Saliba je na soupisce Arsenalu pro Premier Leaugue, přestože hostuje v Saint-Étienne. Jaký to má důvod?

Arsenal podepsal osmnáctiletého obránce Williama Salibu ze Saint-Étienne za 30 milionů euro, ovšem nechal ho sezonu 2019/2020 ve francouzském klubu hostovat. Přesto ale rodáka z Bondy najdeme na soupisce Gunners pro Premier League. Co k tomuto kroku Unaie Emeryho vedlo?

Embed from Getty Images

Osmnáctiletý obránce má dle dohody klubů zůstat v ASSE až do konce ligového ročníku. Vedení Arsenalu ale 193 vysokého zadáka zapsalo na soupisku, aby na něho bylo nahlíženo jako na odchovance klubu.

Podle pravidel anglické Fotbalové asociace se jako odchovanec počítá fotbalista, který je po dobu tří sezon a do 21 let věku zapsán na soupisce klubu pro ligu. Saliba by tuto podmínku splňoval pouze toto přestupové období.

Proto podnikl kroky k Salibově podpisu už toto léto a byl ochotný ustoupit i ke kroku, že francouzský stoper zůstane v Saint-Étienne ještě na hostování.

Podle fotbalových regulí musí být na pětadvacetičlenné soupisce osm hráčů, kteří prošli mládežnickými kategoriemi klubu či působí v celku v juniorském věku (po dobu tří let), tedy do věku 21 let.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..