Spojte se s námi


Fortuna liga

Rozhovor se skutečnými profesionály ve svém oboru – FairPlayTip.cz

Publikováno

dne

Sázkové poradenství FairPlayTip.cz je skupina profesionálních tipérů, kteří zahájili svoje poradenství v březnu 2016 (verifikace byla tehdy ještě na portálu Betliga.cz) a po jejím ukončení (od září 2016) verifikují své tipy na VerifiedBets.eu.

Svět kurzového sázení je plný podvodníků, kteří využívají nejrůznější praktiky na obelhání svých zákazníků. Po několika ztrátových měsících se však jejich pravda rychle odkryje.

Při vyhledávání kvalitního sázkového poradenství jsem však narazil na web FairPlayTip.cz, u kterých mě ihned zaujala určitá přehlednost a pravdivost. V recenzích najdete mnoho pozitivních komentářů a naopak na internetu nedohledáte žádné negativní. Nestydí se za svojí historii a nutno podotknout, že ani nemají proč!

U FairPlayTip.cz obdivuju především jednu věc a to jejich konzistentní profit. V následném rozhovoru rychle pochopíte, proč tomu tak je.

Počítám však s tím, že se sázkám, možná i individuálně, věnujete již delší dobu. Jak jste se tedy zformovali pod Fair Play Tip?

Odpověděl jste za nás, neboť každý z nás začínal asi jako každý, kdo někdy kurzové sázení okusil – tedy na klasické pobočce ještě v neplnoletém věku a prosíkem směrem k obsluze, aby nás neodmítla a tiket vytiskla.

Tohle už je ale dávná historie starší více jak jednu dekádu. Jak šel čas, tak se kolektiv sám začal přirozeně krystalizovat dle kritérií, které jsou, podle našeho názoru, podmiňující pro možný úspěch na tomto poli.

Tím máme na mysli zejména vnímání našeho oboru na principu respektování matematické pravděpodobnosti za předpokladu ochoty každodenní tvrdé práce.

Na jaké soutěže se soustředíte nejvíce? Koukal jsem, že vybíráte ze široké nabídky sportů.

Kurzové sázení se neustále vyvíjí a k tomu je nezbytné respektování chování tuzemských sázkových kanceláří. Tyhle dva proudy se neustále mění, což nás nutí reagovat. Abychom tohle zvládali, tak se musíme udržovat v pohotovosti a sledovat co nejširší spektrum sportovních odvětví. Největší váhu však přiřazujeme fotbalu, který vždy patřil a bude patřit mezi nejvíce likvidní trhy.

Pociťujete, že se vám v nějaké soutěži daří více, než v těch ostatních?

Každá z námi monitorovaných soutěží má svá vlastní specifika, která se v čase neustále vyvíjí a mění. Nemůžeme tedy tvrdit, že bychom měli nějakou oblíbenou soutěž, protože se mění i naše úspěšnost.

A nejradši vždy máme v daný moment tu soutěž, na které zrovna dosahujeme nejvyššího zhodnocení. Samozřejmě ale pokud bychom dlouhodobě byli na některé soutěži ztrátoví, tak by nemělo smysl tímto směrem vydávat energii.

Asi nám neprozradíte svoje Know-how, ale podle čeho vybíráte tipy? Převládá statistika nebo spoléháte především na svůj vlastní úsudek?

Zastáváme názor, že každý kvalitní tip musí mít od všeho něco. Bookmakeři stanovují kurzy primárně na základě statistických dat, které je tedy potřeba do určité míry respektovat, neboť ty kurzy nejsou úplně špatně.

Pokud by totiž byly nepřesné, tak by sázkové kanceláře nemohly dosahovat zisku. Smyslem naší práce je právě Vámi zmíněným vlastním úsudkem vyladit kurzy do co nejpřesnější podoby.

