Spojte se s námi


Evropská liga

Semifinále Evropské ligy: Dokáže West Ham se Součkem a spol. dojít do finále? Jak je na tom nenáviděné Rangers proti Lipsku?

Už ve čtvrtek nastoupí poslední čtyři týmy do semifinále Evropské ligy, aby zabojovaly o postup do vysněného finále. V prvním zápase vyzve londýnský West Ham německý Frankfurt. V druhém semifinále uvidíme Lipsko, které nastoupí proti skotskému Rangers.

Publikováno

dne

Už ve čtvrtek nastoupí poslední čtyři týmy do semifinále Evropské ligy, aby zabojovaly o postup do vysněného finále. V prvním zápase vyzve londýnský West Ham německý Frankfurt. V druhém semifinále uvidíme Lipsko, které nastoupí proti skotskému Rangers.

West Ham United vs. Eintracht Frankfurt
V Londýně se odehraje první zápas mezi West Hamem a Frankfurtem. Velká část českých fanoušků bude určitě přát úspěch anglickému celku, protože za něj hrají tři čeští zástupci. Jde o Tomáše Součka, Vladimíra Coufala a Alexe Krále.

Český trojlístek dokázal v roce 2019 dojít do čtvrtfinále Evropské ligy se Slavií, kde nestačili na Chelsea. Nyní ve službách West Hamu stojí už jen kousek před branami finále a přáli by si, aby se nesmazatelně zapsali do historie londýnského celku.

V cestě jim však stojí německý Frankfurt, který předvádí v Evropské lize skvělé výkony. V osmifinále vyřadil Real Betis po zápasech 2:1 a 1:1. Další španělský celek potkal i ve čtvrtfinále. Šlo o Barcelonu, která patřila k největším favoritům na zisk trofeje. Po zápasech 1:1 a 3:2 však postoupil do semifinále německý celek.

Kladiváři v osmifinále vyřadili Sevillu, i když první zápas prohráli 0:1. Ve druhém totiž zvítězili 2:0, první branku vstřelil Tomáš Souček. Ve čtvrtfinále potkali francouzský Lyon, se kterým hráli 1:1 a následně zvítězili 3:0.

Mírnějším favoritem tohoto dvojutkání je anglický celek. I přes větší množství zranění v obraně by si měli s německým celkem poradit. Těšit se můžeme také na fantastické diváky na obou stranách, například ti němečtí dokázali zcela ovládnout barcelonské Camp Nou.

Red Bull Lipsko vs. Rangers FC
Z posledních čtyř týmů v Evropské lize je právě Lipsko největším favoritem na zisk trofeje, zatímco celku Rangers věří nejméně lidí, i když už dokázali zaskočit některé favority. Oba celky na rozdíl od druhého semifinále museli hrát i utkání v rámci šestnáctifinále.

Lipsko si v prvním vyřazovacím kole dokázalo poradit s Real Sociedad a vyřadilo je po výsledcích 2:2 a 3:1. Postup z osmifinále do čtvrtfinále měl německý celek volný, protože došlo k vyřazení Spartaku Moskva ze soutěže. Ve čtvrtfinále vyřadili italskou Atalantu po zápasech 1:1 a 2:0.

Skotské Rangers, které velká část českých fanoušků nemá ráda kvůli incidentům se Spartou či Slavií, postoupilo ze základní skupiny na úkor Sparty Prahy. V šestnáctifinále dokázali senzačně vyřadit Borussii Dortmund po výhře 4:2 v Německu a remíze 2:2.

V osmifinále narazili na Bělehrad, který napřed porazili 3:0 a poté prohráli 1:2, ale díky výslednému skóre postoupili až do čtvrtfinále. Tam se utkali s portugalskou Bragou, se kterou hráli 0:1 a 3:1.

Nyní outsider Rangers stojí proti dalšímu favoritovi, Lipsku. Určitě by rádi navázali na vyřazení německého Dortmundu, který venku dokázali porazit 4:2. Lipsko si však dá větší pozor, přece jen se jedná o semifinále, kde není prostor na chyby. Stejně jako u prvního semifinále tak i zde můžeme očekávat napínavý duel.

První zápasy se hrají ve čtvrtek 28. dubna. Odvety proběhnou o týden později, tedy ve čtvrtek 5. května. Všechny zápasy začínají v 21 hodin.

Zdroj: UEFA Europa League

Reklama

Oblíbené