Spojte se s námi


Fortuna liga

Rozhovor se skutečnými profesionály ve svém oboru – FairPlayTip.cz

Publikováno

dne

Sázkové poradenství FairPlayTip.cz je skupina profesionálních tipérů, kteří zahájili svoje poradenství v březnu 2016 (verifikace byla tehdy ještě na portálu Betliga.cz) a po jejím ukončení (od září 2016) verifikují své tipy na VerifiedBets.eu.

Svět kurzového sázení je plný podvodníků, kteří využívají nejrůznější praktiky na obelhání svých zákazníků. Po několika ztrátových měsících se však jejich pravda rychle odkryje.

Při vyhledávání kvalitního sázkového poradenství jsem však narazil na web FairPlayTip.cz, u kterých mě ihned zaujala určitá přehlednost a pravdivost. V recenzích najdete mnoho pozitivních komentářů a naopak na internetu nedohledáte žádné negativní. Nestydí se za svojí historii a nutno podotknout, že ani nemají proč!

U FairPlayTip.cz obdivuju především jednu věc a to jejich konzistentní profit. V následném rozhovoru rychle pochopíte, proč tomu tak je.

Počítám však s tím, že se sázkám, možná i individuálně, věnujete již delší dobu. Jak jste se tedy zformovali pod Fair Play Tip?

Odpověděl jste za nás, neboť každý z nás začínal asi jako každý, kdo někdy kurzové sázení okusil – tedy na klasické pobočce ještě v neplnoletém věku a prosíkem směrem k obsluze, aby nás neodmítla a tiket vytiskla.

Tohle už je ale dávná historie starší více jak jednu dekádu. Jak šel čas, tak se kolektiv sám začal přirozeně krystalizovat dle kritérií, které jsou, podle našeho názoru, podmiňující pro možný úspěch na tomto poli.

Tím máme na mysli zejména vnímání našeho oboru na principu respektování matematické pravděpodobnosti za předpokladu ochoty každodenní tvrdé práce.

Na jaké soutěže se soustředíte nejvíce? Koukal jsem, že vybíráte ze široké nabídky sportů.

Kurzové sázení se neustále vyvíjí a k tomu je nezbytné respektování chování tuzemských sázkových kanceláří. Tyhle dva proudy se neustále mění, což nás nutí reagovat. Abychom tohle zvládali, tak se musíme udržovat v pohotovosti a sledovat co nejširší spektrum sportovních odvětví. Největší váhu však přiřazujeme fotbalu, který vždy patřil a bude patřit mezi nejvíce likvidní trhy.

Pociťujete, že se vám v nějaké soutěži daří více, než v těch ostatních?

Každá z námi monitorovaných soutěží má svá vlastní specifika, která se v čase neustále vyvíjí a mění. Nemůžeme tedy tvrdit, že bychom měli nějakou oblíbenou soutěž, protože se mění i naše úspěšnost.

A nejradši vždy máme v daný moment tu soutěž, na které zrovna dosahujeme nejvyššího zhodnocení. Samozřejmě ale pokud bychom dlouhodobě byli na některé soutěži ztrátoví, tak by nemělo smysl tímto směrem vydávat energii.

Asi nám neprozradíte svoje Know-how, ale podle čeho vybíráte tipy? Převládá statistika nebo spoléháte především na svůj vlastní úsudek?

Zastáváme názor, že každý kvalitní tip musí mít od všeho něco. Bookmakeři stanovují kurzy primárně na základě statistických dat, které je tedy potřeba do určité míry respektovat, neboť ty kurzy nejsou úplně špatně.

Pokud by totiž byly nepřesné, tak by sázkové kanceláře nemohly dosahovat zisku. Smyslem naší práce je právě Vámi zmíněným vlastním úsudkem vyladit kurzy do co nejpřesnější podoby.

