Schick a reprezentace? Lipsko jej nechce na závěrečné kvalifikační duely pustit

Od 2. září je Patrik Schick minimálně pro tuto sezonu hráčem Lipska. Za svůj nový klub toho však prozatím vinou zranění příliš neodehrál. Naskočil v dresu saského celku pouze na 27 minut. Klub jej navíc nyní odmítá pustit na reprezentační sraz, přičemž si za to může zřejmě vedení české fotbalové reprezentace samo, jelikož podle vyjádření vedení Lipska nedodrželo při poslední reprezentační pauze dohodu.

Embed from Getty Images

Blíží se závěrečné kvalifikační duely na mistrovství Evropy 2020 proti Kosovu a Bulharsku. Vzhledem k jejich důležitosti je pro reprezentaci klíčové, aby měla k dispozici své nejlepší hráče. Mezi ně patří i Patrik Schick, kterého však Lipsko na reprezentační akci nechce pustit.

Důvodem má podle vyjádření saského celku zdravotní stav útočníka. „Zdraví je přednější. Schick stále ještě není v pořádku, tudíž nebude nominován,“ nechal se slyšet sportovní ředitel klubu Markus Krösche. Na tom samozřejmě není nic špatného. Nabízí se však otázka, zda-li by i v případě lepšího zdravotního stavu klub Schicka vůbec chtěl pustit.

Nutno podotknout, že si za to nejspíše může reprezentace České republiky sama. Při posledním reprezentačním srazu se totiž Schick zranil, když nastoupil do obou utkání. Jak do kvalifikačního duelu s Anglií, tak do toho přátelského se Severním Irskem, přičemž právě v druhém došlo k obnovení zranění kotníku, se kterým třiadvacetiletý střelec laboroval.

Právě na tento fakt si Lipsko stěžovalo. Kritizovalo vedení české reprezentace za nedodržení dohody. O jakou dohodu šlo? Do duelu se Severním Irskem prý Schick neměl vůbec zasáhnout. Nicméně manažer reprezentace jakoukoliv existenci nějaké podobné dohody popřel.

Aktuálně tak FAČR vyjednává s Lipskem, co a jak vlastně bude a jaký je tedy Schickův zdravotní stav. Utkání proti Kosovu se přitom odehraje již 14. listopadu, duel s Bulharskem se odehraje o tři dny později. Situaci je tak nutno vyřešit co nejrychleji.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Projekt Restart aneb Kdy se vrátí nejvyšší evropské soutěže

Některé významné evropské ligy už tuto sezónu oficiálně ukončily. Které to jsou a které se naopak připravují na dlouho očekávaný návrat?

Potvrzeno! Götze se po sezoně rozloučí s Dortmundem. Kam zamíří dál?

Fotbalově zde vyrůstal, pak odešel k rivalovi a fanoušky si opět usmířil. Tato sezona je však pro mistra světa z roku 2014...

Nechtěný Coutinho! Bayern Mnichov nevyužil opci na jeho nákup. Několik zájemců se však hlásí z Anglie

Hostování Philippeho Coutinha v bavorském Bayernu se pravděpodobně nepromění v trvalý přestup. Klub nevyužil původní opci, kterou sjednal s Barcelonou, a budoucnost...