Spojte se s námi


Fotbal

Ronaldo na čele! Messi již není nejlépe placeným fotbalistou světa, jak jsou na tom ostatní?

Lionel Messi již není nejlépe placeným fotbalistou planety a nepostaral se o to nikdo jiný, než hvězdný Portugalec, a to Cristiano Ronaldo. Na kolik si aktuálně přijde a jak vypadá zbytek žebříčku? Je tam jméno, které vás nejspíš překvapí.

Publikováno

dne

Lionel Messi již není nejlépe placeným fotbalistou planety a nepostaral se o to nikdo jiný, než hvězdný Portugalec, a to Cristiano Ronaldo. Na kolik si aktuálně přijde a jak vypadá zbytek žebříčku? Je tam jméno, které vás nejspíš překvapí.

Magazín Forbes před několika desítkami hodin zveřejnil žebříček deseti nejlépe placených fotbalistů současnosti. A začneme hned tou největší peckou. Ronaldo, jenž se před nedávným časem vrátil do Manchesteru United, vystřídal ve vedení Messiho!

Toho pronásledují jeho spoluhráči z PSG. Ostatně, sami se vlastně můžete podívat. Veškeré částky jsou samozřejmě započítány v dolarech.

1. Cristiano Ronaldo – 125 milionů USD

Legenda, fenomén a marketingová hvězda. Ronaldo si v Manchesteru United přijde na 70 milionů dolarů (počítáme plat včetně bonusů). Jeho dalších 55 milionů však plyne z tzv. Image Rights, nebo-li z reklam.

Nejvýznamněji se na tom podílí jeho partnerství s Nike, Herbalife, Clear. Navíc má šestatřicetiletý Portugalec i svou vlastní značku – CR7, jejíž sortiment se stále rozšiřuje. Nutno podotknout, že k ní můžeme zařadit nejen spodní prádlo či parfémy, nýbrž i posilovny a hotely.

Jen tři sportovci na světě mají z reklam vyšší příjem, než má aktuálně Ronaldo. A troufneme si odhadnout, že trefíte všechny tři. LeBron James, Tiger Woods a Roger Federer. První dva jmenovaní si vydělají něco okolo 60 milionů, konkrétně LeBron 65 a Woods 60.

Švýcarský tenista ovšem drží laťku stále hodně vysoko. Jeho příjem z reklamní činnosti činí 90 milionů dolarů. Všichni tři však mají něco společné – tato statistika jim pomalu klesá. Kdežto u Cristiana magazín Forbes neeviduje jakoukoliv známku jakéhosi úpadku či snižování příjmů, právě naopak.

2. Lionel Messi – 110 milionů USD

Dlouholetý rival Ronalda sesazen z trůnu. Po velmi dramatickém létě nakonec po 21 letech opustil Barcelonu a zamířil do PSG. Ve Francii si Messi vydělá 75 milionů dolarů (opět jsou započítány i bonusy vyplývající ze smlouvy).

Dalších 35 milionů mu však udělají Image Rights. V loňském roce uzavřel legendární Argentinec smlouvu na tři roky se světově známou značkou Budweiser. Není to ovšem jediné partnerství.

Zatímco Ronaldo má již dlouhodobě prosperující spolupráci s Nike, Messi se může spolehnout na jejich největšího konkurenta – Adidas! Ano, zdá se, že tito dva spolu musejí soupeřit prostě ve všem.

Lionelův obličej spatříme také na produktech od Pepsi. Významnou spolupráci uzavřel také se společností Jacobs & Co., což je firma zabývající se výrobou luxusních hodinek.

3. Neymar – 95 milionů USD

Na třetí pozici najdeme Neymara, který v PSG pobírá plat ve výši 75 milionů dolarů. Jeho podnikání však nedosahuje takových zisků, jako u Messiho či Ronalda.

Po relativně rychlém a předčasném ukončení smlouvy se společností Nike (kvůli údajnému obvinění z útoku na zaměstnance firmy Swoosh), podepsal devětadvacetiletý Brazilec smlouvu se značkou Puma.

Je rovněž třetím nejpopulárnějším sportovcem na Facebooku, Instagramu či Twitteru. Celkově jej sleduje přes 284 milionů lidí. Nedávno uzavřel dohodu s platformou Tik-Tok, kde vytváří svůj exkluzivní obsah.

