Rozhodnuto! Fortuna liga se bude hrát bez diváků

Ligová fotbalová asociace rozhodla. Následující dvě kola Fortuna ligy se sehrají před prázdnými tribunami. „Volíme nejlepší ze špatných řešení. Toto rozhodnutí je zcela v souladu s doporučeními European Leagues a většinou evropských soutěží,“ řekl Dušan Svoboda.

Zdroj: sparta.cz

„Jsme si vědomi mimořádnosti a závažnosti aktuální situace. Zvažovali jsme v této složité situaci všechny možné varianty a rozhodli se i vzhledem k nejistotě ohledně dalšího vývoje upřednostnit možnost nejbližší dvě ligová kola odehrát i bez přítomnosti diváků na stadionech s tím, že budeme společně s držiteli vysílacích práv hledat možnosti, jak zpřístupnit ligová utkání co nejširšímu počtu fanoušků,“ řekl Dušan Svoboda.

Údajně s tímto řešením souhlasí i většina klubů napříč Fortuna ligou. Fanoušci pražské Sparty ale spokojeni nebudou, důvodem je zápas s Viktorií Plzeň, na kterém by tým z Letné hnal za vítězstvím vyprodaný stadion.

“Fanouškům, kteří zakoupili vstupenky prostřednictvím Ticketportalu, bude zajištěna možnost vrácení peněz. Vrácení plné výše klub svým příznivcům garantuje. Sparta v tuto chvíli řeší možnosti vypořádání s držiteli permanentních vstupenek, kteří na utkání také nebudou moct dorazit,” znělo ve vyjádření Sparty.

Co se bude dít v následujících měsících? „Až podle vývoje dalších opatření ze strany státních orgánů budeme reagovat a hledat řešení, abychom zachovali regulérnost soutěží i s ohledem na fanoušky a další subjekty. Fanoušky žádáme o pochopení mimořádnosti celé situace a všechny kluby o respektování vydaných opatření,“ dodal předseda Ligové fotbalové asociace.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Dobře ale ať ta všivácká 02tv přepustí ČT z každého kola co se bude hrát bez diváku 3 zápasy do přimého přenosu a z každého kola ať ČT zajistí z každého zápasu 10min.záznam nejzajímavějšich akcí a to pak vysílá v 90 minutovém pořadu v pondělí v podvečer !

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Slavia zakázala svým hráčům na hostování nastupovat proti ní! Prý se tento krok neosvědčil

A je to tu zase. Téma Slavia a hráči na hostování se řešilo v létě ve velkém. Mnoho hráčů totiž odešlo do Slovanu Liberec. Po velkém tlaku veřejnosti se sešívaní rozhodli alespoň povolit svým hráčům nastoupit do zápasu proti ní. Nyní to ale po půl roce opět zakazuje. Proč?

Odegaard oficiálně v Arsenalu! Zásadní roli v rozhodování prý hrál Mikel Arteta

Martin Odegaard se v létě vrátil do Realu Madrid, kde mu byl slíben dostatek prostoru, aby prokázal své kvality. Slib však nebyl dodržen a talentovaný Nor požádal o uvolnění na hostování, v čemž mu bylo vyhověno. Ofenzivní záložník si vyzkouší angažmá v Premier League.

José Mourinho oslavil 58. narozeniny. Jaká byla jeho dosavadní kariéra?

Osobitý portugalský kouč působil v Anglii, Španělsku či například v Itálii. Za sebou má celou řádku vypjatých a takticky zvládnutých duelů. Jak doposud vypadala jeho trenérská kariéra.