Spojte se s námi


Fortuna liga

S tímhle kádrem by neudělal nic ani Guardiola! Jak fanoušci Zlína reagují na vyhazov Pavla Vrby?

Pavel Vrba byl v posledních několika desítkách hodin definitivně zbaven funkce hlavního trenéra prvoligového Zlína. Jak na toto rozhodnutí reagují fotbaloví fanoušci?

Publikováno

dne

Pavel Vrba byl v posledních několika desítkách hodin definitivně zbaven funkce hlavního trenéra prvoligového Zlína. Jak na toto rozhodnutí reagují fotbaloví fanoušci?

Trenér Vrba byl hlavním koučem fotbalistů Zlína od minulého roku, kdy převzal trenérské žezlo po Janu Jelínkovi.

V minulém ročníku Fortuna ligy tento klub pomohl udržet v naší nejvyšší soutěži, aktuální výsledky mu však tak říkajíc zlomily vaz.

Zejména tedy ten poslední, kdy Zlín doma podlehl Mladé Boleslavi hokejovým skóre 5:9. Ševci přitom ještě ve 48. minutě vedli 3:1, svěřenci zkušeného kouče se ovšem během jedenácti minut sesypali a hned čtyřikrát inkasovali.

No nakonec z toho byla už výše zmíněná vysoká prohra, po které nakonec trenér Vrba nebude pokračovat v roli hlavního kouče Zlína.

Zlín se nyní bude muset rychle poohlédnout po náhradě, která by mohla dokázat klub pozvednout. Se 6 body je totiž jasně poslední, přičemž na desáté Teplice mu schází „pouze“ 7 bodů. Situace tedy není po 12 odehraných kolech beznadějná.

Reakce fanoušků

Jaké jsou každopádně reakce fanoušků na odvolání kouče Vrby? Mnoho z nich zmiňuje, že za současnou situaci nemohou pouze trenéři, ale také pochopitelně vedení klubu v čele se Zdeňkem Grygerou.

„Pane Vrba děkujeme, muselo to stát hodně nervů. S takovým týmem by neudělal nic ani Guardiola, dokud tam bude ten budižkničemu Grygera. Ještě jednou díky a ať se daří,“ napsal na sociální síti X uživatel Fotbalový maniak.

Příznivci zlínského celku totiž zmiňují, že už loni byl kádr na první ligu zkrátka slabý. Přes letní přestávku však v jejich očích spíše oslabil, než že by posílil. Fanoušci si stěžují také na nulovou koncepci.

„Asi první trenér v naší lize, který je odvolaný pár dní potom, co tým pod jeho vedením nastřílel v zápase 5 branek,“ reaguje ověřený uživatel Sporťák.

Pochopitelně existují i fanoušci, kteří zkrátka a dobře Vrbovi vyčítají, že je již za zenitem. Ovšem většina z nich se jej v tomto případě zastává.

Reakce příznivců Zlína by se tedy daly kvantifikovat i tak, že za inkasovaných devět branek nemůže trenér, nýbrž velmi slabý kádr. A byť se vzniklá situace dá ještě zachránit, obávají se přímého sestupu do druhé ligy.

Zdroj: FC Zlín, Twitter / X

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.