4. Kylian Mbappé – 43 milionů USD

Další člen kádru PSG. Zde však sledujeme největší propad, co se výše zmíněné částky týče. Jeho platové podmínky sahají do výše 28 milionů dolarů. Co se týče reklamní činnosti, vydělá si Mbappé třináct milionů.

Ve svém věku ovšem vygeneruje víc peněz, než dokázali vydělat všichni tři předtím. Je také jedním z nejmladších hráčů, kteří se objevili na obalu hry FIFA. Navíc má zajištěno, že se tváří hry stane i v příštím roce, čímž se stane prvním fotbalistou od dob Ronalda, který se na obal dostane dvakrát po sobě.

5. Mohamed Salah – 41 milionů USD

Na pozici číslo 5 figuruje Mohamed Salah (41 milionů USD – 25 milionů plat, 16 reklamy). Zajímavostí je, že od doby, co se připojil k Liverpoolu, klesly ve městě tzv. zločiny z nenávisti obsahující také rasismus o 16 %.

6. Robert Lewandowski – 35 milionů USD

Šesté místo – Robert Lewandowski. Jeho příjmy jsou rozděleny následovně: 27 milionů plat a osm z reklamy. Celkově si tedy přijde na 35 milionů USD. Podobně jako Ronaldo uvedl na světový trh značku RL9, což mu dává slušnou šanci na to, že se jeho zisky v budoucnu ještě navýší.

Jeho nejznámější spoluprací je partnerství s Head & Shoulders. Jinak má stále platný kontrakt s Nike a s výrobcem mobilních telefonů značky Huawei.

7. Andrés Iniesta – 35 milionů USD

Je velmi pravděpodobné, že vás jeho umístění překvapivé. A bodejť by ne, jedná se o jediného hráče, který v této „top desítce“ působí mimo Evropu. Navíc je jak se říká, za zenitem.

Španělský středopolař v roce 2018 podepsal dvouletý kontrakt s japonským klubem Vissel Kobe. V dubnu mu vedení klubu jeho smlouvu ještě o prodloužilo, nyní by tedy s týmem měl být až do roku 2023.

A jak vypadá zbytek žebříčku?

Na osmé pozici se nachází Paul Pogba (34 milionů USD – 27+7), devátá příčka patří Garethu Baleovi (32 milionů USD – 26+6) a celkové pořadí nejlepší desítky uzavírá Eden Hazard (29 milionů – 26+3).

Zdroj: Forbes

Reklama

Fotbal

Rána pro Félixe. Pochettino jej v Chelsea nechce, o návrat do Atlétika nemá zájem Portugalec

Pro Joãa Félixe to není jednoduchá situace. V zimě přicházel na půlroční hostování do Chelsea s vizí, že v Londýně zůstane. Jenže nový trenér Mauricio Pochettino s Portugalcem od nové sezóny nepočítá.

Publikováno

dne

Pro Joãa Félixe to není jednoduchá situace. V zimě přicházel na půlroční hostování do Chelsea s vizí, že v Londýně zůstane. Jenže nový trenér Mauricio Pochettino s Portugalcem od nové sezóny nepočítá.

Félix přicházel do Atlética v roce 2019 za 127 milionů eur. Byla to obrovská investice do jednoho z největších talentů v Evropě. Jenže svůj potenciál v Madridu João nikdy naplno neodemknul, i kvůli defenzivními stylu Simeoneho, jenž ofenzivnímu hračičkovi moc nevoní.

Když navíc loni na podzim došlo k ostrým hádkám s argentinským trenérem kvůli nedostatku herního času, Félix musel odejít, nebylo cesty ven.

Proto jako vysvobození přišla Chelsea, která si vzala Félixe na půlroční hostování. Pod Grahamem Potterem Portugalec začal slušně, i když měl brzy stopku na tři zápasy, patřil k nejlepším hráčům týmu.

Majitel Todd Boehly se vyjadřoval, jak moc se Félix líbí a že jej v létě chce přivést natrvalo, i Portugalec se nechal slyšet, že by rád v Chelsea zůstal, že její herní styl se mu líbí mnohem víc.

Jenže poté přišly první problémy. Nový trenér Frank Lampard už si Félixe neoblíbil a začal jej posazovat na lavičku. Veřejně se do něj dokonce opřel, že talent sice má, ale chybí mu tvrdá práce.

