Rozhodnuto! Fortuna liga se bude hrát bez diváků

Ligová fotbalová asociace rozhodla. Následující dvě kola Fortuna ligy se sehrají před prázdnými tribunami. „Volíme nejlepší ze špatných řešení. Toto rozhodnutí je zcela v souladu s doporučeními European Leagues a většinou evropských soutěží,“ řekl Dušan Svoboda.

Zdroj: sparta.cz

„Jsme si vědomi mimořádnosti a závažnosti aktuální situace. Zvažovali jsme v této složité situaci všechny možné varianty a rozhodli se i vzhledem k nejistotě ohledně dalšího vývoje upřednostnit možnost nejbližší dvě ligová kola odehrát i bez přítomnosti diváků na stadionech s tím, že budeme společně s držiteli vysílacích práv hledat možnosti, jak zpřístupnit ligová utkání co nejširšímu počtu fanoušků,“ řekl Dušan Svoboda.

Údajně s tímto řešením souhlasí i většina klubů napříč Fortuna ligou. Fanoušci pražské Sparty ale spokojeni nebudou, důvodem je zápas s Viktorií Plzeň, na kterém by tým z Letné hnal za vítězstvím vyprodaný stadion.

“Fanouškům, kteří zakoupili vstupenky prostřednictvím Ticketportalu, bude zajištěna možnost vrácení peněz. Vrácení plné výše klub svým příznivcům garantuje. Sparta v tuto chvíli řeší možnosti vypořádání s držiteli permanentních vstupenek, kteří na utkání také nebudou moct dorazit,” znělo ve vyjádření Sparty.

Co se bude dít v následujících měsících? „Až podle vývoje dalších opatření ze strany státních orgánů budeme reagovat a hledat řešení, abychom zachovali regulérnost soutěží i s ohledem na fanoušky a další subjekty. Fanoušky žádáme o pochopení mimořádnosti celé situace a všechny kluby o respektování vydaných opatření,“ dodal předseda Ligové fotbalové asociace.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Dobře ale ať ta všivácká 02tv přepustí ČT z každého kola co se bude hrát bez diváku 3 zápasy do přimého přenosu a z každého kola ať ČT zajistí z každého zápasu 10min.záznam nejzajímavějšich akcí a to pak vysílá v 90 minutovém pořadu v pondělí v podvečer !

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Manuel Neuer opět ukázal svou velikost! Nastal čas jej začít považovat za nejlepšího brankáře všech dob

Manuel Neuer má 34 let, nicméně to mu nebrání v předvádění fantastických výkonů, kterými pomáhá svému Bayernu v získávání cenných trofejí. A že už jej kdekdo odepsal? Nevadí. Neuer totiž ještě neřekl svá poslední slova a nyní nadešel čas, aby byl konečně doceněn tak, jak si zaslouží a jak se patří!

Sevilla odolávala až do prodloužení, Bayern si však došel pro čtvrtou trofej v tomto roce!

Bayern získal čtvrtou trofej v letošním roce! Superpohár UEFA mezi vítězi Ligy mistrů a Evropské ligy však došel až do prodloužení, Sevilla totiž velice dlouho vzdorovala i přes dominanci bavorského celku.

Plzeň postupuje! Přesvědčivý výsledek však shazuje nepřesvědčivý výkon

Viktoria Plzeň dokázala porazit dánského soupeře a postupuje do posledního předkola Evropské ligy. Přesvědčivý výsledek 3:0 však shazuje nepříliš přesvědčivý výkon.