Spojte se s námi


Bundesliga

S úplatkářskou aférou až do semifinále EURO 2024. Anglie v panice, její zápas bude řídit kontroverzní sudí. Negativní zkušenost s ním má i Bellingham

Semifinále EURO 2024 odstartuje sice již v úterý večer, nicméně Anglie, před šampionátem největší favorit turnaje, jde do akce až ve středu. Utká se s Nizozemskem. Na ostrovech nicméně zrovna klid nepanuje. Angličané se bojí výkonu rozhodčího s kontroverzní minulostí, zkušenosti s ním má i Jude Bellingham.

Publikováno

dne

Semifinále EURO 2024 odstartuje sice již v úterý večer, nicméně Anglie, před šampionátem největší favorit turnaje, jde do akce až ve středu. Utká se s Nizozemskem. Na ostrovech nicméně zrovna klid nepanuje. Angličané se bojí výkonu rozhodčího s kontroverzní minulostí, zkušenosti s ním má i Jude Bellingham.

Bonus 500 Kč ZDARMA během celého EURO 2024

Vsaď teď
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.
  • Anglie se chystá na semifinále s Nizozemskem
  • Britská média upozorňují na kontroverzního sudího
  • Negativní zkušenost s ním má i Bellingham

EURO 2024 pomalu míří ke svému konci. Už v úterý se dozvíme prvního finalistu. Bude jím Španělsko či Francie. Ve středu se o finále porvou týmy Anglie a Nizozemska, přičemž ve Velké Británii pomalu nastává čas paniky.

Důvodem kupodivu nejsou výkony Albionu v průběhu šampionátu, ale rozhodčí, který bude duel řídit. Jmenuje se Felix Zwayer. Že vám jeho jméno nic neříká? Možná by mělo. Teprve 43letý sudí totiž má kontroverzní minulost.

Britský plátek Daily Mail nejenže na minulost arbitra upozornil, ale dokonce se s obrátil na UEFA, aby vysvětlila jeho nasazení do zápasu. Před 20 lety byl totiž Zwayer zapleten do skandálu, v němž hrál hlavní roli Robert Hoyzer, jenž si vzal úplatky za ovlivnění několika zápasů v nižších německých soutěžích.

Zwayer byl v květnu 2004 Hoyzerovým asistentem v utkání mez rezervou Werderu Brémy a Wuppertalem. Před zápasem měl od hlavního sudího přijmout sumu ve výši 300 eur. On sám odmítá, že by zápas ovlivnil, důkazy pro to nezískal ani svaz, přesto dostal šestiměsíční trest, zatímco Hoyzer byl potrestán doživotním zákazem.

Negativní zkušenost s ním má i Bellingham

Navzdory své minulosti dnes Zwayer dělá sudího v Bundeslize, nejvyšší německé fotbalové soutěži. V zápase, který řídil, si zahrál i Jude Bellingham, přední hvězda anglického výběru.

Bellingham měl tehdy 18 let a byl vycházejícím klenotem Borussie Dortmund. Právě odtud před rokem zamířil do Realu Madrid. Kontroverzní sudí dostal za úkol odpískat šlágr německé ligy mezi Bayernem a Dortmundem.

BVB dodnes těžce kouše, že neodpískal penaltu ve prospěch vestfálského celku, zatímco ve prospěch Bayernu ano. Pokutový kop si vzal na starost Robert Lewandowski, jenž rozhodl o výhře bavorského giganta (3:2).

Právě Bellingham se do Zwayera kvůli jeho minulosti po zápase pustil. „Co jiného se dalo čekat, když svěříte největší zápas v Německu rozhodčímu, který v minulosti ovlivňoval utkání?“ nechal se slyšet v pozápasovém rozhovoru.

Zwayer posléze dostal stopku na dva měsíce. Bellingham byl pro změnu kvůli svým výrokům vyšetřován německou policií.

Zdroj: Daily Mail

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.