Rýsuje se trenérská přestupová bomba? PSG údajně zvažuje angažování Mourinha

Jose Mourinho za sebou má první rok coby kouč AS Řím. Že by byl neúspěšný, to se říci nedá. V lize se možná čekalo trochu více, nicméně římský celek je prvním italským klubem, který vyhrál evropskou trofej od doby, kdy právě Mourinho dotáhl k výhře v Lize mistrů Inter Milán. Jeho budoucnost je však nejasná.

AS Řím letos prolomil dlouhé čekání. Poslední trofej získal v sezoně 2007/08, od té doby na další marně čekal až donedávna. Jose Mourinho hned v první sezoně dokázal v italském celku vyhrát Evropskou konferenční ligu.

Kromě čekání Říma ukončil čekání italského fotbalu na evropskou trofej. Byl to právě Mourinho, kdo se postaral o tu poslední. To se psal rok 2011, kdy Inter Milán vyhrál slavný treble.

Když Portugalec do Říma přicházel, slibovalo si vedení od tohoto kroku dlouhodobou a koncepční práci. A zřejmě stále doufá, že tomu tak skutečně bude. Do hry se ale vložil silný hráč, který to chce překazit.

TalkSPORT totiž přišel s informací, že PSG silně zvažuje angažování Mourinha. Mauricio Pochettino, aktuální trenér pařížského klubu, sice má kontrakt do roku 2023, nečeká se však, že jej dodrží. Zájem o to nemá být ani z jedné strany.

Důvod je prostý. PSG chce konečně vyhrát Ligu mistrů a dost možná už vedení klubu ani nejde o to, jakým způsobem to bude. Mourinhovi pohárové soutěže svědčí, což dokázal letos. Když se mu hráči poddají a obětují se pro tým, nebude to nemožné.

Mourinho má nyní být zvažován jako hlavní volba. Je však otázkou, zdali bude sám chtít Řím opustit. Itálie mu svědčí, angažmá v Římě si užívá, klub mu v mnoha ohledech vychází vstříc a věří mu. Navíc v něm panuje pozitivní atmosféra.

Nicméně příležitost trénovat hvězdné trio ve složení Lionel Messi, Kylian Mbappé a Neymar? To se bude odmítat jen těžce, navíc v kombinaci s prakticky neomezenými prostředky na nákupy.

Zdroj: TalkSPORT, Express

Španělé prohrou zavařili Česku a doma to schytávají: Proberte se! Před Katarem je to znepokojující

Španělská reprezentace neprožívá nejlepší období. Po prohře 1:2 se Švýcarskem v Lize národů čelí doma velké kritice a to před blížícím se mistrovství světa v Kataru není nejlepší zpráva.

Trenér reprezentace Luis Enrique je ve Španělsku pod drobnohledem poměrně často. Nejvíce se mu vytýká lpění na stále stejných hráčích, má své favority a přehlíží jiné hráče, kteří dlouhodobě prokazují velkou formu a kvalitu.

Například takový Jordi Alba v letošní sezóně v Barceloně byl odsunut na lavičku, v posledních třech zápasech dokonce nezasáhl do hry ani na minutu. Pro Enriqueho, jenž jej zná právě z Barcelony, však zůstává jasnou jedničkou na post levého obránce ve španělské reprezentaci.

Jeho velkým oblíbencem je další obránce Barcelony, Eric García. Přitom i fanoušci Blaugranas jeho výkony často kritizují, Enriqueho upřednostňování Garcíi na úkor Sergia Ramose či Nacha nikdo ve Španělsku nechápe.

Proti Švýcarsku si tak Španělé připsali porážku 1:2, která navíc zavařila Česku. Aby se tak svěřenci Jaroslava Šilhavého v elitní skupině Ligy národů udrželi, musí porazit Švýcarsko na jeho hřišti.

A Busquets a spol. to za prohru a výkon pořádně schytali. „Máte 60 dní na to se probrat,“ odkazuje deník MARCA na blížící se mistrovství světa. „Máme toho spoustu co vylepšit,“ dodala MARCA.

„Musíme vyhrát v Portugalsku, abychom postoupili do finále Ligy národů. Šest hráčů Barcelony bylo v základu, ale tým Luise Enriqueho byl hodně slabý,“ napsal katalánský deník SPORT. „Je to krok zpátky,“ hodnotil zase deník AS.

„Znepokujující. Jestli hodně, nebo málo, to uvidíme v úterý. Porážka proti Švýcarsku ale se španělským týmem dost zatřásla. Hlavně kvůli výkonu, který nenasvědčoval tomu, že bychom měli sílu nahoře skórovat. Švýcarští hráči zase přiváděli k šílenství obranu Španělska. Co se bude dít v Kataru? Vyplulo strašně moc pochybností a je toho spoustu, co zlepšovat,“ napsal v deníku MARCA přední španělský novinář José Felix Díaz.

