Reklama

Ronaldo na čele! Messi již není nejlépe placeným fotbalistou světa, jak jsou na tom ostatní?

Lionel Messi již není nejlépe placeným fotbalistou planety a nepostaral se o to nikdo jiný, než hvězdný Portugalec, a to Cristiano Ronaldo. Na kolik si aktuálně přijde a jak vypadá zbytek žebříčku? Je tam jméno, které vás nejspíš překvapí.

Magazín Forbes před několika desítkami hodin zveřejnil žebříček deseti nejlépe placených fotbalistů současnosti. A začneme hned tou největší peckou. Ronaldo, jenž se před nedávným časem vrátil do Manchesteru United, vystřídal ve vedení Messiho!

Toho pronásledují jeho spoluhráči z PSG. Ostatně, sami se vlastně můžete podívat. Veškeré částky jsou samozřejmě započítány v dolarech.

1. Cristiano Ronaldo – 125 milionů USD

Legenda, fenomén a marketingová hvězda. Ronaldo si v Manchesteru United přijde na 70 milionů dolarů (počítáme plat včetně bonusů). Jeho dalších 55 milionů však plyne z tzv. Image Rights, nebo-li z reklam.

Nejvýznamněji se na tom podílí jeho partnerství s Nike, Herbalife, Clear. Navíc má šestatřicetiletý Portugalec i svou vlastní značku – CR7, jejíž sortiment se stále rozšiřuje. Nutno podotknout, že k ní můžeme zařadit nejen spodní prádlo či parfémy, nýbrž i posilovny a hotely.

Jen tři sportovci na světě mají z reklam vyšší příjem, než má aktuálně Ronaldo. A troufneme si odhadnout, že trefíte všechny tři. LeBron James, Tiger Woods a Roger Federer. První dva jmenovaní si vydělají něco okolo 60 milionů, konkrétně LeBron 65 a Woods 60.

Švýcarský tenista ovšem drží laťku stále hodně vysoko. Jeho příjem z reklamní činnosti činí 90 milionů dolarů. Všichni tři však mají něco společné – tato statistika jim pomalu klesá. Kdežto u Cristiana magazín Forbes neeviduje jakoukoliv známku jakéhosi úpadku či snižování příjmů, právě naopak.

2. Lionel Messi – 110 milionů USD

Dlouholetý rival Ronalda sesazen z trůnu. Po velmi dramatickém létě nakonec po 21 letech opustil Barcelonu a zamířil do PSG. Ve Francii si Messi vydělá 75 milionů dolarů (opět jsou započítány i bonusy vyplývající ze smlouvy).

Dalších 35 milionů mu však udělají Image Rights. V loňském roce uzavřel legendární Argentinec smlouvu na tři roky se světově známou značkou Budweiser. Není to ovšem jediné partnerství.

Zatímco Ronaldo má již dlouhodobě prosperující spolupráci s Nike, Messi se může spolehnout na jejich největšího konkurenta – Adidas! Ano, zdá se, že tito dva spolu musejí soupeřit prostě ve všem.

Lionelův obličej spatříme také na produktech od Pepsi. Významnou spolupráci uzavřel také se společností Jacobs & Co., což je firma zabývající se výrobou luxusních hodinek.

3. Neymar – 95 milionů USD

Na třetí pozici najdeme Neymara, který v PSG pobírá plat ve výši 75 milionů dolarů. Jeho podnikání však nedosahuje takových zisků, jako u Messiho či Ronalda.

Po relativně rychlém a předčasném ukončení smlouvy se společností Nike (kvůli údajnému obvinění z útoku na zaměstnance firmy Swoosh), podepsal devětadvacetiletý Brazilec smlouvu se značkou Puma.

Je rovněž třetím nejpopulárnějším sportovcem na Facebooku, Instagramu či Twitteru. Celkově jej sleduje přes 284 milionů lidí. Nedávno uzavřel dohodu s platformou Tik-Tok, kde vytváří svůj exkluzivní obsah.

4. Kylian Mbappé – 43 milionů USD

Další člen kádru PSG. Zde však sledujeme největší propad, co se výše zmíněné částky týče. Jeho platové podmínky sahají do výše 28 milionů dolarů. Co se týče reklamní činnosti, vydělá si Mbappé třináct milionů.

Ve svém věku ovšem vygeneruje víc peněz, než dokázali vydělat všichni tři předtím. Je také jedním z nejmladších hráčů, kteří se objevili na obalu hry FIFA. Navíc má zajištěno, že se tváří hry stane i v příštím roce, čímž se stane prvním fotbalistou od dob Ronalda, který se na obal dostane dvakrát po sobě.

5. Mohamed Salah – 41 milionů USD

Na pozici číslo 5 figuruje Mohamed Salah (41 milionů USD – 25 milionů plat, 16 reklamy). Zajímavostí je, že od doby, co se připojil k Liverpoolu, klesly ve městě tzv. zločiny z nenávisti obsahující také rasismus o 16 %.

6. Robert Lewandowski – 35 milionů USD

Šesté místo – Robert Lewandowski. Jeho příjmy jsou rozděleny následovně: 27 milionů plat a osm z reklamy. Celkově si tedy přijde na 35 milionů USD. Podobně jako Ronaldo uvedl na světový trh značku RL9, což mu dává slušnou šanci na to, že se jeho zisky v budoucnu ještě navýší.

Jeho nejznámější spoluprací je partnerství s Head & Shoulders. Jinak má stále platný kontrakt s Nike a s výrobcem mobilních telefonů značky Huawei.

7. Andrés Iniesta – 35 milionů USD

Je velmi pravděpodobné, že vás jeho umístění překvapivé. A bodejť by ne, jedná se o jediného hráče, který v této “top desítce” působí mimo Evropu. Navíc je jak se říká, za zenitem.

Španělský středopolař v roce 2018 podepsal dvouletý kontrakt s japonským klubem Vissel Kobe. V dubnu mu vedení klubu jeho smlouvu ještě o prodloužilo, nyní by tedy s týmem měl být až do roku 2023.

A jak vypadá zbytek žebříčku?

Na osmé pozici se nachází Paul Pogba (34 milionů USD – 27+7), devátá příčka patří Garethu Baleovi (32 milionů USD – 26+6) a celkové pořadí nejlepší desítky uzavírá Eden Hazard (29 milionů – 26+3).

Zdroj: Forbes

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené