Spojte se s námi


Fotbal

Saúdská Arábie? Fotbalový ráj, do kterého v nové sezoně zavítalo hned několik známých fotbalistů

Saúdská Arábie rozhodně nepatří k fotbalovým velmocem, v žebříčku FIFA se tým z Asie řadí až na 65. místo, což je jeden z faktorů, který vypovídá o kvalitě klubů. Přesto do týmů v takzvané UAE Pro League přestupuje nemalé množství známých fotbalistů.

Publikováno

dne

Saúdská Arábie rozhodně nepatří k fotbalovým velmocem, v žebříčku FIFA se tým z Asie řadí až na 65. místo, což je jeden z faktorů, který vypovídá o kvalitě klubů. Přesto do týmů v takzvané UAE Pro League přestupuje nemalé množství známých fotbalistů. Víte o kterých hráčích je řeč?

Saúdská Arábie je exotickou destinací, která nabízí fotbalistům nejen velmi zajímavé prostředí, ale i platové podmínky. Příkladem může být nedávná nabídka pro Ronalda, která měla podle deníku Dailymail přinést Portugalcovi astronomických 250 milionů eur během dvou let.

I proto vídáme přesun především zkušených fotbalistů, kteří si chtějí ke konci kariéry přivydělat, do této destinace. Víte, kteří fotbalisté nově nastupují v saúdské lize?

Manolas, Pjanić a Alcácer

Nejvýrazněji posiloval klub Sharjah FC. Ve svých řadách přivítal výrazné osobnosti v podobě obránce Konstantinose Manolase z Olympiakosu, záložníka Miralema Pjaniće z Barcelony a útočníka Paco Alcacéra z Villarealu.

Poslední jmenovaný stihl vstřelit již tři branky a je aktuálně nejlepším střelcem svého klubu. Jednou se stihl trefit i Pjanić, bývalý barcelonský hráč.

Naopak Manolas byl představen teprve nedávno a na svůj premiérový start stále čeká. Přestup se stal známý i díky oficiální prezentace klubem, když byl focen v blízkosti lva. Na reakce samotného hráče se můžete podívat ve videu níže:

Allan a Pizzi

Další dvojicí nově působících fotbalistů v Saúdské Arabii je defenzivní záložník Allan z Evertonu a ofenzivní záložník Pizzi z Benficy. Oba přestoupili do klubu Al-Wahda. Zatímco druhý jmenovaný již naskočil do tří zápasů, Allan se k celku připojil nedávno.

Denayer a Yarmolenko

Mezi zbývající známé fotbalisty patří Yarmolenko, který se přesunul z West Hamu do Al-Ainu. Ukrajinský útočník vstřelil jednu branku a další dvě připravil pro své spoluhráče.

V neposlední řadě se v UAE Pro League nově představí i Jason Denayer, jenž se přesunul z Lyonu do Shabab Al-Ahli Dubai.

https://twitter.com/FabrizioRomano/status/1575204740727984128

Zdroj: Transfermarkt, FAČR, Dailymail, Twitter (Fabrizio Romano, Football Tweet)

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.