Zdroj: MARCA, SPORT, AS

Fortuna liga

Schick o neproměněné penaltě: Ronaldo mi radil, že jsem byl v záklonu

Na konci prvního poločasu mohl českému týmu vrátit naději. Za stavu 2:0 pro portugalský tým kopal Patrik Schick penaltu, kterou však neproměnil a kopl jí nad branku. Radu si přichystal i mistr v exekuci penalt, Cristiano Ronaldo.

Český tým věděl, že proti silným Portugalcům nemá moc šancí. Aby uspěl, musel by udržet pevnou defenzivu a ideálně proměnit každou příležitost. Jenže to se nepovedlo.

Už v prvním poločase hosté vstřelili dvě branky, alespoň snížit mohl Schick, který měl k dispozici penaltu. Jenže tu trestuhodně zahodil.

„O terénu to nebylo, špatně jsem to kopnul. Byl jsem moc v záklonu a dal do střely příliš síly. Byl jsem rozhodnutý, že budu kopat doprostřed, bohužel to šlo nad,“ vysvětloval své myšlenky po zápase Schick.

Kdo by penalty pravděpodobně proměnil, je Cristiano Ronaldo. Portugalský kapitán jich kopal ve své kariéře nespočet a drtivou většinu proměnil. Tentokrát ji však sledoval jako soupeř a hned věděl, co bylo špatně.

O poločase jsme jej tak mohli vidět v debatě se Schickem, kterému sdělil svůj pohled. „Bavili jsme se o penaltě. Sám mně říkal, že viděl, jak jsem byl v záklonu,“ odtajnil český útočník konverzaci s jedním z nejlepších hráčů historie.

Zápas nakonec skončil vysokou prohrou 0:4, fotbalista Leverkusenu to však vzhledem k obrovské kvalitě Portugalců jako ostudu nebere.

„Co se dá dělat, hráli jsme proti světové kvalitě. Rozdíl byl vidět. Zápas se nám nepovedl, kvalita Portugalců byla úplně někde jinde. Z druhé strany jsme nehráli vůbec dobře. Dostávali jsme zbytečné branky. Můžete to nazvat ostudou, ale jak říkám, oni byli úplně jinde,“ zhodnotil nepovedený zápas Schick.

Zdroj: Česká fotbalová reprezentace, UEFA

Nepotřební fotbalisté: Kteří hráči Realu Madrid zatím v této sezóně odehráli nejméně minut?

Real Madrid vstoupil do této sezóny opravdu skvěle. Vzhledem k tomu, že kouč Ancelotti nemá potřebu tak rotovat se sestavou, jsou někteří hráči odstaveni na druhou kolej. Kteří fotbalisté zatím odehráli nejméně minut?

Od

Real Madrid vstoupil do této sezóny opravdu skvěle. Vzhledem k tomu, že trenér Carlo Ancelotti nemá potřebu tolik rotovat se sestavou, jsou někteří hráči odstaveni na druhou kolej. Kteří fotbalisté zatím odehráli nejméně minut?

Odriozola s Diazem neodehráli ani 10 minut

Real Madrid ve všech soutěžích v této sezóně doposud nastoupil k devíti duelům. Alvaro Odriozola však nepoznal atmosféru žádného duelu, když nemá odehranou ani jednu minutu. Na svou šanci tak stále čeká.

Mariano Diaz na tom není o nic lépe. Ze všech devíti utkání strávil na hřišti pouhopouhých devět minut, a to v utkání Ligy mistrů s Lipskem, kdy střídal za pohodlného vedení 2:0.

Nechtěné hvězdy

Dalším opomíjeným hráčem je Marco Asensio. Jedná se o stále poměrně mladého fotbalistu, který v Realu zažil rozhodně lepší časy, kdy byl velmi potřebným článkem sestavy svého klubu. Zatím ale má na kontě odehraných 47 minut a to ze čtyř utkání. Za tuto krátkou dobu ale dokázat vstřelit branku, a to Lipsku.

158 minut je minutáž Edena Hazarda v této sezóně. Nastoupil dohromady ve čtyřech utkáních, přičemž v nich zařídil výhru nad Celticem, kdy se blýskl brankou a asistencí. Belgický reprezentant by si rozhodně představoval odlišnou pozici v týmu.

Pátým nejméně vytěžovaným hráčem je Nacho. Jedná se přitom o jednoho z největších srdcařů Realu Madrid, když v klubu strávil celou svou kariéru a patří mezi čtyři kapitány týmu. Zatím ale na hřišti strávil jen 211 minut.

Pokud bychom se podívali na opačnou stranu žebříčku, nejvíce minut na hřišti strávil brankář Courtois, jenž jako jediný z kádru odehrál všechny možné minuty v této sezóně.

Zdroj: Livesport, Transfermarkt