Že rozvracím kabinu v Teplicích mě ranilo. Na Jablonec se moc těším, říká v exkluzivním rozhovoru Krob

Nepotřebný levý bek Jan Krob, který se stal v Teplicích nežádaným a byl přeřazen do B-týmu si polepšil svým přestupem do Jablonce, kde podepsal jednoletou smlouvu s opcí. Nová posila jabloneckých si může vyzkoušet evropské poháry a boj o nejvyšší příčky v české fotbalové lize. Bezprostředně po přestupu jsme se zeptali na první pocity po podpisu smlouvy v severočeském Jablonci, kde bude nosit dres s číslem 16.

zdroj: fkjablonec.cz

V Teplicích jsi se stal na konci sezóny nepotřebným a byl jsi přeřazen do B-týmu, přitom jsi patřil mezi opory teplického celku. Jak jsi se cítil a jak jsi k této situaci přistupoval?

To, co se stalo na konci sezony mi přišlo hodně nešťastný, a tu situaci jsem vůbec nepřijal. Jít do béčka za to, že jsme vyhořeli jako tým v jednom zápase, a že rozvracím kabinu mě docela ranilo.

Bohužel se to stalo a moc mě to mrzí. Mám Teplice strašně rád a můžu jim jenom poděkovat zato, že jsem tam mohl strávit velkou část mé kariéry a budu jim stále držet palce. Vždycky se tam budu rád vracet.

Moc děkuji všem fanouškům, zaměstnancům, trenérům a klukům z kabiny. Díky těmto všem lidem jsem mohl strávit krásných 6 let v Teplicích. Ještě jednou velké DÍKY.

Dostal jsi pár nabídek ze zahraničí a mimo jiné z Karviné, která nevyhověla tvým platovým požadavkům a pak přišla konkrétní nabídka z Jablonce, kde máš možnost si zahrát evropské poháry. Jaký to byl pocit?

Bylo to pro mě velmi příjemné překvapení. V úterý odpoledne, když mi volal můj agent, Pavel Zíka, že je možnost jít do Jablonce. Během jednoho telefonátu s panem Peltou bylo vše vyřízené a domluvené. 

Tímto chci zároveň poděkovat Pavlovi Zíkovi, který mi velmi pomohl k tomu, že mohu oblékat jablonecký dres.

 Co říkáš na kvalitu mužstva v Jablonci?

V Jablonci je velká konkurence a mnoho skvělých fotbalistů. Proto se tu pravidelně hraje o nejvyšší příčky a poháry.

 Opět navážeš spolupráci s trenérem Petrem Radou, kterého si zažil právě v Teplicích, jak se na tuto spolupráci těšíš?

Těším se na celý Jablonec a je pravda, že pan trenér Rada už mě trénoval půl roku v Teplicích. Vím, jak fotbal prožívá a dokáže dostat z hráčů maximum. Těším se hodně na novou výzvu.

 Budeš mít možnost zahrát si evropské poháry? Je to pro tebe výzva?

Poháry jsou výzvou pro každého fotbalistu a já k nim patřím taktéž. Bylo by fajn hrát v pohárech. 

 Čekal jsi, že ještě taková nabídka přijde? Přece jenom se jedná o celek, který atakuje každý rok top trojku a bývá velmi nepříjemným soupeřem pro celou českou ligu.

Člověk vždy věří, že když nastane taková to situace jako u mě teď, že se to obrátí k lepšímu. Moc si vážím této nabídky.

 Máš nějaký konkrétní cíl, čeho chceš v zeleném dresu dokázat?

Důležité jsou týmové cíle a ty budou určitě hrát o nejvyšší příčky a bojovat o postup do základní skupiny Evropské ligy.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Maddison, Grealish, Foden nebo Mount. Kdo bude hrát na Euru?

Euro 2021 se rychle blíží a hráči to cítí. Tlak na předvedené výkony se stupňuje a v následujících měsících některým z nich uhasne sen o hraní na evropském šampionátu. Obzvlášť nelehký úkol čeká trenéra anglické reprezentace Garetha Southgata při výběru středních záložníků.

Podívejte se na největší chyby rozhodčích v české lize

Být rozhodčím není pro každého. Svými rozhodnutími většinou naštvete minimálně jeden tábor a často si vyslechnete spoustu urážek z ochozů i od samotných hráčů. Ovšem chyby, kterých se dopustili někteří rozhodčí v naší nejvyšší soutěži, jsou opravdu něco. Podívejte se sami.

Petr Rada: Lidi na fotbal nechodí, ale výzkumy děláme. V tom jsme dobří

Stal se prvním trenérem, kterému se podařilo dostat se přes hranici 600 získaných bodů. Aktuálně se nachází na čísle 602. I proto jsme ho oslovili s nápadem na rozhovor, který se týká jeho trenérské kariéry. "Hergot, co to, že tak najednou," reagoval Petr Rada.