Spojte se s námi


Fotbal

S týmem Koráb Praha si půjdeme pro vítězství v Superlize malého fotbalu, plánuje do nové sezóny Michal Vávra

Publikováno

dne

Michal Vávra je zralý 27letý hostující hráč týmu La Plate, v Lize mistrů jako první objevil odvahu trefovat bránu soupeře, a to hned v prvním utkání proti Ázerbájdžánu. Týmu a jeho valné části sestavy, která aktuálně nese titul mistra Evropy, pěti důležitými góly vykreslil úspěšnou semifinálovou budoucnost La Plate v Lize mistrů 2022.

Po velice úspěšném představení vzorného týmu G.I.C La Plate Hanspaulské ligy v letošní EMF Lize mistrů v Montenegro jsme požádali celou sestavu hráčů o odpovědi na několik otázek, kterými bychom rádi také tímto způsobem v historii nejúspěšnější český tým malého fotbalu, účastníka a semifinalistu Ligy mistrů, představili.

Michale, můžete se krátce představit a říct něco o sobě, o svém životě, o rodině, o studiu a o práci?

Jmenuji se Michal Vávra, s fotbalem jsem začínal na jihu Čech v budějovickém Dynamu a dnes hraju za Třeboradice. Pocházím z Českého Krumlova, kam se vždy rád vracím za rodinou a kamarády.

Hrajete malý fotbal na nejvyšší úrovni, co pro vás sport, fotbal a malý fotbal znamená?

Malý fotbal a sport celkově pro mě znamená výborně vyplněný volný čas, rodinná atmosféra, kolektiv, pohyb a hlavně možnost zažít nenahraditelné okamžiky, jako je třeba Liga mistrů v Černé Hoře.

Kde, resp. ve kterém okamžiku se vzala ta chvíle, když jste začal vnímat příležitost zahrát si o postup do Ligy mistrů?

O postupu na LM jsme byli odhodlaní již před ČNP s týmem Lucián, kde se to nepovedlo a nakonec mě oslovili kluci z La Plate, zda bych nedoplnil jejich kádr a jsem jim za to moc vděčný.

Co jste cítil před úplně prvním zápasem ve skupině, když jste nastupovali proti favoritovi turnaje, z poloviny obsazenému reprezentanty – úřadujícími mistry Evropy?

Cítil jsem a říkal jsem si, tak jako každý zápas, ve kterém nastoupím, že si to musím na hřišti hlavně užít a zabojovat o dobrý výsledek. Nejsem člověk, co by se stresoval, takže tyto dvě věci byly hlavní a tahle nálada mě doprovázela po celý turnaj.

Jak se vám turnaj LM v Montenegro líbil a co nejvíce?

Turnaj se mi celkově líbil, hřiště bylo výborné, až na pár výjimek panovala při zápasech férová nálada.

Jaké jste měli podmínky pro váš úspěch, kterého jste dosáhli a tím úplně všechny překvapili?

Podmínky jsme měli skvělé, každý den zajištěný odvoz na hřiště, došli jsme si na výborné snídaně, bazén. Nemůžu říct půl slova.

Jaká jste byla parta v týmu, co a kdo vás povzbuzoval k tak vynikajícímu výkonu?

Parta v týmu, to je kapitola sama o sobě, myslím, že se dala dohromady parta s velkým P. Všichni jsme si sedli, dokázali jsme si ze sebe udělat srandu, ale jakmile jsme vstoupili na hřiště, bylo cítit, že bojujeme, že táhneme za jeden provaz a chceme všichni urvat co nejlepší výsledek.

To mě strašně moc potěšilo a byl to základ úspěchu, který jsme v Černé Hoře dokázali. Soupeři byli také pokorní.

A jaké jsou vaše další plány, máte ještě nějaké dosud nesplněné sny?

S týmem Koráb Praha si jdeme pro vítězství v superlize malého fotbalu. Bude to dlouhá a náročná cesta, ale tým je silný a pokud budeme jezdit v podobné sestavě jako první zápas do Plzně, myslím, že můžeme znovu mile překvapit všechny soupeře, proti kterým nastoupíme.

Sestava týmu v EMF Liga mistrů 2022: G.I.C LA PLATE DE CÜNDE PRAHA

Hráči: Jakub STENHO (C, B), Tomáš JURČÍK, Jakub NOVÝ, Michal VÁVRA, Tomáš PLÁNIČKA, David BARAN, Marek BROŽ, Matěj NĚMEC, Jakub SEDLÁČEK a Radovan LOKŠA

Kouč – Manažer: Miroslav VOSTATEK

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.