Poté už jen pracujeme s odchylkou náš versus bookmakerovský kurz a hledáme vhodné příležitosti. Know-how se pro nás tedy rovná aspektům, které dotváří náš odhad ať už to jsou zkušenosti, znalosti, práce s detailem nebo intuice.

Pokud jsme u té statistiky, tak ta se v poslední době tlačí hodně kupředu, jak na to reagujete vy nebo se to tak pozvolna stává součástí všeho?

Jak jsme zmínili již v předchozí odpovědi, tak statistiku jako takovou nelze zanedbávat, neboť data z ní vycházející se nedají nikterak obelhat.

Tudíž jí respektujeme, ale zůstává pro nás pouze podpůrným argumentem. Tím primárním podkladem, od čeho se odrážíme je vidět toho co nejvíce na vlastní oči. Tomu se za nás nikdy nic nevyrovná.

Největšího úspěchu v letošním roce jste dosáhli právě v říjnu, čím si to vysvětlujete?

Tohle tvrzení by pro nás bylo relevantní až v momentu, kdy by se tomu tak opakovalo. Pokud bychom měli více sezón po sobě silný říjen, tak bychom se snažili z tohoto období vytáhnout to nejlepší a aplikovat do dalších měsíců. Letos se nám povedl říjen a zase se nepovedly jiné měsíce, ale způsob a intenzita naší práce v nich vždy byla úplně stejná.

fairplaytip statistiky

Zaměřujete se i na ligy mladších fotbalistů a proto věřím, že zde budete mít velký přehled? Jaké týmy jsou aktuálně na špičce a jaké naopak uvadly v poslední době?

Když jsme otevřeli tohle téma, tak bychom uvítali zařazení nejvyšší dorostenecké soutěže do nabídky tuzemských sázkových kanceláří.

Práce s mládeží vyžaduje svoji systematičnost, a tak nejdále je podle našeho mínění pražská Sparta, která už několikátou sezónu jede podle své metodiky sestavené pro nás velkým odborníkem panem Hřebíkem.

Ale ani jinde se nezahálí, a tak se dá směrem do budoucna očekávat spíše srovnávání výkonnosti, než tomu bylo například v minulých ročnících.

Velkým plusem pro celý český fotbal je však v našich očích to, že stále více převládá fotbalovosti na úkor bojovnosti. Jako příklad bychom jmenovali Zlín, který se po dlouhá léta vyznačoval úpolovým způsobem hry, ale letos jeho devatenáctka předvádí velmi pěkný dynamický fotbal.

Rád bych se zeptal na tu stejnou otázku, nyní však u národních týmů. Které státy budou podle vás za 5-7 let na vrcholu?

Velmi těžká otázka zrovna v době, kdy v příštím roce bude na světovém šampionátu v Rusku na reprezentační úrovni končit určitá generace fotbalistů. A následující světový šampionát by měl hostit Katar, což spustilo obrovské investice do fotbalu na asijském kontinentu.

Nicméně i navzdory jihoamerické vytříbené technice, jedinečným africkým fyzickým dispozicím nebo zmiňovaným asijským masivním investicím na úplném vrcholu vidíme evropské top týmy, které si s nimi po stránce individuální kvality jednotlivců příliš nezadají a jejich taktickým schopnostem se zmínění budou vůbec někdy velmi těžko dorovnávat.

Zpátky na vyšší pozice by se mohlo vrátit třeba Holandsko, které čeká na plnohodnotný nástup své nové generace.

Hezký den,

tým FairPlayTip.cz

fpt.cz

Reklama

Fortuna liga

Stavební práce na stadionech jsou v plném proudu! Jak vypadají stadiony v Hradci a Pardubicích? Sparta vyměňuje proklínaný trávník

V českém fotbalovém rybníčku aktuálně rostou dva zbrusu nové stadiony. Oba na východě Čech, jeden z nich vyroste v Pardubicích a druhý v Hradci Králové. Do obměny svého hřiště se pustila i pražská Sparta, která vyměňuje hrací povrch, na který se nejednou snesla řádná kritika. Jak postupují práce? Podívejte se sami!

