Spojte se s námi


Fotbal

Rozbor skupiny A na MS: Nizozemci nenadchli, Katařané propadli

Skupina A už má na světovém šampionátu v Kataru odehrané všechny své zápasy. Z postupu se dle očekávání radovalo Nizozemsko, které doplní Senegal. Právě tento výběr utnul velké naděje Ekvádoru na úspěch.

Publikováno

dne

Skupina A už má na světovém šampionátu v Kataru odehrané všechny své zápasy. Z postupu se dle očekávání radovalo Nizozemsko, které doplní Senegal. Právě tento výběr utnul velké naděje Ekvádoru na úspěch.

Nizozemsko potvrdilo roli favorita

Ve skupině A bylo velkým favoritem Nizozemsko a svou roli výsledkově potvrdilo. Je pravda, že tento výběr nenarazil na žádného těžšího soupeře, první velká zkouška tak přijde až ve vyřazovacích bojích.

I přesto se možná čekalo, že si ve skupině bude počínat suverénněji. Úvodní zápas se Senegalem rozhodl Gakpo až v závěrečných minutách, se Senegalem pak bralo Nizozemsko bod po remíze 1:1. Katar nakonec zdolalo v poklidu 2:0.

Je jasné, že pokud Nizozemsko pomýšlí na další postup, bude muset v osmifinále hrát lépe. V první fázi vyřazovacích bojů narazí na USA, které už ukázalo, že umí hrát pěkný fotbal.

Senegal postoupil i bez Maného

Pro Senegal bylo velkou ránou oznámení absence největší hvězdy Maného na světovém šampionátu. I přesto si reprezentační výběr poradil a podruhé v historii postoupil ze skupiny.

Senegal věděl, že rozhodující bude jeden jediný zápas a to ten závěrečný s Ekvádorem. Skvěle se na něj tým připravil a soupeře přehrál 2:1. Osmifinále jej ale čeká těžký oříšek v podobě reprezentace Anglie.

Ekvádorské naděje zhasly v posledním zápase

Naději na postup si dlouho dělal také Ekvádor. V prvním zápase přejel Katar, poté dokonce uhrál cennou remízu s Nizozemskem. Do posledního zápasu tak šel v lepším tabulkovém postavení a psychické pohodě z posledních zápasů.

Ekvádor ale narazil na připravený Senegal, jenž jeho naděje rázem utnul. Velice přívětivý los tak Jihoameričani v postup nepřetavili.

Trápení z Kataru

Před turnajem byl celý fotbalový svět zvědavý na reprezentaci Kataru. Ta vzala přípravu na vrcholnou akci vskutku zodpovědně a i v přátelských zápasech uhrála překvapivé výsledky s fotbalovými giganty.

Na mistrovství to ale byla jedna velká fraška. Katařané na své soupeře ani zdaleka nestačili a nepomohl tomu ani velice přívětivý los. S domácím šampionátem se tak fotbalově Katar loučí s ostudou.

Zdroj: Whoscored

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.