Spojte se s námi

Bundesliga

Salahův odchod je téměř jistý! Fabrizio Romano odtajnil plány Liverpoolu, v nich figurují křídelníci West Hamu či Bayernu

V létě se o Mohameda Salaha ucházel saúdskoarabský celek Al-Ittihad, který nabízel Liverpoolu neskutečných 200 milionů liber. Anglický celek s díky odmítl, ovšem vzhledem k věku egyptského křídelníka se dá očekávat, že příští rok už Reds neodmítnou, pakliže stále bude zájem o něj platit.

Publikováno

dne

V létě se o Mohameda Salaha ucházel saúdskoarabský celek Al-Ittihad, který nabízel Liverpoolu neskutečných 200 milionů liber. Anglický celek s díky odmítl, ovšem vzhledem k věku egyptského křídelníka se dá očekávat, že příští rok už Reds neodmítnou, pakliže stále bude zájem o něj platit.

Bude o Mohameda Salaha zájem i příští léto? Pokud mu bude i nadále sloužit zdraví, dá se s tím téměř počítat. Jednatřicetiletý Egypťan je ve východním světě milován a především pak ve své vlasti. Pro Saudi Pro League je to tak skvělý marketingový tah, kterým přetáhne Premier League nemalou část sledujících, kteří se přeorientují společně s jejich oblíbencem.

Liverpool se tak zatím bude poohlížet po jeho případné náhradě, což nebude vůbec lehký úkol. Salah už ve 312 zápasech v dresu Reds nastřílel 190 branek a k tomu přidal ještě 83 asistencí. Své kvality dokazuje i v této sezoně, když už v 7 zápasech vstřelil 4 góly a k nim přidal ještě 4 asistence.

Jarrod Bowen

Bowen je prozatím, dalo by se říci, v ústranní, když se od příchodu do West Hamu v lednu 2020, kdy Hull City vyinkasoval 21 milionů eur, pozvolna stal klíčovou postavou Hammers.

V Premier League má odehráno již 138 zápasů, v nichž nastřílel 31 gólů a k tomu přidal 28 asistencí. Skvěle se mu ale daří v této sezoně, kdy má v 6 zápasech na svém kontě už 4 góly a asistenci.

Čísla to nejsou nijak zázračná, ovšem v potaz musíme vzít ten fakt, že West Ham není žádný útočný tým, ba naopak! Hrát pod Davidem Moyesem není pro útočné hráče vůbec jednoduché, když kompaktní defenziva má naprostou přednost. Pro nějakou vlastní iniciativu tak nezbývá tolik času.

Bowen je navíc pro tým velmi platným hráčem i v tom, že jde o velmi variabilního hráče, který nemá problém nastoupit na více pozicích. Nejčastěji hraje na pravém křídle, ale zhruba ve 30-40 % ho Moyes použil i jinde v záloze či útoku.

Pokud by mu hra Jurgena Kloppa sedla, mohl by konečně skutečně zazářit. Dle Fabrizia Romana je jedním z hlavních hráčů, které Reds skautují.

Leroy Sané

Sané strávil v Premier League již prakticky 4 roky, když oblékal dres Manchesteru City, za který ve 135 zápasech nastřílel 39 gólů a na dalších 46 nahrál. Podobná čísla má nyní i v Bayernu Mnichov, za který v této sezoně odehrál 8 zápasů a vstřelil v nich 5 gólů.

Sané už je typickým křídelníkem, který těží ze své rychlosti. Pokud bude chtít Klopp typově podobného hráče jako je Salah, pak je německý křídelník skvělá volba.

Server SPORTbible přišel s informací, že o Saného se zajímal Liverpool už toto léto, žádné konkrétnější informace však nikdo další nepřinesl. Oproti Bowenovi bude jistě dražší a zároveň by Reds čekala složitější jednání.

Ve hře ale samozřejmě bude řada dalších hráčů. Mnoho křídelníků určitě o svých kvalitách dá vědět v průběhu sezony, možná se tak dočkáme zcela překvapivého jména, o kterém jsme ještě doposud ani neslyšeli.

Zdroj: Transfermarkt, Premier League, Fabrizio Romano, Sportbible

Reklama

Oblíbené