Publikováno

dne

Od

V českém fotbalovém rybníčku aktuálně rostou dva zbrusu nové stadiony. Oba na východě Čech, jeden z nich vyroste v Pardubicích a druhý v Hradci Králové. Do obměny svého hřiště se pustila i pražská Sparta, která vyměňuje hrací povrch, na který se nejednou snesla řádná kritika. Jak postupují práce? Podívejte se sami!

Stavební práce jedou na plné obrátky! Oba východočeské celky, které se zároveň vnímají jako velcí rivalové, mohly v sezóně 2021/22 slavit! FK Pardubice se v české nejvyšší soutěži znovu zachránily a opravdu se možná dočkají ligového zápasu na vlastním stadionu.

Pardubický Letní stadion má být dokončen v lednu 2023, což by znamenalo, že se pardubičtí fotbalisté a fanoušci mohou dočkat slavnostního otevření ve Fortuna lize. Je ovšem otázkou, jestli se práce neprotáhnou. Kapacita stadionu má být 4 600 sedících diváků, rekonstrukce stadionu vyšla cca na 380 milionů korun.

Ligovému nováčkovi ze sezóny 2021/22 se zadařilo v posledním ligovém ročníku ještě lépe než Pardubicím. FC Hradec Králové totiž došel až do do skupiny o titul a dost možná obral o titul pražskou Slavii. Votroci skončili v lize nakonec na krásném 6. místě.

Pokud si hradečtí fotbalisté udrží formu, tak si dost možná kopnou ligový fotbal také na zbrusu novém a hlavně vlastním stadionu. Svoje dosavadní ligové zápasy museli hrát v Mladé Boleslavi.

Všesportovní stadion v Hradci Králové měl být původně hotov do konce dubna 2023, což by také otevíralo možnost, že slavnostní otevření přijde na konci příští sezóny. Jenže stavební firma Strabag už deklarovala, že se dost možná práce prodlouží a navíc stadion vyjde na vyšší finanční obnos, než se původně předpokládalo.

Situace na Letné

Fanoušci fotbalové Sparty zakusili v závěru sezóny dost velký kolotoč emocí. Nejprve mezi nimi zavládlo obrovské nadšení, když v posledním ligovém kole dokázali vyloupit stadion Slavie, kde vyhráli 2:1.

Posléze však přišlo obrovské zklamání, když ve finále MOL Cupu Sparta podlehla Slovácku 1:3. Letenští tak v sezóně 2021/22 nezískali ani jednu trofej. Malou cenou útěchy může být pro sparťanskou obec alespoň výměna trávníku na Letné.


Zdroje: FK Pardubice, Václav Pilný, Sparťanské Zprávy, Deník

Pokračovat ve čtení

Fortuna liga

Aarons měl táhnout Newcastle, jako velká hvězda přicházel i na hostování do Liberce. Kde je mu konec?

Rolando Aarons byl jedním z největších talentů Newcastlu United v posledních letech. Čeští fotbaloví fanoušci si jej mohou pamatovat díky hostování ve Slovanu Liberec. Kde je mu konec?

Publikováno

dne

Rolando Aarons byl jedním z největších talentů Newcastlu United v posledních letech. Čeští fotbaloví fanoušci si jej mohou pamatovat díky hostování ve Slovanu Liberec. Kde je mu konec?

Newcastle United a výchova mladých hráčů? Bohužel se nejedná o nejlepší rovnici. Několik zajímavých hráčů však ze severoanglického mužstva vzešlo a jedním z nich mohl a měl být Rolando Aarons, rychlý a technicky nadaný křídelník.

Měl několik záblesků geniality, fanoušci Magpies se k jeho talentu upínali a věřili, že se stane jejich miláčkem na několik dalších let. Jenže bohužel. Všehovšudy odehrál za A-tým 27 utkání s bilancí 4 gólů a 3 asistencí.

