a nepřesně. Vlastní vinou? Ani náhodou. Z jedné strany ho držel Lichtsteiner, ze druhé Milenkovič. Rozhodčí na place nepískl, to se dá pochopit, ale aby nebyl na tuto situaci upozorněn videorozhodčím? Nepochopitelné. Důležitost rozhodnutí ještě potvrzuje fakt, že se poté Švýcarsko dostalo do vedení a vyhrálo. Díky tomu gólu nakonec postoupilo. Na úkor Srbska…

UTKÁNÍ PORTUGALKO VS. ÍRÁN

Samostatná kapitola. Zde se nezpochybňují verdikty rozhodčího ve spolupráci s videem, ale to, že video do utkání zasáhlo mockrát. Nejprve přisoudilo penaltu za faul na Ronalda, kterou ale následně faulovaný neproměnil. Poté stejný hráč loktem bouchl při svém pohybu protihráče. Na červenou nikoliv, spíše na žlutou kartu. Rozhodčí na place ale nedal ani žlutou. Přitom ale došel pokyn od videa, ať se jde podívat na obrazovku. To znamenalo jediné – muži u videa se domnívají, že jde o červenou kartu. Tu nakonec rozhodčí neudělil. Nutno říci, že žlutá byla naprosto v pořádku. Video do utkání zasáhlo ještě jednou. V nastavení dostali i Íránci možnost pokutového kopu po ruce ve vápně. Soares ale míč jen mírně líznul. Hodně diskutabilní moment.

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.