Legenda klubu však byla na Stamford Bridge jen do konce sezóny jako záskok, od léta čekal Félix na nového trenéra. Jenže je to další rána.

Chelsea totiž převezme Mauricio Pochettino a ten dle prezidenta Atlética Madrid Enriqueho Cereza s Félixem od nové sezóny nepočítá.

„Upřímně vám nemůžu říct, jaký je plán s Joãem. Včera jsme dostali informaci, že nový trenér s ním v Chelsea nepočítá. Teď nevíme co bude dál, João zůstává hráčem Atlétika,“ uvedl prezident Colchoneros Enrique Cerezo pro Complutense.

Jenže Félix se na Civítas Metropolitano vracet z logických důvodů nechce. Momentálně však na něj nejsou žádné jiné nabídky a vzhledem k tomu, že má v Atlétiku smlouvu až do roku 2027, to nebude úplně jednoduché.

Zdroj: MARCA, Complutense

Pokračovat ve čtení

Fortuna liga

Ewerton, Hronek, Pech a další. Co bude s nevytíženými hráči ve Slavii?

Sezóna je u konce a pro vedení každého klubu začíná jedno z nejnáročnějších období v roce. Skladba kádru na příští sezónu. Nejinak je tomu u Slavie, která má každý ročník nabitý široký kádr, ve kterém ale pár hráčů nemá vytížení. Co s nimi?

Publikováno

dne

Sezóna je u konce a pro vedení každého klubu začíná jedno z nejnáročnějších období v roce. Skladba kádru na příští sezónu. Nejinak je tomu u Slavie, která má každý ročník nabitý široký kádr, ve kterém ale pár hráčů nemá vytížení. Co s nimi?

Jeden odchod už je oznámený, Slavii opustil lídr Petr Olayinka. Smlouva končí také Janu Matouškovi, který poslední roky trávil na hostováních, sešívaným tak alespoň odpadne starost o kousek platu, který Matouškovi dopláceli.

Další odchody jsou zatím nejasné. Smlouva končí Janu Bořilovi, Stanislavu Teclovi a Micku van Burenovi. Jejich budoucnost je těžké odhadovat.

K tomu se musí počítat i s odchody opor. Velký zájem ze zahraničí je o Ondřeje Lingra a Davida s Matějem Juráskem.

Naopak z hostování by se měl vrátit Michal Tomič. Otazník je u Mosese Usora, Maksyma Talovierova a Eduarda Santose, jenž jsou na hostování s opcí. Zatím není jasné, jestli rakouské LASK či brazilské Bragantino opce uplatní.

Prvním příchodem je Mojmír Chytil z Olomouce. Jindřich Trpišovský uvedl, že by si představoval ještě další dvě posily – jednoho stopera podobného Ogbuovi a jednoho útočníka.

Hráči na hraně

Zbývá však vyřešit, co s hráči, kteří jsou momentálně na hraně kádru. Tím prvním je Ewerton. Brazilec přicházel loni v létě jako jedna z hvězd ligy, v Mladé Boleslavi zažil životní sezónu.

Začátek angažmá v Edenu neměl špatný, ale po tvrdém zranění ze zápasu se Zlínem už se do formy vůbec nedostal. Trápila jej navíc další zranění, v roce 2023 tak nastoupil pouze do čtyř soutěžních utkání, tří v lize.

Co teď s ním? Ve hře je nějaké hostování, případně tvrdý prodej. Není však vyloučen ani fakt, že by Ewerton zabral a dostal se do formy. Navíc levé křídlo je po odchodu Petera Olayinky uvolněné a objevuje se tak nová šance. To by ale Brazilec musel pořádně zamakat.

Dalším na hraně kádru je Petr Hronek. Bojovný záložník přicházel v zimě z Bohemians a nedá se říct, že by šanci nedostal. S Pardubicemi i Zbrojovkou odehrál kolem půl hodiny, v Teplicích i se Slováckem dostal 56 minut.

Poté ale ze sestavy vypadl a nastoupil jen třikrát na pár minut. Posledním vystoupením v červenobílém dresu bylo derby 3:3 na Letné, kdy spálil obrovskou šanci z malého vápna a způsobil faul v poslední minutě nastavení, ze kterého mohla Sparta ještě vstřelit vítězný gól. Od té doby nenastoupil a hrál jen za béčko.

U něj se nedá moc předpokládat, že by se nějak výrazněji do sestavy prosadil. Střed zálohy je velice nabitý, stejně jako křídla. Trpišovský navíc ukázal, že s ním moc nepočítá.

