Spojte se s námi


Fotbal

Sedmnáctý evropský šampionát je zahájen! V Mnichově viděli působivý zahajovací ceremoniál. Pohár přinesla žena zemřelé legendy. Domácí hrají se Skotskem

https://www.ruik.cz/tipy-na-sazeni/euro-program-kdy-hraji-cesi-na-me-skupiny-rozpis-zapasu/

Publikováno

dne

Mistrovství Evropy s pořadovým číslem sedmnáct odstartovalo v pátek večer úvodním duelem mezi domácím Německem a Skotskem. Mnichovský stadion viděl před začátkem zápasu působivý zahajovací ceremoniál, během kterého přinesla pohár pro vítěze žena zemřelé legendy.

1 000 Kč zdarma s promo kódem: BIGPROMOCZ

dalších 3000Kč za vklad + free spiny

VYUŽÍT PROMO KÓD
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Sedmnáctý fotbalový šampionát starého kontinentu je tady! Přehlídka největších evropských hvězd se sjela do Německa, aby bojovala o jednu z nejprestižnějších fotbalových trofejí. A všechno to začalo v pátek večer 14. června duelem domácích se Skotskem.

Do posledního místa našlapaná mnichovská aréna viděla povedený zahajovací ceremoniál, který začal tancem mužů a žen v pestrobarevných oděvech. Zuby asi musely skřípat v řeckých domácnostech, protože část aktérů zahájení svými oděvy připomínala právě zemi, která na šampionátu chybí.

Dojem udělaly velkoplošné plachty, na kterých bylo k přečtení Welcome to Germany a poté názvy jednotlivých hostitelských měst. Na tribunách měli fanoušci připravené různobarevné papíry, které celkový dojem parádně dotvářely.

Německo bude bojovat o čtvrtý titul

Cenu pro vítěze na trávník přinesla vdova po Franzi Beckenbauerovi, legendárním německém obránci, který zemřel 7. ledna tohoto roku ve věku osmasedmdesáti let. Mistr světa i Evropy dokázal opanovat šampionát s Německem i jako trenér.

Německo je se třemi tituly společně se Španělskem historicky nejúspěšnějším mužstvem Eura. Ten poslední ovšem naši západní sousedé slavili před dlouhými osmadvaceti lety, kdy ve Wembley porazili Českou republiku (2:1 v prodloužení).

Proti případnému úspěchu Němců ovšem stojí fakt, že domácí tým evropský šampionát naposledy vyhrál před dlouhými čtyřiceti lety. V roce 1984 se to podařilo Francii pod taktovkou skvělého Michela Platiniho, s devíti trefami nejlepšího hráče mistrovství.

Svěřenci Juliana Nagelsmanna nastoupili do zápasu v brance se zkušeným Manuelem Neurem, kterého v poslední době média kritizovala za špatnou formu. Chybu udělal i v přípravě s Řeky (2:1 pro Německo).

Euro začalo. Pojďme si ho užít!

Zdroj: UEFA, EURO 2024

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.