Živé výsledky
  • KAI
    KAI
    AND
    AND
  • INT
    INT
    CPH
    CPH
  • JAG
    JAG
    TBI
    TBI
  • MJA
    MJA
    RBS
    RBS
  • LRI
    LRI
    LAR
    LAR
  • KLA
    KLA
    RIG
    RIG
  • EGN
    EGN
    LIL
    LIL
  • POZ
    POZ
    THU
    THU
  • CRA
    CRA
    ARA
    ARA
  • NOR
    NOR
    STG
    STG
  • BES
    BES
    ZAL
    ZAL
  • TRA
    TRA
    FER
    FER
  • TRO
    TRO
    BHA
    BHA
  • MID
    MID
    RIJ
    RIJ
  • PAO
    PAO
    BRA
    BRA
  • FAY
    FAY
    HIL
    HIL
  • Vik
    Vik
    BOR
    BOR
  • OFI
    OFI
    SOF
    SOF
  • ZAB
    ZAB
    MON
    MON
  • TWE
    TWE
    QAR
    QAR

Revoluce v útoku Realu Madrid. Hvězdným posilám musí uvolnit místo odchody nechtěných

Revoluce v útoku Realu Madrid. Hvězdným posilám musí uvolnit místo odchody nechtěných
Zdroj: Deportivo Alaves

Ostudná porážka v El Clásicu dala Realu Madrid jednu vzácnou radu. Závislost jeho útoku na Karimu Benzemovi je až příliš velká a musí se okamžitě řešit. Kteří hráči by měli přijít a kteří naopak odejít?

Karim Benzema je v letošní formě bezpochyby jeden z nejlepších hráčů světa, hlavně díky němu vede Real La Ligu o 9 bodů a prošel přes PSG do čtvrtfinále Ligy mistrů. Jenže co když je zraněný? Tam přichází obrovský problém.

Od začátku února chyběl Francouz ve čtyřech zápasech. Výsledky? Vypadnutí v poháru s Bilbaem (0:1), utrápená výhra 1:0 s Granadou, bezgólová remíza s Villarrealem a ostudná porážka 0:4 s Barcelonou. Z možných dvanácti bodů čtyři, jediný vstřelený gól ve čtyřech zápasech.

Alarmující situace byla k vidění v El Clásicu. Ancelotti neměl k dispozici Benzemu, z lavičky ho mohli nahradit Eden Hazard, Luka Jovič, Isco, Mariano, na tribuně seděl ještě Gareth Bale. Italský kouč ale ani jednomu z nich nevěřil, a poslal raději Luku Modriče na pozici falešné devítky. Tento tah absolutně nevyšel a o poločase tak šel do hry Mariano, nejméně zvučné jméno z výše zmíněných. To je skutečně alarmující stav.

Florentino Pérez tak už střádá plány, jak opět roztančit ofenzivu Bílého baletu. Duo Vinícius – Benzema už ladnými kroky působí, potřebují však ještě třetího do party a také spolehlivé náhradníky do rotace.

Téměř jistým příchodem je Kylian Mbappé z PSG. Ten by sám o sobě měl pozvednout ofenzivu Realu Madrid, skvěle si navíc rozumí s Benzemou. Jenže podle španělských médií si prezident Pérez při absenci Benzemy uvědomil, že nebude hrát věčně, zranění mohou přicházet častěji a o to tvrději tak půjde po Erlingu Haalandovi.

Příchodům dvou světových hvězd ale musejí udělat místo odchody. Eden Hazard by měl odejít určitě, v Realu jen vysedává na lavičce, v posledních pěti zápasech nezasáhl do hry ani na minutu. Zájem o něj je v Premier League, jmenovitě Arsenal či Newcastle.

Luka Jovič je dalším hráčem, který musí odejít, aby opět nakopl svou kariéru. 24letý útočník si nesedl s trenérem Ancelottim, ani minutu nedostal dokonce v posledních sedmi zápasech. Sám nedávno informoval vedení, že chce odejít, jeho odchod je tak téměř jistý.

Garethu Baleovi končí po sezóně smlouva a na Santiago Bernabéu se s ním mile rádi rozloučí. Ačkoli měl klíčovou roli v úspěších Realu z let 2014-2018, chováním v posledních letech si proti sobě poštval celou bílou část Madridu.

Zapeklitý případ je Mariano Díaz. 28letý útočník prakticky nehraje, start v El Clásicu byl pro něj v letošní sezóně teprve pátým. Real se ho snaží zbavit jak to jen jde, ale Mariano odejít nechce. Minulé léto prohlásil, že být hráčem Realu Madrid je pro něj pocta a nehodlá z klubu odcházet.

Real Madrid mu dokonce našel angažmá v Rayu Vallecanu, kde zařídil, aby měl ještě větší plat než má na Bernabéu. Jenže Mariano odmítl odejít. Smlouvu má do roku 2023 a svůj kontrakt chce za každou cenu dodržet.

Příchody

Kylian Mbappé – PSG – Pravděpodobnost – 90 %
Erling Haaland – Borussia Dortmund – Pravděpodobnost – 55 %

Odchody

Eden Hazard – Arsenal, Newcastle, Chelsea – Pravděpodobnost – 95 %
Luka Jovič – Frankfurt, Newcastle, ? – Pravděpodobnost – 99 %
Gareth Bale – Konec kariéry, ? – Pravděpodobnost – 100 %
Mariano – ? – Pravděpodobnost – 30 %

V případě, že by vše vyšlo podle plánů, měl by Real kvalitně zdvojené všechny tři útočné posty.

Mbappé – Haaland – Vinícius
Rodrygo – Benzema – Asensio

Zdroj: Real Madrid

Diskuse

Mohlo by vás zajímat

Plzeň chce zpátky Chorého! Viktoria extrémně tlačí na jeho návrat, říká exsparťan Juliš

Plzeň chce zpátky Chorého! Viktoria extrémně tlačí na jeho návrat, říká exsparťan Juliš

Historický přestup! Artis Brno rozbil prasátko a kupuje hvězdu budoucnosti ze Slavie

Historický přestup! Artis Brno rozbil prasátko a kupuje hvězdu budoucnosti ze Slavie

Nabídka z Brazílie je lákavá. Preciado mě přemlouvá, přiznal Mercado možný odchod ze Sparty

Nabídka z Brazílie je lákavá. Preciado mě přemlouvá, přiznal Mercado možný odchod ze Sparty

Slavia za něj dala miliony, teď balí kufry. Sanyang má namířeno do Turecka

Slavia za něj dala miliony, teď balí kufry. Sanyang má namířeno do Turecka

Přeplněná Slavia. Trpišovský musí škrtat, na odchodu jsou další tři hráči

Přeplněná Slavia. Trpišovský musí škrtat, na odchodu jsou další tři hráči