Odlišný případ Pech

Třetím do party je David Pech. Tady je situace zcela jiná. Mladý univerzál přicházel s obrovským potenciálem, který však zatím nedokázal naplnit. První šanci v základu dostal proti Teplicím, zápas se mu ale hrubě nevyvedl a už ve 33. minutě střídal. Další větší šanci v lize dostal až v derby proti Spartě, kdy odehrál slušný poločas.

Do konce ligy sezóny už však nestoupil jen dvakrát z osmi zápasů, pokaždé na zhruba 20 minut proti Bohemians. Pech ale rozhodně zatracován nebude, jen se musí dát zdravotně dokupy, nabrat fyzičku, absolvovat kompletní přípravu a může být platným hráčem. Hostování však ale také není vyloučeno.

Je tu ale ještě další jméno, u něhož není vyřešena budoucnost. Daniel Fila přicházel loni v zimě s velkým potenciálem, ale momentálně je v hierarchii útočníků hodně v pozadí. Hostování v Teplicích se dá hodnotit za povedené jako napůl, nejdřív byl dlouho zraněný, ke konci sezóny se do toho ale dostal a pomohl k záchraně čtyřmi góly.

S příchodem Chytila a možná dalšího zahraničního útočníka je ale jeho pozice hodně nejistá. Čeká se další rok na hostování.

Zdroj: SK Slavia Praha

Pokračovat ve čtení

Fotbal

Carragher: Everton záchranu nemůže slavit. S jeho finančními možnostmi musí hrát výš

Derby o Liverpool bude i v příští sezoně! Everton zvládl úkol v posledním kole Premier League porazil Bournemouth a zachránil se. Legenda městského rivala Liverpool FC každopádně varuje, že rozhodně není co slavit.

Publikováno

dne

Derby o Liverpool bude i v příští sezoně! Everton zvládl úkol v posledním kole Premier League porazil Bournemouth a zachránil se. Legenda městského rivala Liverpool FC každopádně varuje, že rozhodně není co slavit.

V závěrečném kole Premier League byly ve hře o 17. místo tři týmy. Nejtěžší pozici měl Leeds, který jako jediný prohrál, což mu nedávalo ani teoretickou šanci se zachránit. S Tottenhamem doma padl 1:4.

Dlouho držel pozici zaručující setrvání mezi elitou Leicester. Do vedení šel doma proti West Hamu již v první půli, posléze dokonce zvýšil na 2:0. Hammers nakonec snížili na 1:2, ani triumf ale Foxes nestačil.

Vše měl totiž ve svých rukou Everton. Již před zápasem bylo jasné, že pokud zvítězí nad Bournemouthem, zachrání se a Leicester s Leedsem spadne. Tak se opravdu stalo, rozhodla trefa Abdoulaye Doucouré ze druhé půle.

„Měl jsem radost, že uvnitř Goodison Parku panovala taková atmosféra, že fanoušci nemohli slavit. Jsem ze města a Everton už dlouho neměl pořádný úspěch. Vidět je dva roky po sobě takto je hrozné,“ řekla pro Sky Sports legenda Liverpoolu Jamie Carragher.

Carragher sice zmiňuje, že se neslavilo, na hrací plochu se každopádně seběhli fanoušci z tribun i na hráčích byla znát velká euforie. Fotbalisté se každopádně rychle uklidnili a odešli do útrob stadionu.

Zjevně si svěřenci Seana Dyche uvědomovali, že záchrana není s ohledem na kádr zdaleka úspěch. Před sezónou vedení utratilo velké peníze za Neala Maupaye, Dwighta McNeilla, Jamese Tarkowskiho a Amadoua Onanu.

Přesto tento ročník skončil ještě hůře než ten loňský. Minulou sezónu se Everton též zachraňoval, podařilo se mu to v předposledním kole, když doma otočil zápas s Crystal Palace z 0:2 na 3:2.

„Když slyším hráče říkat, že si po stránce mentality a odhodlání sáhli na dno, je to trapné. Everton se nemůže nacházet na těchto pozicích s kádrem a finančními možnostmi, které má. Chápu, že se hráčům ulevilo, ale nesmějí slavit příliš,“ dodal Carragher.

Zdroj: Sky Sports

Pokračovat ve čtení

Oblíbené