Spojte se s námi


Chance Liga

Šenkeříkovo oko: Olayinka lídr není! Vyhrálo jeho ego, takhle nemůže Slavii připravit o body. Možná už se vidí v Bělehradě

Máme za sebou další kolo Fortuna ligy plné událostí. Slavia Praha nezvládla další venkovní duel a jen remizovala v Liberci, Plzeň prohrála podruhé v řadě a v lize přibývá agresivních zákroků. Naopak Bohemians zažívají snovou sezónu.

Publikováno

dne

Máme za sebou další kolo Fortuna ligy plné událostí. Slavia Praha nezvládla další venkovní duel a jen remizovala v Liberci, Plzeň prohrála podruhé v řadě a v lize přibývá agresivních zákroků. Naopak Bohemians zažívají snovou sezónu.

Zdeněk Šenkeřík je bývalý fotbalový útočník, který nastupoval za Bohemians, Jablonec, turecký Malatyaspor, Slavii, norský Stabaek či Baník Ostrava. Je historicky prvním střelcem Slavie v Lize mistrů, v novém formátu Šenkeříkovo oko bude rozebírat ligové události.

Olayinka není lídr

„Slavia předvedla lepší venkovní výkon než v Teplicích i Budějovicích. Tentokrát hrála jinak a sahala po vítězství, což se v předchozích duelech nestalo. Zápas v Liberci sešívané bolel, stál je hodně sil. Slavia po dlouhé době předvedla venku docela slušný výkon.

Hlavní postavou zápasu byl Peter Olayinka. Co bych mu tak řekl jako trenér po zápase? Asi nic. Jestli už je myšlenkama v Bělehradě, tak se pak může stát takováhle nekoncentrovanost.

Píše se o něm, že je lídr, já respektuju jeho výkony, branky a přihrávky napříč všemi soutěžemi, ale za mě to žádný lídr není. Tady vyhrálo jeho ego a v takovýhle moment udělat takovou věc, nechat se vyloučit a připravit tým o dva body, to může třeba Slavii stát titul.

Teď se může modlit, aby dostal co nejmenší trest a může se kát, ale takovouhle věc prostě nemůžete udělat, ohromně to poškodí tým.

Konec Filla ve Zlíně?

Takovou věc udělal stejně i Martin Fillo. Zákeřných věcí na hřišti vidíme čím dál víc. Co se týče Filla, že to udělá jednou v prvním zápase, ne, že se to dá pochopit, ale někdy se stane, že dostanete dvě žluté za nechtěné fauly.

Ale jít ve čtvrté minutě do souboje takovýmhle stylem, že protihráče jdete pomalu zranit, on v jeho věku a s jeho zkušenostmi… Je kolem něj asi nějaká divná energie.

Celkově přibylo spoustu zákeřných zákroků, ale i vulgarit směrem k rozhodčímu, co si hráči dovolí, je neskutečné. Agresivita na hřišti vychází i z laviček a z toho vyústí podobné situace.

Konec éry v Plzni? Ještě ne

Plzeň znovu prohrála, když nestačila na Bohemians. Jejich výkony jsou hodně nepřesvědčivé, už jsem o tom hovořil minule. Nerad bych ale hovořil o konci velké éry, moc dobře víme z minulosti, kdy se to od Plzně nečekalo a jak s tabulkou dokázala zamíchat.

Plzni a Slavii by mohla pomoct reprezentační pauza, budou mít čas se srovnat. Pro Spartu teď pauza výhodná není, ta je v laufu. Z téhle velké trojky bude o titul hrát ten, kdo bude nejsilnější ve fotbalovém zákulisí.

Po prohře se začalo mluvit o konci trenéra Bílka. Já bych to tak neviděl, udělal v Plzni kus práce, vyhráli titul, přešli do Ligy mistrů přes velice silné soupeře. Trenér Bílek Viktorii pozvedl, nikdo od níc loni nic nečekal, z hlediska dlouhodobé koncepce asi není dobrý plán jej vyhodit.

Plzeň má svůj styl, někdy se jí daří více, někdy méně a buď s ním dělá body, nebo ne. Nikde není napsáno, že do boje o titul ještě nepromluví.

Bohemians do pohárů?

Skvělou sezonu zažívá Bohemka a je poměrně reálné, že se dostanou do pohárů. Bohemians si momentálně zaslouží absolutorium, všechna čest za to, co předvádí. Sbírají body s těžkýma soupeřema, ale i herně si zaslouží pochvalu.

Všechna čest před trenérem Veselým, který tomu nastolil tvář. Strašně bych Bohemce poháry přál, mám tam své první ligové starty a za ty léta boje o stadion a o udržení si to klub zaslouží.

Trochu paradoxem je, že Bohemka většinu bodu sbírá venku a moc se jí nedaří doma. Je to pokaždé jinak, někdy chytnete šňůru venku, někdy doma. V případě Bohemky je ale zarážející, že soupeři do Ďolíčku neradi jezdí, ta atmosféra je tam vždy výborná, zatím toho ale kluci neumí moc využívat.

Až se to podaří, tak třeba bude Bohemka sahat ještě po vyšších příčkách. Ale je vidět, že spousta věcí se tam dalo dohromady, klub dobře vytipovává hráče a v klubu je vše nastavené tak, jak má být.

Zdroj: RUIK, Zdeněk Šenkeřík, SK Slavia Praha

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.