Spojte se s námi


Fotbal

Rodrygo: Nerad hraji na hrotu útoku, ale dělám to, protože věřím v Ancelottiho

Rodrygo o víkendu zažil konečně trochu úlevy. Od začátku sezóny se mu vůbec nedařilo a byl často kritizován, bilance 2+2 proti Valencii jej ale vrátila do formy. Na srazu brazilské reprezentace však přiznal, že na hrotu útoku to úplně nemusí.

Publikováno

dne

Rodrygo o víkendu zažil konečně trochu úlevy. Od začátku sezóny se mu vůbec nedařilo a byl často kritizován, bilance 2+2 proti Valencii jej ale vrátila do formy. Na srazu brazilské reprezentace však přiznal, že na hrotu útoku to úplně nemusí.

Real Madrid po odchodu Karima Benzemy a příchodu Juda Bellinghama změnil rozestavení. Z klasického 4-3-3 přešel na 4-3-1-2 v diamantu s Angličanem jako volným hráčem.

Jako dva hrotoví útočníci nejčastěji nastupují Vinícius a Rodrygo, původem křídelníci. U Rodryga sezóna začala dobře, hned prvním kole na půdě Bilbaa se trefil, jenže poté přišel velký půst.

Na další gól čekal dva a půl měsíce, na další v La Lize dokonce tři měsíce. Do víkendového zápasu s Valencií měl na kontě 12 zápasů s bilancí jednoho gólu a jedné asistence.

Návrat formy naznačil už duel v Lize mistrů s Bragou, kdy Rodrygo vstřelil gól a na další nahrál. O víkendu se vytáhl ještě více. Real Madrid rozstřílel Valencii 5:1 a Brazilec byl hlavní hvězdou zápasu, když dva góly vstřelil a na další dva nahrál.

„Proč jsem tak dlouho nedal gól? Nemůžu z toho vinit nic jiného, myslím, že je to moje vina. Ano, možná ta nová pozice pro mě byla trochu složitá, trvalo mi se na to adaptovat, ale teď mi trenér nechává více volnosti se pohybovat i u lajny a v posledních zápasech to bylo vidět. Je trošku složité pro mě hrát jako hrotový útočník, ale pokud tomu trenér věří, budu tam hrát i nadále,“ uvedl Rodrygo v rozhovoru pro COPE.

Špatná pozice

„Trenér ví, že nerad hraju jako hrotový útočník, jako devítka. Ale dělám to pro tým a taky pro trenéra, protože mu věřím,“ dodal 22letý Brazilec.

Právě vztah Carla Ancelottiho se svými svěřenci je tajemství Italova úspěchu. Zkušený kouč působí pro své hráče jako otec, což Rodrygo sám potvrzuje.

„Ano, je jako můj otec, je pro mě hodně důležitý. Na začátku sezóny mi toho moc nevycházelo, ale on mi vždycky pomohl a za to mu moc děkuji,“ svěřil se útočník Realu.

Rodrygo přitom není jediný, kterému se nelíbí pozice, na které hraje. Ancelotti totiž čas od času pošle Eduarda Camavingu na levého beka, Francouz přitom veřejně několikrát přiznal, že na tomto postu hraje nerad, ale kvůli Ancelottimu to udělá. I to svědčí o skvělém vztahu italského stratéga s týmem.

Zdroj: COPE

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.