Reklama

Rozhodnuto! Novým předsedou FAČR se stal Fousek. Co to znamená pro český fotbal?

A je rozhodnuto! Valná hromada FAČR rozhodla o tom, kdo bude v následujících letech šéfem českého fotbalu. Kdo se tedy stal předsedou a co to pro český fotbal znamená?

Zdroj: Ik ben groot, CC BY-SA 4.0

Ve velmi těsném souboji nakonec po dvoukolovém hlasování zvítězil Petr Fousek a stal se pro následující čtyři roky předsedou výkonného výboru fotbalové asocicace České republiky.

V prvním kole obdržel Fousek 49 hlasů ze strany české komory a 56 hlasů ze strany moravské komory. V celkovém součtu tedy 105 hlasů. Karel Poborský získal z české komory až 76 hlasů, ovšem z komory moravské pouhých 15. Celkové číslo tedy činilo 91.

Ani jeden z kandidátů tak po prvním kole nedosáhl dostatečného počtu hlasů pro zvolení a bylo zapotřebí uskutečnit druhé kolo voleb.

Zde Fousek obdržel jeden hlas více, konkrétně 51 z české komory a 55 z moravské. Při celkovém počtu 106 hlasů se tak stal vítězem vyrovnaného duelu. Druhý kandidát Poborský zůstal jak po prvním, tak po druhém kole na stejném čísle – 91.

“Chtěl bych poděkovat všem těm, kteří mi ve své volbě dali hlas a i všem těm, kteří se zúčastnili procesu, který tomu předcházel. Chci vás ujistit, že vnímám tu obrovskou zodpovědnost, která přede mnou leží, protože celou řadu problémů českého fotbalu jsme tady dneska vyslechli a celou řadu problémů jsme tady diskutovali.”

“Dívám se na to jako na obrovskou horu práce, ale protože jsem člověk, který se nebojí ničeho, natož práce, tak tímto způsobem k tomu taky přistoupím. Je pro mě pochopitelně čest vést největší sportovní svaz v zemi.”

“Na závěr bych rád dodal, že si uvědomuji, že to byl poměrně dlouhý a těsný souboj, chci těm všem, kteří volili Karla Poborského říct, že i k nim přistupuju úplně stejně, a jsem prezidentem všech.”

Taktéž poděkoval všem zúčastněným na valné hromadě a v neposlední řadě i panu Poborskému, který z něj v tomto vzájemném souboji vymáčkl to nejlepší. Co tedy tato volba pro náš fotbal znamená?

Především doufejme, že dojde k očištění českého fotbalu od všech kriminálních kauz, ostatně jak sám nový předseda slíbil. Doufejme také, že bude mít okolo sebe funkční tým lidí, kteří budou schopni provádět změny, které momentálně v České republice nutně potřebujeme.

Pan Fousek je již dlouholetým funkcionářem, zejména ještě za dob Českomoravského svazu zastával několik funkcí. V letech 2001 až 2007 byl generálním sekretářem a taktéž poradcem Miroslava Pelty. Od roku 1994 se pohybuje v mezinárodních organizacích FIFA a UEFA, naposledy působil jako nezávislý expert pro řecký svaz.

Zdroj: Valná hromada FAČR

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

 1. To je dnes krásně na světě slunce svítí Šmíca skáče v zákulisí Pelta se Starkou pláče.Přeji štěstí ať se daří ať táhnou s Fačru kabeláři.Musím pochválit Moravské šohaje poslali kabeláře do háje.

 2. Za mě naprostá spokojenost. Peltič se Starkou a Křetinským radost asi nemají. A to říkám jako velký sparťanský srdcař. Ale sparťani určitě ví proč to tady říkám. Jinak velký dík patří Moravákům.

  • Ještě před 2 měsíce jste v komentařích stál za Šmicrem a když jsem vám psal že jediná dobrá volba je Fousek byl jste proti ! Je to tak ? No jasně že ano lze to zpětně v komentářich dohledat tak jako to že vám strašně vadil přichod Vrby do Sparty na kterém jste nenechal nit suchou ale na konci dubna jste měnil názor 😉 Akorát ten katastrofalní Rosický vás stále drží ale i to vám dojde že jste pochybil ……. 😊

   • Ano, ale jestli nevíte, tak Šmicer odstoupil a podpořil Fouska. Takže doufám pochopíte, proč jsem dál nemohl stát za ním. To je snad Millwalle logické. Nebo snad ne? A za Poborským jsem logicky nemohl stát kvůli stadionu a stěhováním mého milovaného klubu. Za Vrbou jsem nestál a dodnes nestojím. I když jsem trochu poopravill názor, jelikož on se fanouškům omluvil, to asi nevíte že a přestal se chovat arogantně. A pamatujte si, že Sparta a Rosa patří k sobě. A když už jsme u toho, tak Vy jste jednou hrál prales, pak zase přebor, pak jste zase trénoval a nebo řediteloval. Prosím udělejte si pořádek hlavně u sebe. Děkuji.

    • Hlavně že ve volbách neprošli seshitci Šmicer a Tvrdík. Ovšem Richter, který porazil Šmicera, to je asi ještě horší kreatura (v minulosti postupně voják, policajt a vychovatel v pasťáku, nyní profesionální politik ANO).

    • To bude asi tím že zde začali použivat muj nick další dva ( možná to je jeden a ten samý debil) kteří píší nesmysly nemající se mnou nic společného. Proto na ty to stráky již 3 týdny chodím velmi málo. Místo normalních diskutujích kteří si občas navzájem zvednou většinou mandle sem začlo psát čim dál více primitivu kteří místo smysluplného názoru píši jen 1-5 slov……. sprostých slov. Navíc doba je špatná a tak se nyní věnuji tomu jak nejvíce lidí přesvědčit aby nevolili pro Čr obrovskou katastrofu – Piráty+Stan !! To je pro budoucnost nás všech 100× duležitějši než Sparta či volby předsedy Fačru !

