Spojte se s námi

Fotbal

S pouhými 32 tisíci obyvatel až do Ligy mistrů aneb 10 nejmenších měst v top evropských ligách

I malé města dokáží dělat ve světě velké věci. Jasným příkladem toho je Lens a několik dalších evropských měst, jejichž kluby působí v top 5 evropských ligách. V top 10, kterou sestavil server Transfermarkt, najdeme zástupce z každého státu.

Publikováno

dne

I malé města dokáží dělat ve světě velké věci. Jasným příkladem toho je Lens a několik dalších evropských měst, jejichž kluby působí v top 5 evropských ligách. V top 10, kterou sestavil server Transfermarkt, najdeme zástupce z každého státu.

Burnley

Burnley bylo tradičním anglickým klubem, který se dokázal držet v Premier League. To sice na chvíli přestala být pravda, ovšem v minulém ročníku předvedl tým trenéra Vincenta Kompanyho takovou jízdu v Championship, že se bez problémů vrátil do nejvyšší anglické soutěže.

Ve městě, které čítá 78 tisíc obyvatel, je to tak velká věc. Aktuálně to ovšem s Burnley nevypadá moc růžově, když je s pouhými 4 body předposlední, a to pouze o skóre.

Villarreal

To Villarreal, i přestože má 51 tisíc obyvatel, hraje v La Lize mnohem důstojnější roli. Pravidelně se navíc dostává do evropských pohárů, přičemž v sezoně 2020/21 dokonce ovládl Evropskou ligu.

Tu hraje i v tomto ročníku. V La Lize se hráčům v žlutých dresech ovšem příliš nedaří, když jsou aktuálně se ziskem 12 bodů na 13. místě.

Monaco

Monaco je svět sám pro sebe. Francouzský tým je v tomto žebříčku serveru Transfermarkt třetím nejmenším městem, ovšem zároveň nejhodnotnějším týmem – 344 milionů eur.

Tento klub bychom mohli označit za velmi dobře vedený podnik, který rozhodně není v červených číslech. Monaco se soustředí na výchovu talentů a svůj vrchol zažilo v sezoně 2018/19, kdy prodali řadu hráčů v čele s Kylianem Mbappém.

Po tomto výprodeji přišel logický úpadek, výsledky byly ale stále velmi dobré. V minulé sezoně ovšem nastal opět velký odliv hráčů. A přestože si vede Monaco aktuálně velmi dobře, z dlouhodobého hlediska to musí být pro tamní fanoušky, kterých je vidět na domácím stadionu opravdu velmi málo, frustrující.

Hoffenheim

Hoffenheimu se dařilo skvěle především za éry Juliana Nagelsmanna. Poté se německému celku povedla ještě jedna sezona a započal postupný ústup ze slávy.

Na 36 tisícové město jsou to ale pořád skvělé výsledky. V tomto případě se však bavíme o trochu jiném fungování, podobně jako u Monaka. I zde najdeme v pozadí velmi bohatého muže.

Lens

Jestli ale něco ve Francii opravdu šlape v poslední době, tak je to rozhodně tým Lens, který zakončil minulou sezonu Ligue 1 s 84 body. Pouhý bod za PSG.

Začátek této sezony je zastihl ve velmi špatné formě, když prohráli 4 z 5 ligových zápasů. Poté ovšem přišla Liga mistrů a remíza se Sevillou. Od té doby francouzský tým neprohrál a dokonce porazil i Arsenal.

Pro 32tisícové francouzské město to musí být pohádková éra, která navíc ani zdaleka nemusí být u svého konce.

Zdroj: Transfermarkt, Lens

Reklama

Oblíbené