Spojte se s námi


Fotbal

Rozhodně vyhraje Zlatý míč. Kouč Srbska před šlágrem a Euru velebí hvězdu Anglie: Je skvělý pro ně, špatný pro nás

Vrátí se fotbal domů? První nápovědy se dočkáme už v neděli večer. Anglie totiž odehraje svůj první zápas na letošním mistrovství Evropy a nebude to mít vůbec jednoduché. Proti ní totiž bude stát zajímavě poskládaný tým Srbska. Kouč Dragan Stojkovič však připustil obavy z jedné z anglických hvězd.

Publikováno

dne

Vrátí se fotbal domů? První nápovědy se dočkáme už v neděli večer. Anglie totiž odehraje svůj první zápas na letošním mistrovství Evropy a nebude to mít vůbec jednoduché. Proti ní totiž bude stát zajímavě poskládaný tým Srbska. Kouč Dragan Stojkovič však připustil obavy z jedné z anglických hvězd.

Vsaďte si s bonusem a získejte 500 Kč zdarma

Vsadit si
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Největší favorit letošního evropského šampionátu jde do akce. Alespoň tedy podle toho, jak vypadaly kurzy na EURO 2024 před startem fotbalového svátku. Anglie už v neděli večer vyzve nebezpečné Srbsko.

Zajímavé je, že se trenér Gareth Southgate nebál učinit některé odvážné kroky. Do Německa nevzal hvězdy jako jsou Marcus Rashford, James Maddison či Jack Grealish. Přesto je soupiska Albionu pořádně našlapaná.

Na ostrovech aktuálně útočí fotbalová horečka. Jako tradičně i letos všichni Angličané věří, že se letos konečně vrátí fotbal domů. Kolébka fotbalu ovšem nikdy Euro nevyhrála, přesto popěvek „Football’s Coming Home“ slýcháme na každé fotbalové akci, kde hraje Anglie.

Hlavními tahouny mají být Harry Kane a Jude Bellingham, tedy dvě největší esa Southgateova výběru. Kane za sebou má další skvělou sezonu, tentokráte poprvé v dresu Bayernu Mnichov, Bellingham pro změnu zářil v Realu Madrid, který dotáhl k titulu a výhře v Lize mistrů.

Má Anglie ve svých řadách budoucího vítěze Zlatého míče?

Zajímavostí je, že největší tlak je zřejmě vytvářen na Jude Bellinghama. Ostatně i parádní videosnímek z dílny Adidasu jasně ukazuje, že právě on by měl být tím rozhodujícím faktorem.

Slova chvály pro něj má i srbský trenér Dragan Stojkovič. „Bellingham je fantastický. Určitě v budoucnu vyhraje Zlatý míč. Hraje neuvěřitelně, přestože je stále mladý. Je silný, má obrovskou kvalitu a vše to ukázal v Realu Madrid,“ cituje jej Eurosport.

„Je obdivuhodné, jak už teď hraje. To, jaké výkony předvádí každý zápas. Pro Anglii je skvělé, že ho má. Pro nás to je špatná zpráva. Ale musíme se pokusit udělat vše, co je možné, abychom ho ubránili. Nesmíte mu dát mnoho prostoru. Pro anglický tým je velmi důležitý,“ říká Stojkovič.

I on má ale v týmu esa, na která si musí dát tým Anglie pozor. Za zmínku stojí například Dušan Vlahovič, Aleksandar Mitrovič, Luka Jovič, Filip Kostič, Sergej Milinkovič-Savič, Dušan Tadič nebo hvězda Sparty Veljko Birmančevič.

Zdroj: Eurosport, Transfermarkt

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.