Spojte se s námi

Bundesliga

Schalke odstartuje novou sezónu Bundesligy s RB Lipskem

Publikováno

dne

Schalke po sezóně ukončila spolupráci s trenérem Markusem Weinzierlem a vydala se cestou, kterou zvolil Hoffenheim. Dala šanci mladému trenérovi Domenicu Tedescovi, který mimochodem také trénoval v Hoffenheimu mládežnické týmy. Zda s touto volbou budou úspěšní stejně, jako Hoffenheim ukáže čas.

Letní příprava se však Schalke povedla na výbornou a ze 7 přátelských zápasů vyhráli 5 a další 2 remízovali. I vstup do sezóny jim vyšel a díky dvěma gólům Konoplyanky dokázali vyřadit BFC Dynamo z DFB-Pokal.

I RB Lipsko mělo vstup do sezóny skvělý a Dorfmerkingen smetli 0-5. Trenérovi Ralphu Hasenhüttlovi zůstali všichni důležití hráči a naopak přišlo několik dalších mladých talentů, kteří jistě zlepší už tak skvělý tým.

Schalke budou chybět Alessandro Schöpf, Benjamin Stambouli a dlouhodobě zraněný Breel Embolo. To Lipsko žádná důležitá zranění nehlásí a chybět by měli pouze Diego Demme a Bernardo.

STATISTIKY

  • Schalke prohrálo pouze jeden z posledních 14 zápasů.
  • V posledních 5 zápasech Schalke padly maximálně 2 góly.
  • V 5 z posledních 6 zápasů RB Lipska skóroval vždy pouze jeden tým.
  • RB Lipsko prohrálo pouze jeden z posledních 10 soutěžních zápasů.

PREDICTION

RB Lipsko bude zítra rozhodně favoritem zápasu, ovšem vzájemné zápasy z minulé sezóny ukázaly, že to nebude nic jednoznačného. Schalke v prvním zápase prohrálo v Red Bull Areně 2-1 a poté uhráli domácí remízu 1-1.

V obou zápasech se trefil nejlepší střelec RB Lipska z loňské sezóny Timo Werner, který se také trefil i v posledním pohárovém utkání.

Kurz na výhru RB Lipska je okolo 2.55 a proto bych volil sázku na hostující tým s asijským handicapem 0.

Reklama

Oblíbené