     • S tím smažkou Bartošem máte naprostou pravdu. I já se snažím lidem vysvětlovat a přesvědčovat, že to je pro naši republiku totální katastrofa! Dnes to ve sněmovně naprosto přesně řekl pan Babiš, co je to za sebranku a pakaž. Za to Vám 👏 a dávám 👍

     • Zavři už hubu, magore! A nebo se přeloguj na oskar, ten ti sluší víc.

  • Křetínskýmu je to u prdele kámo. Ten si pojede dál to svoje, sudím nedá ani deko a svaz bude jebat. Že si z nás budou černoprdele dělat dál kozáče je mu totálně jedno.

 3. Pro Vás pánové je ESTEBAK víc,jak Pirátská kreatura to raději stará Blažková nebo Pepek Vyskoč než novodobí majitelé této země voleni hlupákama koupenýma za koblihu.Země neomezených možností,kde na sídlo presidenta vyleze parta frajerů s Vinárny a pověsí tam místo státní zástavy potentované trenýrky.Načež neomezený vládce země,který dá jednou za rok velkoryse amnestii umírajícímu onkologickému pacientovi,který den po propuštění z lochu zemře ty trenýrky pálí před kamerami přímo na Hradě.Opravdu kouzelná země tento Absurdistán u prostřed Evropy.Nejvíc mrtvých na Covid 19 na světě a ještě se plácáme po zádech.Do toho Vrbětice kam chodili staré báby na houby protože to nebylo ani oplocené.Vždyť se nám směje né Putin ten vý co jsme za verbež ,ale celý svět.

  • Až budete mít na toho estebáka důkazy, jak tady pana Babiše častujete, tak se s Vámi možná budu dál bavit. I když nevím, protože s ultra levičáky, anarchisty, feťáky a hlavně vitače migrantů a uznávání islámu nechci radši mít nic společného.

   • Neposnídal jsi koblihy? Že Babiš spolupracoval s STB, to má v oficiálním životopise. Že patřil mezi její hlavní kmotry, když tu byla u moci ODS a řídila rozkrádání státu, na to už jsi asi taky zapomněl.

  • ubezpečuju tě, že celýmu světu jsme lhostejný, tam si myslí, že jsme pořád Československo a snažit se řídit tím, jak by se na nás díval svět je ubožáctví. Nesnáším ubožáky, vlezdoprdelisty, křiváky, udavače

 4. Ať je tam kdo chce, nic to na Žumpa lize nezmění! Já už bych na ten humáč nešel, ani kdyby místo zakoupení lístku rozdávali bankovky! Šmicer jako funkcionář je úplně k hovnu, Poborský vlezdoprdele bafuňářům jako totální katastrofa! Fousek bude novej Berbr, ale na Moravě.. Vůbec bych se nedivil, kdyby Plzeň na pár let vystřídalo třeba Slovácko! Pak by předsedu dělal zase někdo z Čech a pak třeba i ta Bolka😂🤣😂. Zoufalou, zkorumpovanou a šmejdy prolezlou ligu nespasí ani svatej Dindindon!

 5. Myslím, že je to ve výsledku jedno, ale aspoň se uklidní Morava. Jak Fousek myslí to očištění od kriminálních kauz? Jak se to dělá? Rozuměl bych očištění od kompromitovaných osob .. to bych chtěl moc?

  • Morava, která hlavně za Kubíčka bojkotovala veškeré snahy české části svazu, by mohla táhnout do hajzlu.

 6. Tohle je tragédie pro fotbal. Poborský by sice nebyl taky žádná velká výhra ale tenhle zmetek je to nejhorší co nás mohlo potkat ! ! !

  • Je to opravdu absurdita, že ti, co vyhlašují, že chtějí český fotbal zbavit starých pořádků, si vybrali za předsedu toho, který na tom Strahově sedí nejdéle.

  • Souhlas Mycwo, jen se znovu ukazuje, že fakticky vládne našemu fotbalu komunismus a klientelismus v podobě Slavie a jejich čínských šmejdů.

 7. Pane Kissman pokud chcete důkazy o Estebakovi ,tak požádejte Slovenskou Justici tam jsou rozsudky Agenta Bureše.Trochu vlastního selského rozumu by ve Vašem případě neškodilo jste přece svobodný člověk nebo čekáte co Vám guru nakuká.Hlavně mně nezpojujte s Anarchisty a podobnými individui.Nato abych posoudil všechny ty kandidáty a slibotechny mi ještě stačí vlastní rozum.Beru tady ty vládní garnitury s humorem(ono totiž nic jiného nezbývá) a vždy si vzpomenu na vtip Bolka Polívku,jak za komoušů zvrací pán na Václaváku a přistoupí k němu jiný a praví pane plně s Váma souhlasím.V tomto se nic od dob vlády Rudé chátry nezměnilo.

  • Celé to bylo na žádost vykonstruované. To nevíte? Stejně jako střet zájmů. Nehodí se do krámu tak se ho snaží špínou z něho dostat. Babiš a Okamura jsou jediní lidé, kteří jsou schopni hájit zájmy ČR a ne lézt do prdele EU.

 8. Sešívaná tlačenka Fouska zabrala, čekají nás zajímavé časy pod vedením Tvrdíka a soudruhů z KSČína.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené