Schick se trefil do sítě Mönchengladbachu a pomohl k cenné remíze 2:2

Fotbalisté Lipska remizovali v zápase Bundesligy s Mönchengladbachem 2:2. V zápase se prosadil i český útočník Patrik Schick, když v 50. minutě snižoval na 1:2. Lipsko už sice nevede ligu, na Bayern ale ztrácí pouhý bod.

První šance přišla v 6. minutě, kdy hostující Wendt prověřil gólmana Gulácsiho. Následující desetiminutovka se odehrávala ve znamení nepřesností, až v 18. minutě pálil Neuhaus, branku Lipska však minul.

Do třetice už se hosté dočkali, do nahrávky Wendta se z voleje opřel Pléa a nádherným gólem otevřel skóre. Mönchengladbach nepolevil a ve 35. minutě vstřelil druhou branku, Hofmann si ve vápně obehrál bránícího hráče a střelou k pravé tyči zvýšil.

Hned o minutu později mohl snížit Werner, jeho pokus ale zneškodnil Sommer. Další šance už nepřišla a do kabin se šlo za stavu 0:2. Do druhé půle nastoupil i český reprezentant Patrik Schick a hned v 50. minutě snížil, když trefil odkrytou bránu.

V 56. minutě měl na hlavě vyrovnání Upamecano, jeho pokus byl však příliš slabý. V 61. minutě přišla první komplikace pro hosty, Pléa totiž dostal dvě žluté karty během jedné minuty a musel do sprch.

Lipsko početní výhoda povzbudila, hlavička Schicka ani přímý kop Sabitzera však vyrovnání nepřinesla. V 84. minutě byl blízko brance na 2:2 Olmo, nová posila ale trefila jen brankovou konstrukci.

Lipsko se nakonec přeci jen dočkalo. V 89. minutě si odražený míč navedl na pravou nohu Nkunku a nádherným projektilem k pravé tyči vyrovnal na 2:2. V sedmiminutovém nastavení už šance nepřišla a oba týmy tak berou bod.