Spojte se s námi


Fortuna liga

Sága Plavšič: Fanoušci Slavie žádají o šanci, Trpišovský má ale své koně

Je to skoro každou přípravu stejné. Srdjan Plavšič odehraje povedené zápasy v přípravě, přesto je následně poslán na hostování. Tentokrát se zdá, že se ho klub a Jindřich Trpišovský snaží zbavit definitivně, což se nelíbí fanouškům.

Publikováno

dne

Je to skoro každou přípravu stejné. Srdjan Plavšič odehraje povedené zápasy v přípravě, přesto je následně poslán na hostování. Tentokrát se zdá, že se ho klub a Jindřich Trpišovský snaží zbavit definitivně, což se nelíbí fanouškům.

Srdjan Plavšič do Slavie přišel v létě 2021 jakožto volný hráč po konci kontraktu v pražské Spartě. Stejně jako na Letné se mu ani ve Vršovicích příliš nedaří, na jeho obhajobu ale dostal pořádnou šanci.

Současný systém maže nedostatky

Minulou sezónu strávil Plavšič kompletně na hostování v Baníku Ostrava. K tomu byl objektivní důvod, jelikož v rozestavení 4-3-3 a při typologii křídel Slavie by se jen těžko dostal do hry. Přes Petera Olayinku už spíše ne.

Letos je to ale jiné, Jindřich Trpišovský tým po odchodu Davida Juráska skládá do systému na tři stopery, v němž se Plavšičovi rýsuje místo v sestavě na levém wing-bekovi. Obstál zde v přípravě, jednou udeřil, pak se smolně zranil.

Odehrál zde každopádně povedené minuty, stejně jako na jaře ročníku 2021/22. Proto je nepochopitelné, proč trenérský štáb dává na úkor něj šanci Lukáši Provodovi či Matěji Juráskovi, kteří mají též defenzivní problémy.

Navíc Plavšič má z této trojice jednoznačně nejlepší centry, což je u wing-beků hodně podstatný aspekt. Srbský univerzál se zlepšil také po defenzivní stránce, byť v ní logicky má stále určité mezery.

Vliv možná měli i jiní

Důvodem chtění zbavit se Plavšiče může být i jeho vysoký plat. U týmu formátu Slavie se to zdá býti úsměvné, je třeba však připomenout, že červenobílí Srbovi jakožto volnému hráči nabídli vskutku lukrativní plat.

Tři roky zpět možná něco nemyslitelného, ale čínští akcionáři dnes již do klubu nepumpují neomezené peníze a sešívaní si na sebe musejí sami vydělávat. A možná si ve Slavii vyhodnotili, že Plavšič má na tučnou výplatu moc nevyrovnané výkony.

Zdroj: SK Slavia Praha

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.