Samir Merzić: Džeko? Bylo vidět, že v něm něco je, ale v tak neskutečnou kariéru věřil pouze on a jeho rodiče

Samira Merziće přivedl do Teplic odborník na bosenský fotbal Jiří Plíšek, který společně s Merzićem přivedl i Edina Džeka. Bývalý obránce Samir Merzić zavzpomínal pro Ruik na svou kariéru a prozradil nám, čemu se věnuje po konci hráčské kariéry.

Zdroj: fkteplice.cz

V roce 2005 jste zamířil do České republiky, kde jste působil v Ústí nad Labem a Teplicích. Jak vzpomínáte na toto období? A co Vás přilákalo do Česka?

Na tohle období vzpomínám hrozně rád. Naučil jsem se česky a poznal jsem tam hodně kamarádů, se kterými jsem v kontaktu dodnes. Podařilo se mi i získat český pohár s Teplicemi, takže to bylo hezkých pět let. A do Česka jsem odešel kvůli Jiřímu Plíškovi, který trénoval Ústí nad Labem a velký podíl na mém příchodu měl i můj manažer Irfan Redžepagić.

Ve stejnou dobu zamířil do České republiky i Edin Džeko, se kterým jste měl tu možnost působit. Bylo to pro vás i Edina Džeka snazší tím, že jste pocházeli ze stejné země?

Ano, do Česka jsme s Edinem přišli ve stejnou dobu a určitě to bylo pro nás oba snazší adaptovat se společně na novou zemi, protože to bylo i naše první zahraniční angažmá.

Když už jsem zmínil Edina Džeka, tak se Vás chci zeptat, jestli už v té době bylo vidět, že z něj může být velká hvězda? A v čem se lišil od ostatních?

Od začátku bylo vidět, že v něm něco je, ale to že udělá takovou kariéru, tak tomu věřil pouze on a jeho rodiče. A lišil se právě tím, že od začátku věděl, že na to má a hodně si věřil. Jeho kariéra je neskutečná a je to jeden z nejlepších fotbalistů v historii bosenského fotbalu. Je to obrovský profesionál a velký člověk.

Jiří Plíšek se stal známý tím, že má velmi dobrý výběr hráčů z Bosny a Hercegoviny, z čehož v budoucnu těžily Teplice. Čím to podle Vás bylo, že měl tak dobrý výběr hráčů?

Tím, že působil v Bosně jako trenér, tak měl možnost vidět jakou kvalitu u nás někteří hráči mají a vždy vybral dobře. Já jsem jemu a Irfanovi strašně vděčný za to, že ve mně věřili a přivedli mě do Česka.

Po pěti letech v Česku jste se rozhodl odejít na Slovensko, kde jste působil v Senici.

Ano, po pěti letech jsem se rozhodl odejít do Senice, protože jsem byl po zranění a viděl jsem po svém návratu k tréninku, že to budu mít velmi těžké v Teplicích a že se asi nedostanu do sestavy. A já jsem chtěl prostě pravidelně nastupovat, takže proto jsem odešel z Teplic.

Ze Senice jste potom odešel ruské ligy, kde jste působil v Permu. Proč tohle angažmá nedopadlo podle Vašich představ?

Po roce a půl v Senici jsem chtěl novou výzvu. Byl jsem tam spokojený a bylo to i velmi povedené angažmá, ale když byla možnost odejít do Permu, tak jsem to chtěl jít zkusit, protože si myslím, že ruská liga je velmi kvalitní. Tohle angažmá bohužel ovlivnila častá zranění a i proto jsem tam toho moc nenahrál.

Před třemi lety jste v Bosně ukončil svou hráčskou kariéru. Můžete nám prozradit, čemu se nyní věnujete?

Musel jsem ukončit svou hráčskou kariéru kvůli častým zraněním. Myslím si, že kdybych neměl tolik zranění v kariéře, tak jsem toho mohl dokázat více. Jinak teď trénuji dorost v klubu FK Velez Mostar a vlastním pizzerii.

Samir Merzić - SportSport.ba
Zdroj: sportsport.ba

Naopak zdraví stále drží Vašemu kamarádovi a bývalému spoluhráči Admiru Ljevakovićovi, který se chystá na svou čtrnáctou sezónu v dresu Teplic. Co říkáte na to, že vydržel v Teplicích tak dlouho?

Admir je můj velký kamarád a mám z něj radost. Stal se opravdovou legendou Teplic a dá se říct, že tam strávil skoro celou svojí kariéru. Už je tam opravdu dlouho.

Myslíte si, že cesta Edina Džeka a dalších hráčů z Bosny, kteří zamířili do Česka, má vliv na příchod dalších hráčů do FORTUNA:LIGA?

Edin se stal velkou hvězdou a i další hráči si tam udělali dobré jméno, takže česká liga je velmi zajímavá pro mladé kluky z Bosny.

Navštívil jste Teplice od svého odchodu z klubu? Nebo to máte teprve v plánu?

Bohužel se mi to ještě nepodařilo, ale jakmile to bude možné, tak to v plánu mám.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Slavia si poradila v poháru s Duklou, kdo z náhradníků si řekl o místo v základu?

V prvním jarním kole si Slavia poradila se Sigmou poměrem 3:1, ve středečním Mol Cupu přidala jeden gól navíc a porazila Duklu 4:1. Trenér Trpišovský dal v pohárovém utkání tradičně šanci náhradníkům.

Jako veterán se necítím, do Slavie se určitě vrátím, říká Milan Škoda

Trefou proti Yeni Malatyaspor oslavil Milan Škoda, bývalý kapitán a kanonýr Slavie Praha, 35. narozeniny, ve sportovní terminologii věk veterána. Příliš radosti vzhledem k výsledku 1:4 trefa nepřinesla.

Martin Malík? Už měl dávno odstoupit, tvrdí David Anděl z projektu Čistý fotbal

Pomalu to začíná vypadat, že se náš fotbal ubírá tou správnou cestou. Kromě projektu Čistý fotbal, který už funguje řadu let, přibyl nový projekt - Fevoluce. Společnými silami se do našeho fotbalu snaží vložit férovost, poctivost a odstranit všechny nekalé metody řízení FAČR.