Spojte se s námi


Fotbal

Reprezentaci mohl po Šilhavém převzít slavný cizinec a legenda Bayernu Mnichov! Fousek ovšem preferuje Haška

Jak to tak vypadá, národního fotbalového týmu se po Jaroslavu Šilhavém z pozice hlavního trenéra ujme Ivan Hašek. Ve hře prý ale bylo i jméno jednoho věhlasného zahraničního kouče s hodně zajímavým životopisem.

Publikováno

dne

Jak to tak vypadá, národního fotbalového týmu se po Jaroslavu Šilhavém z pozice hlavního trenéra ujme Ivan Hašek. Ve hře prý ale bylo i jméno jednoho věhlasného zahraničního kouče s hodně zajímavým životopisem.

Hašek by se měl ujmout kormidla reprezentace poté, co se postupem na Euro rozloučil s národním týmem Šilhavý. Asistenty nejspíš budou Haškovi dělat Luděk Klusáček s Jaroslavem Veselým.

Podle informací inFotbalu se však zvažovala i možnost, že by národní mančaft převzal zahraniční trenér. Jednat se mělo o německého fotbalového velikána Lothara Matthäuse, někdejšího vynikajícího defenzivního středopolaře.

Dvaašedesátiletý Matthäus je bývalým legendárním hráčem, který během své kariéry nastupoval například za Borussii Dortmund, Inter Milán nebo Bayern Mnichov.

Jako trenér působil na klubové úrovni v Rapidu Vídeň, Partizanu Bělehrad, Red Bullu Salcburk nebo Maccabi Netanya, vedl také reprezentaci Maďarska a Bulharska.

Překážkou byl pravděpodobně platový strop, který u trenérské pozice vedení asociace stanovilo. Pohybuje se kolem čtyř set až pěti set tisíc korun měsíčně,“ píší na inFotbalu.

Určitě by bylo dobré se porozhlédnout, kdo je v zahraničí k dispozici a za jaké peníze. Velké proti jsou u zahraničního trenéra finance,“ nechal se nedávno slyšet čelní představitel sportovní rady Vladimír Šmicer v podcastu Šmíca z voleje.

Kdybychom chtěli zkušeného kouče, který už má nějaké jméno, tak to určitě nebude zadarmo,“ uvědomuje si někdejší reprezentační fotbalista, jenž by na lavičce reprezentace nejraději viděl Radima Svědíka ze Slovácka.

Haška si coby nového lodivoda národního celku přeje především Petr Fousek, předseda FAČR, který by u reprezentace v nějaké roli rád viděl i Pavla Nedvěda, jenž naposledy pracoval pro Juventus Turín.

Zdroje: inFotbal, Sport.cz

Reklama

Oblíbené