Poté už jen pracujeme s odchylkou náš versus bookmakerovský kurz a hledáme vhodné příležitosti. Know-how se pro nás tedy rovná aspektům, které dotváří náš odhad ať už to jsou zkušenosti, znalosti, práce s detailem nebo intuice.

Pokud jsme u té statistiky, tak ta se v poslední době tlačí hodně kupředu, jak na to reagujete vy nebo se to tak pozvolna stává součástí všeho?

Jak jsme zmínili již v předchozí odpovědi, tak statistiku jako takovou nelze zanedbávat, neboť data z ní vycházející se nedají nikterak obelhat.

Tudíž jí respektujeme, ale zůstává pro nás pouze podpůrným argumentem. Tím primárním podkladem, od čeho se odrážíme je vidět toho co nejvíce na vlastní oči. Tomu se za nás nikdy nic nevyrovná.

Největšího úspěchu v letošním roce jste dosáhli právě v říjnu, čím si to vysvětlujete?

Tohle tvrzení by pro nás bylo relevantní až v momentu, kdy by se tomu tak opakovalo. Pokud bychom měli více sezón po sobě silný říjen, tak bychom se snažili z tohoto období vytáhnout to nejlepší a aplikovat do dalších měsíců. Letos se nám povedl říjen a zase se nepovedly jiné měsíce, ale způsob a intenzita naší práce v nich vždy byla úplně stejná.

fairplaytip statistiky

Zaměřujete se i na ligy mladších fotbalistů a proto věřím, že zde budete mít velký přehled? Jaké týmy jsou aktuálně na špičce a jaké naopak uvadly v poslední době?

Když jsme otevřeli tohle téma, tak bychom uvítali zařazení nejvyšší dorostenecké soutěže do nabídky tuzemských sázkových kanceláří.

Práce s mládeží vyžaduje svoji systematičnost, a tak nejdále je podle našeho mínění pražská Sparta, která už několikátou sezónu jede podle své metodiky sestavené pro nás velkým odborníkem panem Hřebíkem.

Ale ani jinde se nezahálí, a tak se dá směrem do budoucna očekávat spíše srovnávání výkonnosti, než tomu bylo například v minulých ročnících.

Velkým plusem pro celý český fotbal je však v našich očích to, že stále více převládá fotbalovosti na úkor bojovnosti. Jako příklad bychom jmenovali Zlín, který se po dlouhá léta vyznačoval úpolovým způsobem hry, ale letos jeho devatenáctka předvádí velmi pěkný dynamický fotbal.

Rád bych se zeptal na tu stejnou otázku, nyní však u národních týmů. Které státy budou podle vás za 5-7 let na vrcholu?

Velmi těžká otázka zrovna v době, kdy v příštím roce bude na světovém šampionátu v Rusku na reprezentační úrovni končit určitá generace fotbalistů. A následující světový šampionát by měl hostit Katar, což spustilo obrovské investice do fotbalu na asijském kontinentu.

Nicméně i navzdory jihoamerické vytříbené technice, jedinečným africkým fyzickým dispozicím nebo zmiňovaným asijským masivním investicím na úplném vrcholu vidíme evropské top týmy, které si s nimi po stránce individuální kvality jednotlivců příliš nezadají a jejich taktickým schopnostem se zmínění budou vůbec někdy velmi těžko dorovnávat.

Zpátky na vyšší pozice by se mohlo vrátit třeba Holandsko, které čeká na plnohodnotný nástup své nové generace.

Hezký den,

tým FairPlayTip.cz

fpt.cz

Reklama

Fortuna liga

Dobrá zpráva pro Baník. Uzdravený Svozil prodloužil o rok smlouvu

Velkou smůlu má v tomto roce stoper Jaroslav Svozil. Když si letos v dubnu přivodil vážné zranění v koleni, čekala ho dlouhá pauza. Nyní je ale připravený zpátky do hry. A k tomu mu Baník prodloužil smlouvu.

