Reklama

Reprezentant Hondurasu měl rasisticky urazit německého obránce, ten opustil hřiště

Utkání mělo oba výběry připravit na olympijské hry, místo toho se kvůli údajnému rasismu vyhrotilo. Jordan Torunarigha si to nenechal líbit a opustil hřiště.

Německo si s Hondurasem domluvilo přátelské utkání před olympijskými hrami, na nichž bude hrát. Obě strany se dohodly na netradičním hokejovém formátu třikrát třicet minut.

Druhou a třetí třetinu hrál i Jordan Torunarigha z Herthy Berlín a pět minut před koncem té třetí ho údajně jeden z hráčů soupeře rasisticky urazil. Důkazy na sociálních sítích nejsou, jelikož se hrálo za zavřenými dveřmi.

Na hřišti vznikl zmatek, třiadvacetiletý Torunarigha se nejprve se soupeři postrkoval, následně se však rozhodl opustit hřiště, v čemž ho následovali i spoluhráči.

V rozhovoru se k celé situaci vyjádřil trenér německého výběru Stefan Kuntz, který se logicky svého svěřence zastal. „Pokud je jeden z našich hráčů rasisticky urážen, není možné hrát dál.”

Uvidíme, zda dojde k nějakému trestu ještě před startem her (23. července). Na fotbalovém turnaji uvidíme jak Německo (skupina D), tak Honduras (skupina B).

Zdroj: DFB

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. K trestu by rozhodně dojít mělo! Německo by za svévolné opuštění hřiště mělo prohrát kontumačně a zaplatit značnou pokutu.

  2. Vzhledem k tomu, že v dnešní době není možné černocha označit černochem, tak bych se zasadil o složení odborné komise (třeba z našich vládních představitelů), která by rozhodla o změnách názvů třeba koní – bílý kůň nemůže bý nazýván běloušem; co by si mohl myslet črný kůň!!! No, jak píše Milan: o dění na hřišti rozhoduje rozhodčí. Opustí-li mužstvo svévolně hrací plochu, mělo by být potrestáno. Pokud rozhodčí nic neslyšel, hraje se dál! O trestném kopu taky rozhoduje rozhočí a ne, že si hráč vezme míč a řekne: Teď a tady budu kopat tresňák.

  3. Heh… Takze ted budou chtit vsechny kluby cerne hrace. A kdyz se jim pak nebude libit vysledek nebo se budou chtit zbavit hrace protivnika tak proste jenom reknou ze je rasisticky urazil a odejdou. UEFA nasledne da obvinenemu stopky, pokuty a znici ho jako cloveka i bez dukazu. No ono to dava smysl. Fotbalisti byly vzdycky primadony a simulanti. Takze tohle je pouze kulminace se valeni po travniky pri simulovani narazene holene… UEFA si pekne nabehla. By me zajimalo jak to budou resit.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené