Restart mosteckého fotbalu právě začal. Pomůže městu nový klub?

Město Most se rozhodlo po dlouhých letech problémů ve fotbale k razantnímu kroku. V uplynulých týdnech byl založen nový klub, který slučuje stávající dva kluby ve městě: Mostecký fotbalový klub a TJ Baník Souš. Nově bude vystupovat jednotně pod hlavičkou FK Baník Most – Souš a bude se snažit pozvednout zašlou slávu mosteckého fotbalu.

Zdroj : ultras1909.wbs.cz, foto Petra Černá

Základním stavebním kamenem pro tento nový fotbalový projekt bude nový sportovní ředitel klubu, kterým byl s účinností od 1. června 2020 jmenován Jan Skýpala. Jeho fotbalová kariéra je spojena především s FK Teplice, kde působil od roku 2005 jako trenér mládeže, sportovní sekretář a také sportovní ředitel.

Dále působil v uplynulých letech jako trenér mládežnických kategorií v Chomutově a v Ústí nad Labem. Je rovněž členem komise mládeže Evropské klubové asociace, předsedou komise mládeže Ústeckého fotbalového svazu a členem výkonného výboru téže organizace v kraji. 

“Jsem velmi rád, že se podařilo získat takové jméno do našeho klubu. Pevně věřím, že je to začátek nové éry mosteckého fotbalu, ze které budeme mít všichni opět radost a podaří se nám znovu dosahovat sportovních úspěchů, a to od mládeže až po dospělé,” říká náměstek primátora a současný jednatel nového fotbalového klubu Marek Hrvol.

Cílem nové aktivity je sjednotit a zefektivnit provozování fotbalu pro mládež a dospělé na území města a zachovat přitom historické souvislosti, zejména odkaz na FK Baník Most a FK Baník Souš.

Co myslíte? Podaří se ještě Mostu navázat na jejich úspěšnou éru, kdy v jeho dresu nastupovali například Horst Siegl nebo Martin Vaniak?

Zdroje : Transfermarkt, Mostecký deník, Město Most, Ultras 1909

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

První kapka v moři? Končíme s českým fotbalem, poškozuje naše jméno, oznámil významný sponzor

V souvislosti s korupčním prostředím v českém fotbale se často říká, že dokud do toho budou sponzoři cpát peníze, nic se nezmění. A konečně se objevila odvážná společnost, co se k tomu postavila čelem. Konkrétně se jedná o WEDOS.

Sparta jde do karantény! Testy prokázaly v kádru Letenských covid-19

Sparťanská kabina na nějakou dobu ochoří prázdnotou. Testy totiž prokázaly přítomnost koronaviru mezi členy A-týmu.

Jan Kliment: Werner? Viděl jsem zajímavější hráče. Stuttgartu jsem vděčný za férovou péči

Útočník Jan Kliment se dal zdravotně do pořádku a patří mezi klíčové ofenzivní hráče Slovácka. V rozhovoru pro Ruik zavzpomínal na působení ve Stuttgartu nebo prozradil své cíle do budoucna.