Spojte se s námi


Chance Liga

Samek rok a půl čeká na první start v Serii A. Snažím se to brát pozitivně, říká

Ve Fortuna lize se coby dítě prosadil rychle jako málokdo, poslední rok a půl ale trochu stagnuje. Záložník Daniel Samek ve 20 letech bojuje v juniorce Lecce, na první start v A-týmu zatím marně čeká.

Publikováno

dne

Ve Fortuna lize se coby dítě prosadil rychle jako málokdo, poslední rok a půl ale trochu stagnuje. Záložník Daniel Samek ve 20 letech bojuje v juniorce Lecce, na první start v A-týmu zatím marně čeká.

Daniel Samek byl objevem ligové sezony 2021/22. Tehdy ho Jindřich Trpišovský jako sedmnáctiletého vytáhl z B-týmu, začal nastupovat uprostřed zálohy v domácí soutěži i Konferenční lize.

Po konci ročníku Samek vyslyšel zájem italského Lecce ze Serie A. Sešívaní za svůj diamant, který sotva dosáhl plnoletosti, dostali dva miliony euro. Očekávalo se, že se český talent v klubu hrajícím o záchranu začne postupně prosazovat, jenže nikoli.

Samek je v Itálii již přes rok a půl a dosud si nepřipsal jediný start za A-tým Lecce, který stále hraje Serii A. Český záložník nastoupil do 56 zápasů juniorské soutěže Primavera 1, další dvě utkání odehrál v rámci juniorského poháru.

„Snažím to brát pozitivně, i když jsem se pořád nedostal do A-týmu. Snažím se získat co nejvíce zkušeností a věřím, že se to prolomí už třeba v létě,“ řekl Samek v pořadu Matchday.

Nabízelo se přesunutí Samka do A-týmu již v létě 2023. Alespoň částečně, už jen protože Lecce celou juniorskou Primaveru vyhrálo. Pro malý italský klub poměrně velký úspěch.

„Asi bych to přirovnal k hořejšku třetí ligy a spodku druhý. Odpovídá to i počtem fanoušků na zápasech,“ pokračoval Samek.

Ve Slavii si s ohledem na dosavadní vývoj Samkovy kariéry mohou vydělané dva miliony za prodej pochvalovat. Jeho forma navíc ve druhé polovině sezony 2021/22 slábla a ze sestavy se postupně vytratil.

Do budoucna každopádně může být dalším zajímavým českým jménem v Serii A. Nejvyšší italskou ligu nyní hraje Antonín Barák a Jakub Jankto. Samkovo Lecce se ale musí nejprve zachránit, na pásmo sestupu má nyní čtyřbodový náskok.

Zdroj: Matchday

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.