Publikováno

dne

Velkou smůlu má v tomto roce stoper Jaroslav Svozil. Když si letos v dubnu přivodil vážné zranění v koleni, čekala ho dlouhá pauza. Nyní je ale připravený zpátky do hry. A k tomu mu Baník prodloužil smlouvu.

Rok 2022 je pro Jaroslava Svozila asi nejnáročnější v jeho kariéře. Po startu jarní části Fortuna Ligy dostal hned ve druhém utkání čtvrtou žlutou kartu a po jednozápasové odmlce seděl jen na lavičce náhradníků.

Po návratu do základní sestavy se mu podařilo skórovat na Letné proti Spartě, ale hned další utkání se ošklivě zranil proti Hradci Králové. A diagnóza byla neúprosná. Přetržené vazy v koleni a do konce roku bez fotbalu.

Sedm měsíců trvala náročná rekonvalescence po operaci a nyní přišel očekávaný návrat na hřiště po dohledem kondičních trenérů ostravského klubu.

„Cítím se opravdu velmi dobře, musím to zaklepat. Dělám vše prakticky už bez omezení, samozřejmě až na soubojové věci, ale běhám, cvičím a vypadá to vše velmi dobře. Už se těším, až se budu moct vrátit, věřím, že v lednu už budu naplno trénovat s klukama,“ nechal se slyšet Svozil.

Další dobrou zprávou pro 29letého obránce bylo i to, že mu Baník prodlouží končící kontrakt o další rok. Svozil si toho podle jeho slov moc váží a doufá, že klubu jeho důvěru v něj vrátí na hřišti.

Svozil doposud odehrál v dresu ostravského klubu 58 ligových zápasů, ve kterých se třikrát zapsal mezi střelce. Předtím hájil barvy rivala z Opavy nebo Znojma.

Baník bude od 11. do 21. ledna na soustředění v Tureckém Beleku, kde odehraje tři přípravná utkání včetně generálky na jarní část Fortuna Ligy.

Zdroj: FC Baník Ostrava

Pokračovat ve čtení

Fortuna liga

Na místě Olayinky bych odešel. Fenerbahce má větší jméno a je o level výš, myslí si Folprecht

Během mistrovství světa se přestupy v rámci Fortuna ligy zatím příliš neřeší. Vedle Romana Květa je rozruch hlavně kolem slávistického Petera Olayinky. Nigerijský kapitán Slavie má být v hledáčku Fenerbahce Istanbul.

Publikováno

dne

Během mistrovství světa se přestupy v rámci Fortuna ligy zatím příliš neřeší. Vedle Romana Květa je rozruch hlavně kolem slávistického Petera Olayinky. Nigerijský kapitán Slavie má být v hledáčku Fenerbahce Istanbul.

Olayinka neměl dobrý start sezóny. To u něj není nic neobvyklého, špatné začátky jara i podzimu ho trápí dlouhodobě. Postupně se ale dostal do své pohody a poslední měsíc sázel jeden gól za druhým.

Podzimní část ročníku uzavřel a s famózní bilancí 11+3 skrz všechny soutěže. Číselně jeho nejlepší půlrok v červenobílém, což se Slavii hodí. V létě 2023 mu končí kontrakt a vedení ho nyní v zimě musí buď prodat, nebo s ním podepsat novou smlouvu.

„Nevidím důvod, proč by mu Slavia v případě slušné nabídky bránila. Je ve Slavii dlouho a má pro ni význam hlavně v Evropě,“ řekl v pořadu Fotbal fokus podcast záložník Zdeněk Folprecht.

Olayinka je ze stálic základní sestavy nejdéle sloužícím hráčem Slavie, v klubu je od léta 2018. Jasně tak splňuje nepsané pravidlo sešívaných, že odejít za lepším může hráč jen v případě, že ve Slavii byl alespoň rok a půl.

