Spojte se s námi


Fotbal

Ronaldo stále žije rivalitou mezi Sportingem a Benficou: Jiný portugalský klub než Sporting nebudu komentovat

Jeden střílel, druhý asistoval. Cristiano Ronaldo i Ángel di Maria zažili v Realu Madrid podstatné a úspěšné části kariéry. Zatímco Cristiano se na stará kolena do rodného Sportingu Lisabon nevrátil, di Maria si na Benficu vzpomněl.

Publikováno

dne

Jeden střílel, druhý asistoval. Cristiano Ronaldo i Ángel Di María zažili v Realu Madrid podstatné a úspěšné části kariéry. Zatímco Cristiano se na stará kolena do rodného Sportingu Lisabon nevrátil, Di María si na Benficu vzpomněl.

Ángel Di María aktuálně dohrává velmi bohatou kariéru. Krom Bundesligy si zahrál každou z TOP 5 lig, konkrétně Premier League za Manchester United, Ligue 1 v barvách PSG a La Ligu za slavný Real Madrid.

Italskou misi spojil s Juventusem. Zdálo se, že Di María jde do zvučného klubu dohrát kariéru, na stará kolena se ale rozehrál do formy, díky které Argentina uspěla na zimním mistrovství světa v Kataru. Ángel se pod celkový triumf podepsal mimo jiné skvělým výkonem ve finále.

Po konci ročníku v Juventusu se rozhodl vrátit do Benfiky, která ho na velký fotbal připravila. Po loňském postupu do čtvrtfinále Ligy mistrů má navíc s týmem potenciál rvát se o přední příčky nejen v portugalské lize.

Otázku ohledně Di Maríova přestupu do Benfiky dostal během přípravy na sezónu jeho bývalý spoluhráč z Realu Madrid Cristiano Ronaldo. Odchovanec konkurenčního Sportingu Lisabon zjevně městskou rivalitu stále vnímá.

„Pokud se mě zeptáte na Sporting, odpovím. Ale nebudu komentovat jiný portugalský klub,” odpověděl razantně CR7.

Lehká Ronaldova podrážděnost může pramenit z Di Maríova vyjádření pro Daily Star. Ten se před časem rozpovídal na otázku, kterého ze čtyř bývalých spoluhráčů (Lionel Messi, Neymar, Zlatan Ibrahimovič, Ronaldo) považuje za nejlepšího.

„Leo je nejlepší z této čtyřky. Cristiano je monstrum, Neymar je hračička. Brazilec, který když hraje, baví vším,“ odpověděl di Maria.

Zda se bývalí spoluhráči z Realu ještě potkají na profesionální úrovni, těžko soudit. UEFA sice zvažuje, že udělí saúdskoarabské lize výjimku a její týmy boudou hrát evropské poháry, budou ale oba veteráni tou dobou ještě hrát?

Zdroj: Daily Star

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.