Rudolf Řepka jako delegát UEFA končí. Odvolalo ho vedení FAČR

V úterý 16. února usedne na budapešťském stadionu Puskas Arena na významné místo a v roli delegáta UEFA bude dozorovat utkání Ligy mistrů RB Lipsko-Liverpool FC. Tím Rudolf Řepka dvouletou roli delegáta UEFA uzavře. Snad zatím. Českého funkcionáře vysokého mezinárodního renomé – člen disciplinární komise evropské fotbalové unie – odvolalo vedení FAČR.

Bývalý delegát UEFA Rudolf Řepka | Zdroj: Stanislav Hrabě

Hlasování výkonného výboru na posledním zasedání fotbalové asociace bylo přesvědčivé – Rudolf Řepka, bývalý generální sekretář spolku, nebyl zařazen na listinu českých delegátů pro UEFA, čímž v této funkci, již vykonával mnoho let, končí.

Ruku proti tomuto návrhu, který oslabí pozici českého fotbalu v mezinárodní struktuře, zvedli jen dva členové orgánu: bývalý reprezentant Karel Kula, jenž ví, jak je těžké se prosadit do takové pozice, a vytrvalý kritik Berbrova korupčního systému Pavel Nezval, předseda Řídící komise na Moravě.

Ostatní zúčastnění, někteří hlasovali přes videotechniku, ochotně českého zástupce, jenž si svými schopnostmi a znalostmi vydobyl na UEFA silnou pozici, obětovali. I s dosti škodolibými poznámkami. „Vždyť si to užil,“ s nádechem závisti upozornili na jeho úspěšnou kariéru v evropských komisích.

Výkonný výbor byl jako obyčejně ´vzorně´ připraven, materiály v písemné podobě nalezli statutární zástupci nejpočetnějšího sportovního spolku v republice až na stole při příchodu.

Možnost připravit se na jednání předem, jak by se od orgánu, který organizaci řídí, očekávalo, tudíž nulová. Proslýchá se, že záměrem bylo právě vyřadit Řepku z listiny delegátů UEFA. Kdyby se ve fotbalovém hnutí záměr rozšířil, nemuselo by všechno proběhnout tak hladce.

Když před dvěma lety Řepka odcházel po dohodě z místa generálního sekretáře FAČR, vložil do ní, že ho spolek ponechá na postu delegáta UEFA. Na dva roky. Lhůta už skončila a dalších zápasů se v této pozici nedočká.

Řepka přestal být k bývalému zaměstnavateli oddaně loajální, přidružil se k těm, kteří kritizují zrůdný Berbrův korupční systém – což konstatovaly i policejní vyšetřující orgány.

A to lidé, kteří nadále drží moc, především předseda Martin Malík, jenž je Berbrovi vděčný, že se vůbec do této pozice dostal, a členové výkonného výboru, oddaní přisluhovači ´náčelníka´ Miroslav Liba a Michael Blaschke nemohli překousnout. Pro ně muselo být přímo potěšením povozit se na vzdělanějším a intelektuálně vyspělejším jedincovi.

Pro ně nepříznivá, pro český o fotbal ovšem pozitivní zpráva je, že Malíkova likvidační akce nemá dopad na Řepkovu pozici v disciplinární komisi, jedné z nejvlivnějších v systému UEFA. V ní má mandát na čtyři roky, obhájil ho v roce 2019 a tedy ještě dva roky ho čeští přízemníci svrhnout nemohou. A navíc o dalším jeho působení rozhoduje UEFA.

Místo zkušeného vyslance půjde reprezentovat český fotbal nováček ředitel oddělení logistiky Jiří Novák. Už se může těšit na duely dorostenců a dorostenek a bude zajímavé počítat, kdy se dostane na vyřazovací kola Ligy mistrů jako jeho předchůdce.

Zdroj: FAČR, UEFA

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Správně, na lidi, co mají nějaké problémy s lidma ve vedení fotbalu, musí být přísnost. Hlavně, že ten dobytek okolo estébáka, tam sedí dál.

  2. Rudu znám osobně, mohl sem si s ním zahrát fotbal i soutěžně, pokud bych měl rozhododovat, komu dám palec, jestli Malíkovo smradlavé skupině nebo p.Řepkovi, jsem na jeho straně. Hodně síly dál v boji s těmi, co se ani nedokážou stydět za ten moloch, co z té kopané udělali. Štrobi

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Kam s Adamem Hložkem? Vrba ho do útoku nepostaví, systém s jedním hrotem se měnit nebude

Obrovsky pozitivní zpráva pro všechny sparťanské fanoušky. Vůdce ofenzivy a pravděpodobně největší hvězda týmu Adam Hložek se vrací po dlouhém zranění a je připraven opět do akce.

Katastrofální Vaclík? Fanoušci jej po prohře s Barcelonou kritizují, čísla hrají jasně pro jeho rivala

Tomáš Vaclík si ve středu připsal další start v dresu Sevilly. Tentokráte v rámci Copa del Rey, když andaluský celek čekala odveta na půdě Barcelony. Ta ale nedopadla vůbec dobře a kritice se nevyhnul ani reprezentant České republiky.

Srovnání lídrů tabulek: Slavia lepší než Manchester City či Bayern, má i lepší úspěšnost než lídři srovnatelných lig

Jindřich Trpišovský vytvořil ze Slavie fenomén, který v českém fotbale dlouho nebyl. Kromě úspěchů v Evropě nezanedbává ani českou scénu, kde slávisté dominují.