Spojte se s námi


Fotbal

Robert Lewandowski v nejistotě, sám však má o své budoucnosti jasno. Zůstane v Barceloně?

Polský kanonýr za sebou má teprve druhou sezonu v Barceloně, nicméně i přesto se čím dál více spekuluje o jeho další budoucnosti v klubu. Robert Lewandowski je spojován s odchodem z Evropy. Sám však má jiné plány.

Publikováno

dne

Polský kanonýr za sebou má teprve druhou sezonu v Barceloně, nicméně i přesto se čím dál více spekuluje o jeho další budoucnosti v klubu. Robert Lewandowski je spojován s odchodem z Evropy. Sám však má jiné plány.

Pro nové hráče 200 Kč zdarma

K tomu vstupní bonus až 2 000 Kč

Vsadit si
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Ve své první sezoně v Katalánsku mohl slavit zisk ligového titulu a výhru ve španělském Superpoháru, v té druhé však zažil něco, co už možná ani nepamatuje. Nezískal totiž žádnou trofej. O jeho výkonech se navíc hodně mluví.

Robert Lewandowski měl i ve svých 35 letech solidní čísla, nicméně v některých zápasech jej nešlo příliš vidět, v mezihře by jeho přínos možná mohl být o něco větší. Problémem ale je, že ne vždy má na hrotu dostatečný servis od spoluhráčů.

V této sezoně naskočil polský kanonýr do 48 soutěžních duelů, nastřílel v nich 25 branek, na dalších 9 nahrál. Oproti té loňské si mírně pohoršil. V té se dostal ve 46 utkáních na metu 33 gólů a 8 asistencí.

A co bude dál? Toť otázka. Barcelona musí aktuálně operovat s omezenými financemi a o polského ostrostřelce je zájem v bohaté Saúdské Arábii. Klub by se rozhodně nezlobil, kdyby přiletěla finančně zajímavá nabídka.

V Evropě se příliš nedá čekat, že by za nyní 35letého útočníka zaplatil takovou sumu, která by Blaugranas zaujala. Ze Saúdské Arábie by ale přiletět mohla, Lewandowski by se mohl dočkat pohádkové mzdy. Sám se na to ale příliš netváří.

Robert Lewandowski promluvil o své budoucnosti

V Katalánsku má Robert Lewandowski kontrakt ještě do léta 2026. A jak se zdá, navzdory spekulacím o jeho odchodu z Barcelony hodlá smlouvu dodržet. Alespoň to nastínil v rozhovoru pro Mundo Deportivo.

„Mám v tom absolutně jasno. Chci vyhrát s Barcelonou mnoho titulů a jsem přesvědčený, že v příští sezoně budeme ještě silnější a získáme trofeje. Vždy chci jen to nejlepší, ne jen pro mě, ale i pro mé spoluhráče,“ nechal se slyšet polský kanonýr.

„Věřím, že v příští sezoně si pro trofeje dojdeme. Vidím, co děláme každý den. Je to jediné, na čem mi záleží. Barcelona je klub, který mám v srdci. Chci mu toho dát mnoho,“ dodal.

Zdroj: Mundo Deportivo, Transfermarkt

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.