Spojte se s námi


Premier League

Sedm výher za sebou. Norwich šturmuje do Premier League

Publikováno

dne

Sedm výher v posledních sedmi zápasech. Naposledy těsně v Middlesbrough. Norwich tak navýšil sedm kol před koncem náskok na své pronásledovatele, kterými jsou Leeds a Sheffield United. Už to tak vypadá, že letos postoupí do Premier League týmy, se kterými málokdo před sezonou počítal.

Známá kuchařka a televizní celebrita Delia Smith, která je společně se svým manželem majoritní majitelkou klubu, pravděpodobně našla se svými podřízenými ten správný recept na úspěch. Přitom v loňském roce skončili The Canaries až na 14. místě, a navíc odešel talentovaný Maddison do Leicesteru.

Slovo šturmuje je použito v titulku záměrně. Německý vliv na klub je totiž aktuálně velmi výrazný. Trenérem je 42letý Daniel Farke. Předtím trénoval rezervu Dortmundu a do City přišel v červenci 2017. A sportovní ředitel Stuart Webber, který přišel do Norwiche z Huddersfieldu o pár měsíců dříve, už jednu zkušenost s méně známým trenérem z Dortmundu měl. Tím trenérem byl David Wagner, který následně s Terriers postoupil.

V základu kanárků nyní hrají Zimmermann, Stiepermann, Trybull a Hernández. Na střídání bývají připraveni Leitner, Vrancic a Klose, v kádru jsou ještě Srbeny, Heise nebo host z Dortmundu Passlack. Všichni tito hráči přišli z Německa nebo tam fotbalově vyrůstali.

Německý základ Norwiche je doplněn o další zajímavé hráče. V brance je Tim Krul, který předtím chytal například v Newcastlu, z Getafe dorazilo šikovné pravé křídlo Emiliano Buendía a do útoku přišel zdarma z Bröndby Kodaň Fin Teemu Pukki, který je aktuálně s 24 góly nejlepším střelcem Championship.

Velmi odvážné složení pak má obrana Norwiche, kde nyní kromě Zimmermanna hrají tři mladí angličtí hráči – Lewis (21 let), Aarons (19 let) a Godfrey (21 let).

Je vidět, že tady v hrabství Norfolk se nebojí dát šanci mladým, i když jde o hodně. Vždyť i zmíněnému sportovnímu řediteli bude za dva týdny teprve 35 let. Na závěr připojujeme odkaz na zajímavý rozhovor právě se Stuartem Webberem.

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.