Spojte se s námi


Fotbal

Reprezentaci Uruguaye bude vést miláček Leedsu. Strůjce historické sezóny The Whites má napodobit úspěch s Argentinou

Zkušenost v útoku, potenciál v záloze, nulové úspěchy. Uruguayská reprezentace se v posledních letech překvapivě trápí, což má změnit zkušený kouč Marcelo Bielsa. Posledně vytáhl Leeds do Premier League.

Publikováno

dne

Zkušenost v útoku, potenciál v záloze, nulové úspěchy. Uruguayská reprezentace se v posledních letech překvapivě trápí, což má změnit zkušený kouč Marcelo Bielsa. Posledně vytáhl Leeds do Premier League.

Na Bielsu Uruguay sáhla po neúspěšných letech. Vrcholem pro tamní fotbalovou asociaci byl nepostup z papírově slabé skupiny na mistrovství světa v Kataru. Čtyři body v konkurenci Portugalska, Jižní Koreje a Ghany nestačily.

Pro Bielsu nebude štace v uruguayské reprezentaci první zkušeností s národním týmem některého státu z Jižní Ameriky. V létě 2004 si s rodnou Argentinou připsal svůj největší karierní úspěch, ovládl s ní olympijské hry.

Mezi lety 2007 až 2011 vedl ještě reprezentaci Chile, na klubové scéně sbíral vedle argentinských klubů zkušenosti ve španělských týmech (Bilbao, Espanyol), francouzských (Lille, Marseille), v Itálii trénoval Lazio Řím.

Nejúspěšnější klubová štace byla ta poslední. V létě 2018 byl jmenován hlavním koučem Leedsu, ve druhé sezóně slavil jednoznačný postup z prvního místa Championship do Premier League.

Whites se mezi elitu vrátili po 16 letech a zdaleka nebyli otloukánkem. Bielsa hráče tlačil k ofenzivnímu fotbalu, z Patrika Bamforda udělal střelce, do Barcelony prodal Raphinhu, do Manchesteru City Kalvina Phillipse.

Argentinský kouč proslul i výbornou taktickou připraveností na veškeré zápasy. Veřejnost v Leedsu si získal i tím, že v sezóně 2020/21 po postupu bojoval do posledního kola o TOP 7 zaručující evropské poháry.

Na lavičce Leedsu skončil v únoru 2022, když se klub nacházel na 18. místě tabulka. Nyní má šanci ukázat své taktické schopnosti opět v reprezentaci, nejbližším cílem bude úspěch na Copa America 2024.

Zdroj: Uruguay national team

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.