A parádní letošní čísla nesou ovoce. O nigerijského křídelníka má mít zájem Fenerbahce Istanbul. Tomu se podařilo postoupit z prvního místa své skupiny Evropské ligy, navíc vede tureckou Super Lig.

„Kdybych se vžil do něj, tak bych chtěl odejít a posunout se. Fenerbahce má ve světě větší jméno než Slavia, zahrál by si se světovými hráči,“ pokračoval Folprecht, který si za Slovan Liberec zahrál v minulosti EL.

Trochu matoucí může být rok stará konfrontace Slavie s Fenerbahce. Tehdy pražané v Konferenční lize turecký celek suverénně přehráli a vyřadili ho, v té době však Fenerbahce nebylo z daleka v takové formě, ve které je nyní.

Útok je od léta nabitý hvězdami. Premier League ostřílený Joshua King, někdejší hvězda Cagliari Joao Pedro, či belgický reprezentant Michy Batshuayi. Navíc nezapomínejme na hvězdu mistrovství světa v Kataru Ennera Valenciu.

„Vedou ligu, skvělá atmosféra v hledišti, dvakrát větší stadion, pravděpodobně větší peníze. Prestiž klubu je o level výš než ve Slavii,“ dodal Folprecht.

Zdroj: Fotbal fokus podcast

Pokračovat ve čtení

Fortuna liga

Legendy Dukly ochotně spolupracovaly, podpis Zlatého míče Pavla Nedvěda ovšem chybí

Publikováno

dne

V brance Dukly Praha prožil Martin Šusta žákovská léta, na vojně pak chytal za Duklu Dejvice. Nebylo proto divu, když se firma Legendary cards, pro kterou pracuje jako grafik a s bývalým spoluhráčem Michalem také jako koordinátor fotbalových projektů, rozhodla vydat karty legend kopané, že zvolila právě pražský klub slavné historie. Kolekce vyšla pod názvem Bravo Dukla.

Jak se zrodil nápad vydat podpisové karty fotbalových legend Dukly Praha?

Naše firma Legendary cards se zaměřovala hlavně na výrobu hokejových karet a chtěli jsme proklouznout i do světa fotbalu. A tak jsme si řekli, čím začít než pražskou Duklou, která má ve své bohaté historii nejvíce legend.

Přiznávám také, že bylo snazší oslovit právě tento slavný klub, jehož vedení je k těmto projektům velice vstřícné, než projít složitou byrokracií na Sparty či Slavie.

Vybrali jste devadesát jmen. Proč tohle číslo?

Není lehké vybírat z tak bohaté historie. Vytvořili jsme si zpočátku seznam 130 hráčů, který jsme zredukovali na 105, ubírali se pak hráči, k nimž se nesehnala dostatečně kvalitní fotografie v dresu Dukly.

Chybí například vicemistr světa 1962 z Chile Jozef Štibrányi, jeho foto prostě nebylo. Hodně nám pomáhali mezi funkcionáři sekretář klubu Miloslav Jícha a předseda představenstva Bohumil Paukner.

Pětaosmdesát je podepsaných. Ale někteří hráči už nežijí. Jak jste si poradili?

Vytvořili jsme sadu nazvanou Immortal Cut Signatures, kde je třináct již mrtvých hvězd. Je to vlastně knížečka, kde je vložená kartička s podpisem.

Ty jsme sháněli převážně od sběratelů autogramů. Ale například brankář Petr Kouba, vicemistr Evropy 1996, nám dal smlouvu při nafasování sportovního vybavení, kde je podepsaný jeho táta Pavel, vicemistr světa 1962. Nebo se použily podpisy vyříznuté z knížek či pohledů. Ale vždy jde o vlastnoruční podpisy.

Fanoušek se podiví, proč chybí autogram Pavla Nedvěda, držitel Zlatého míče 2003, jenž byl v Dukle na vojně. Proč se ho nepodařilo přemluvit?

