Samir Merzić: Džeko? Bylo vidět, že v něm něco je, ale v tak neskutečnou kariéru věřil pouze on a jeho rodiče

Samira Merziće přivedl do Teplic odborník na bosenský fotbal Jiří Plíšek, který společně s Merzićem přivedl i Edina Džeka. Bývalý obránce Samir Merzić zavzpomínal pro Ruik na svou kariéru a prozradil nám, čemu se věnuje po konci hráčské kariéry.

Zdroj: fkteplice.cz

V roce 2005 jste zamířil do České republiky, kde jste působil v Ústí nad Labem a Teplicích. Jak vzpomínáte na toto období? A co Vás přilákalo do Česka?

Na tohle období vzpomínám hrozně rád. Naučil jsem se česky a poznal jsem tam hodně kamarádů, se kterými jsem v kontaktu dodnes. Podařilo se mi i získat český pohár s Teplicemi, takže to bylo hezkých pět let. A do Česka jsem odešel kvůli Jiřímu Plíškovi, který trénoval Ústí nad Labem a velký podíl na mém příchodu měl i můj manažer Irfan Redžepagić.

Ve stejnou dobu zamířil do České republiky i Edin Džeko, se kterým jste měl tu možnost působit. Bylo to pro vás i Edina Džeka snazší tím, že jste pocházeli ze stejné země?

Ano, do Česka jsme s Edinem přišli ve stejnou dobu a určitě to bylo pro nás oba snazší adaptovat se společně na novou zemi, protože to bylo i naše první zahraniční angažmá.

Když už jsem zmínil Edina Džeka, tak se Vás chci zeptat, jestli už v té době bylo vidět, že z něj může být velká hvězda? A v čem se lišil od ostatních?

Od začátku bylo vidět, že v něm něco je, ale to že udělá takovou kariéru, tak tomu věřil pouze on a jeho rodiče. A lišil se právě tím, že od začátku věděl, že na to má a hodně si věřil. Jeho kariéra je neskutečná a je to jeden z nejlepších fotbalistů v historii bosenského fotbalu. Je to obrovský profesionál a velký člověk.

Jiří Plíšek se stal známý tím, že má velmi dobrý výběr hráčů z Bosny a Hercegoviny, z čehož v budoucnu těžily Teplice. Čím to podle Vás bylo, že měl tak dobrý výběr hráčů?

Tím, že působil v Bosně jako trenér, tak měl možnost vidět jakou kvalitu u nás někteří hráči mají a vždy vybral dobře. Já jsem jemu a Irfanovi strašně vděčný za to, že ve mně věřili a přivedli mě do Česka.

Po pěti letech v Česku jste se rozhodl odejít na Slovensko, kde jste působil v Senici.

Ano, po pěti letech jsem se rozhodl odejít do Senice, protože jsem byl po zranění a viděl jsem po svém návratu k tréninku, že to budu mít velmi těžké v Teplicích a že se asi nedostanu do sestavy. A já jsem chtěl prostě pravidelně nastupovat, takže proto jsem odešel z Teplic.

Ze Senice jste potom odešel ruské ligy, kde jste působil v Permu. Proč tohle angažmá nedopadlo podle Vašich představ?

Po roce a půl v Senici jsem chtěl novou výzvu. Byl jsem tam spokojený a bylo to i velmi povedené angažmá, ale když byla možnost odejít do Permu, tak jsem to chtěl jít zkusit, protože si myslím, že ruská liga je velmi kvalitní. Tohle angažmá bohužel ovlivnila častá zranění a i proto jsem tam toho moc nenahrál.

Před třemi lety jste v Bosně ukončil svou hráčskou kariéru. Můžete nám prozradit, čemu se nyní věnujete?

Musel jsem ukončit svou hráčskou kariéru kvůli častým zraněním. Myslím si, že kdybych neměl tolik zranění v kariéře, tak jsem toho mohl dokázat více. Jinak teď trénuji dorost v klubu FK Velez Mostar a vlastním pizzerii.

Samir Merzić - SportSport.ba
Zdroj: sportsport.ba

Naopak zdraví stále drží Vašemu kamarádovi a bývalému spoluhráči Admiru Ljevakovićovi, který se chystá na svou čtrnáctou sezónu v dresu Teplic. Co říkáte na to, že vydržel v Teplicích tak dlouho?

Admir je můj velký kamarád a mám z něj radost. Stal se opravdovou legendou Teplic a dá se říct, že tam strávil skoro celou svojí kariéru. Už je tam opravdu dlouho.

Myslíte si, že cesta Edina Džeka a dalších hráčů z Bosny, kteří zamířili do Česka, má vliv na příchod dalších hráčů do FORTUNA:LIGA?

Edin se stal velkou hvězdou a i další hráči si tam udělali dobré jméno, takže česká liga je velmi zajímavá pro mladé kluky z Bosny.

Navštívil jste Teplice od svého odchodu z klubu? Nebo to máte teprve v plánu?

Bohužel se mi to ještě nepodařilo, ale jakmile to bude možné, tak to v plánu mám.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Slavia jde v kombinované sestavě na Slovácko! Dokáže vybojovat tři body? Preview a tipy na sázení

Pražská Slavia jde po remízovém utkání s dánským Midtjyllandem do ligového zápasu, ve kterém v domácím prostředí hostí Slovácko. Dle slov Jindřicha Trpišovského můžeme očekávat kombinovanou sestavu, která bude mít ještě větší motivaci ukázat se trenérskému štábu.

Slavii opouští velký talent! Chce hrát ligu, přestupuje tak do Boleslavi

Daniel Langhamer patří v sešívané mládeži mezi jednoho z nejtalentovanějších mladíků. Je mu pouhých 17 let, přitom už však nastupuje v dospělém fotbale za B-tým.

Manuel Neuer opět ukázal svou velikost! Nastal čas jej začít považovat za nejlepšího brankáře všech dob

Manuel Neuer má 34 let, nicméně to mu nebrání v předvádění fantastických výkonů, kterými pomáhá svému Bayernu v získávání cenných trofejí. A že už jej kdekdo odepsal? Nevadí. Neuer totiž ještě neřekl svá poslední slova a nyní nadešel čas, aby byl konečně doceněn tak, jak si zaslouží a jak se patří!