Spojte se s námi


Fortuna liga

Rogoz: Rozhodčí jsem neuplácel, bylo to stravné na obědy. Kamera byla vypnutá, protože sudí nebyl v dobrém fyzickém stavu

Korupční kauza na podzim 2020 zahýbala českým fotbalem. Po třech letech dochází na výpovědi obžalovaných, tentokrát přišla řada na Romana Rogoze, bývalého sportovního ředitele Slavoje Vyšehrad a pravou ruku Romana Berbra.

Publikováno

dne

Korupční kauza na podzim 2020 zahýbala českým fotbalem. Po třech letech dochází na výpovědi obžalovaných, tentokrát přišla řada na Romana Rogoze, bývalého sportovního ředitele Slavoje Vyšehrad a pravou ruku Romana Berbra.

Roman Rogoz je v českém fotbale známá firma. Z působení v Českých Budějovicích či Příbrami ti, kteří s ním přišli do styku, dobře vědí, že měl vždy dlouhé prsty.

Když zmizel z ligové scény a odebral se do třetiligového Slavoje Vyšehrad, dal si za cíl vybojovat postup do druhé ligy. Jenže podle obžalovy si k tomu pomáhal i nekalými praktikami.

Policie totiž dle různých odposlechů a svědků došla k tomu, že Rogoz uplácel rozhodčí, někdy dokonce i protihráče, nechal si přes známé měnit rozhodčí na zápasy dle potřeby.

Rogoz dnes poprvé u plzeňského soudu vystoupil a vypovídal. Podle očekávání ale všechno popřel. U soudu navíc přidal několik dost zajímavých vysvětlení.

„Žaloba mi dává za vinu, že jsem měl sudím předat 100 tisíc za naše vítězství. To odmítám. Kabina před utkáním nebyla ještě připravena, nabídl jsem jim, ať jdou na snídani do hotelu a dal jim dva tisíce korun. Odmítli a zůstali. Pozval jsem všechny na společný oběd, i když to běžně nedělám. Odmítli a dal jsem jim jako náhradu stravného osm tisíc korun. Finance jsem předal hlavnímu sudímu Houdkovi. Žádný úplatek jsem nedal a ani žádný neslíbil,“ popisoval třeba u soudu podezření z ovlinění zápasu Vyšehrad – Sokolov z roku 2019 dle webu Sport.cz.

V důležitém zápase o postup se měl na jaře 2019 utkat Vyšehrad s Vltavínem. Podle obžaloby si chtěl Rogoz pojistit výhru i úplatkem kapitána „Lokády“, Martina Uvíry.

„Peníze jsem předal Uvírovi asi sedm až deset dní po utkání jako zálohu za následný přestup. Celkem to mělo být 150 000, aby nedal přednost jinému klubu. K přestupu sice následně nedošlo a peníze mi nevrátil, ale já jsem je ani nevyžadoval,“ vysvětluje Rogoz.

Se zajímavým odůvodněním přišel Rogoz i ohledně utkání s Ústí nad Orlicí. Podle žaloby Rogoz předal hlavnímu sudímu Grímmovi předat úplatek 30 000 korun, na zápase navíc nefungovala kamera, která podle pravidel musí být povinně na každém utkání.

„Grímm mě požádal, aby na utkání nebyla kamera, a to kvůli jeho slabé fyzické připravenosti, aby Komise rozhodčích neviděla jeho pohyby. Utkání jsme nemohli na poslední chvíli sehrát na Strahově. Nevím, kde se ze slov, ať to odřídí správně, bere myšlenka, že má vyhrát Vyšehrad. Na žádnou chybu sudích si nepamatuji. Před zápasem jsem se s nikým nesešel,“ odmítá vinu Rogoz.

Zdroj: Sport.cz

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.