Moc jsme o jeho podpis stáli a Pavel Nedvěd sám by podle mého názoru i souhlasil. Ale bohužel jsem nechtěl nikoho obcházet a tak jsem oslovil s touto prosbou jeho manažera Jiřího Müllera.

Odvětil mi, že jsme paraziti a chceme se na úkor jména Pavel Nedvěd obohatit. Když jsem si vyslechl jeho urážky, tak mi řekl, že mu to navrhne, ale nemyslí si, že by souhlasil. Asi za deset minut mi přišla sms, že je to jak předpokládal, že do toho Pavel nejde. Škoda.

Je i někdo další, koho podpis nemáte?

Jen pár kartiček podepsal Jean-David Beauguel, asi dvacet. Málo máme i Ivo Urbana, který už není v nejlepším zdravotním stavu. Byl jsem za ním s jeho paní ve Vlčím máku, ve vojenské LDN.

Ta nám opravdu moc pomohla a zařídila, aby aspoň pár kartiček podepsal. Takže velká vzácnost. Rovněž Aleš Laušman chybí, o něm nikdo neví, kde se nachází. V Kostarice pak žije Ivan Mráz, s nímž je také problém se spojit.

Na který úlovek jste naopak pyšný?

Úžasný příběh je slovenský útočník Viliam Laššo, jenž hrál za Duklu v letech 1968-70. Zíral, co po něm chceme, kdo by měl zájem o jeho podpis. Nebo jiný slovenský útočník Milan Hudec, jenž v Dukle působil v letech 1967-72, už skoro nevychází z bratislavského bytu. Ale povedlo se.

Fantastický byl výlet do Košic za mistrem Evropy 1976 Ladislavem Móderem či Jánem Kozákem. Společně s nimi se podepsal i brankář Anton Flešar. Chvilku se díval na fotku a tvrdil, že to není on. Kolega, jemuž jsem moc vděčný a nesmírně si ho vážím, se divil a hned mi volal.

Fotka byla, ale koupená z fotobanky a ověřená. Když ji podepsal, asi po půl hodině říká: Víte co, jsem to asi já! Nejdál jsem byl za Markem Hanouskem. To bylo v polské Lodži. Byly to krásné příběhy.

Pokračujte.

Při moravské tour jsem byl jeden den za Karlem Dvořákem, který bydlí ve Žďáru nad Sázavou, od něj jsme se vydali do Velkého Meziříčí, kde se nám podepsal Mario Holek, jenž vedl žáčky Brna na nějakém turnaji. Při setkání Klubu ligových kanonýrů v Kroměříži jsme podepsali Standu Grigu, a v Bruntále pak Ondru Kušníra. Všichni byli velice ochotní a milí.

Překvapil vás v tomto ohledu někdo?

Říká se, že s Milanem Luhovým je občas těžké pořízení, a tak jsem měl trochu obavy. Ale za mě to není vůbec pravda. Pozval mě domů, a skoro dvě hodiny jsme si povídali o fotbale.

Byl jsem také doma třeba u Dušana Fitzela, Rudy Kučery, Jana Fialy, Pavla Dyby, Standy Pelce nebo Pavla Korejčíka, který nám věnoval originál dres, o který se dělil se Zdeňkem Nehodou. Rozstříhali jsme ho a použili do karet, ovšem musím přiznat, že jsem chvilku zvažoval, že si tento poklad nechám, ale bylo by to nefér.

Kdo si zaslouží speciální poděkování za pomoc?

Fantastický byl Jan Fiala, ten nám sehnal hodně kontaktů a kdykoli byl k dispozici. Stejně tak Petr Kostelník, Vladimír Kocourek, Ivan Novák, Ivo Viktor či Láďa Vízek. Z těch mladších Honza Vorel, Patrik Gedeon, Kuba Mareš, Honza Šimůnek nebo Kuba Podaný, který nás dostal do pořadu Tiki-Taka. Nikdo se k nám neotočil zády.

Pokračovat ve čtení

Oblíbené