Spojte se s námi


Chance Liga

Rogoz: Být na fotbale a nevědět, jak to skončí? Hráči jsou ti poslední, kteří mají rozhodovat o výsledku

Dá se českému fotbalu ještě vůbec věřit? Tuto otázku si zjevně pokládá naprostá většina fanoušků. Je tohle stav, kdy jde rivalita mezi tábory stranou? Těžko říct. V policejních záznamech však nacházíme věci, které se zdají být neuvěřitelné…

Publikováno

dne

Dá se českému fotbalu ještě vůbec věřit? Tuto otázku si zjevně pokládá naprostá většina fanoušků. Je tohle stav, kdy jde rivalita mezi tábory stranou? Těžko říct. V policejních záznamech však nacházíme věci, které se zdají být neuvěřitelné…

„Teď si vezmi. Blíží se doba, kdy budeme na fotbalech a nebudeme vědět, jak to skončí. To snad nejde. To o těch postupujících a sestupujících budou rozhodovat hráči? Neblázni, ty vo*e. To jsou ti poslední!“ stojí v policejních záznamech.

Toto je prohlášení Romana Rogoze z května 2019, jakožto sportovního ředitele druholigového Slavoje Vyšehrad.

Velká aféra okolo českého fotbalu počala již minulým rokem, kdy na pražské sídlo FAČR vtrhla policie z důvodu podezření co se organizovaného zločinu týče.

Nutno podotknout, vyšetřování zdaleka nekončí a můžeme jen čekat, kdy se nejen k nám, ale i do ostatních médií v České republice dostanou další informace, které se zkrátka a dobře musejí zveřejnit.

Nyní nám však vyvstává nejedna logická a vcelku zásadní otázka. Čeho všeho v dalším průběhu zkoumání budeme svědky a jaké to bude mít následky? Ano, zcela určitě to poškodí český fotbal, a to po mnoha stránkách.

Rogoz s Romanem Berbrem se totiž nejenže podíleli na ovlivňování zápasů prostřednictvím rozhodčích, ba také vyhrožovali lidem, kteří odmítli spolupracovat a co je možná ještě horší, podíleli se i na zpronevěře veřejných peněz. Oba muže poté ještě doplňuje bývalý ligový fotbalista Michal Káník.

Bývalý hráč Viktorie Plzeň nebo Dukly Praha byl v minulosti dokonce odsouzen za sázkařské manipulace s výsledky zápasů.

Berbra aktuálně čeká soud, obviněný je ovšem zcela právem také Rogoz. Druhý jmenovaný navíc měl mít rozhodující vliv i co se postupu Vyšehradu (2018/19) do druhé ligy týče. Díky policejním odposlechům nyní můžeme zjistit, jaké úkoly rozhodčím předával.

Také je zapotřebí poznamenat, že například hlavní sudí Tomáš Grimm, jenž 25. května 2019 ovlivnil utkání Vyšehradu proti Ústí nad Orlicí, policii přiznal, že od Rogoze vzal v této souvislosti úplatek.

„Kdyby někdo zapomněl na Strahově nějakou důležitou výbavu, je to jednoduše zdůvodnitelný. V šest večer začnou převážet věci, tak se může stát, že promítačka někde zůstala zamčená, protože se to nestihlo,“ volá Grimm večer před utkáním Rogozovi.

Zápas třetí ligy totiž měl odvysílat server TVCOM a domácí klub se má jednoduše postarat o to, aby bylo samotné nahrávací zařízení a prostředky připraveny.

Rogoz poté celou akci zorganizoval, aby se na stadion tyto prostředky nedostaly. Podobných situací bylo samozřejmě více, ovlivňování rozhodčích pak na denním pořádku. U těchto afér je však daleko horší jedna věc.

Tyto události totiž mnohdy zasahují i do veřejného zájmu, přičemž se z fotbalistů a sportovních klubů stávají pouze figurky sloužící jako nástroje, jež mají přinést zisk či splnit jakési osobní potřeby.

Zdroje: Aktuálně, Seznam Zprávy

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.