Podle různých informací měl ještě před dosažením 20 let problémy s přístupem. I proto na něj anglický celek tolik nespoléhal a posílal jej na jedno hostování za druhým. K překvapení všech jej v roce 2018 získal na krátkou zápůjčku Slovan Liberec.

Pro celou ligu to byla velká senzace. Přivést, byť na hostování, talent z tradičního klubu hrajícího v Premier League? Nevídané.

„Chceme využít jeho kvality a zkušenosti z Premier League. Věřím, že se rychle adaptuje a bude co nejdříve k dispozici. Doufám, že pomůže naší ofenzivě a prosadí se i střelecky,“ těšil se tehdejší trenér Zsolt Hornyák z nové posily v rozhovoru pro klubový web.

Na angažmá se těšil i sám rodák z Jamajky, díru do světa ovšem bohužel v libereckém dresu neudělal, byť byl zajímavým oživením severočeského celku. Ve 13 soutěžních duelech si nepřipsal gól ani asistenci. V přátelském duelu se však trefil proti Varnsdorfu.

A jak se mu vedlo po opuštění České republiky? Absolvoval nepříliš úspěšná hostování v Sheffieldu Wednesday, Wycombe či skotském Motherwellu. Od ledna 2021 je hráčem druholigového Huddersfieldu.

Ani v Huddersfieldu se však nyní již 26letý fotbalista neprosadil. V této sezoně odehrál jen 8 minut, několik zápasů proseděl na střídačce, většinou však vůbec nefiguroval v nominaci na zápas.

V klubu má smlouvu do roku 2023. Aktuálně jeho hodnota činí 300 tisíc euro. Že by měl ještě někdy svůj potenciál naplnit? Očekávat se to nedá, byť zázraky se dějí.

Zdroj: FC Slovan Liberec, Newcastle United, Transfermarkt

Pokračovat ve čtení

Fortuna liga

LFA zveřejnila termíny nové sezony Fortuna ligy! Podzimní část kvůli MS skončí v polovině listopadu

Ligová fotbalová asociace (LFA) již zveřejnila termínovou listinu Fortuna ligy v sezoně 2022/23. Ta bude výrazně ovlivněna mistrovstvím světa v Kataru, kvůli kterému se na podzim bude hrát nezvykle krátce.

Publikováno

dne

Ligová fotbalová asociace (LFA) již zveřejnila termínovou listinu Fortuna ligy v sezoně 2022/23. Ta bude výrazně ovlivněna mistrovstvím světa v Kataru, kvůli kterému se na podzim bude hrát nezvykle krátce.

Fortuna liga je u svého konce a začínají ta přípravy na tu novou. Ligová fotbalová asociace nyní zveřejnila termínovou listinu následující sezony, která bude oproti jiným poměrně nezvyklá.

V zimě je totiž na programu mistrovství světa v Kataru. Liga tak začíná již 30. července a ještě předtím sehraje Viktoria Plzeň 2. předkolo Ligy mistrů a Slavia se Spartou stejné předkolo Evropské konferenční ligy.

Podzimní část končí již 12. listopadu, a to šestnáctým kolem. Od pondělí 14. listopadu hráči své kluby opustí a část z nich zamíří na mistrovství světa.

To začíná 21. listopadu a končí 18. prosince. Poté už všichni zamíří na zaslouženou pauzu. Liga se vrací 28. ledna, tudíž nás čeká pauza 2 a půl měsíců bez české nejvyšší soutěže.

Základní část bude končit 29. dubna, poté následuje nadstavba, jejíž vrchol je na programu 27. května, popřípadě spíše o den později, termíny jsou zatím určené pouze na jediný den, a to sobotu.

Nic nám tak nebrání se opět těšit na ligový kolotoč. Nyní je ale před námi pauza delší než měsíc, během které si dozajista fanoušci některých celků rádi psychicky odpočinou.

Zdroj: LFA

Pokračovat ve čtení

Oblíbené