Reklama

Reprezentace startuje přípravu na EURO, soustředit se pojede do Jižního Tyrolska

Reprezentaci České republiky začíná dvoutýdenní příprava na evropský šampionát. V pondělí odletí na soustředění do nádherného horského střediska v Jižním Tyrolsku na severu Itálie. V Itálii pak odehraje i přípravný duel.

Zdroj: SK Slavia Praha

Za ideální místo k soustředění před přesunutím mistrovstvím Evropy zvolila fotbalová reprezentace nádherné horské středisko v Jižním Tyrolsku. V neděli se celý mančaft vedený Jaroslavem Šilhavým sejde v Praze. O den později už zamíří na sever Itálie.

„Když jsme soustředění chystali, tak jsme zvažovali různě možnosti a byli jsme se na několika místech osobně podívat, ale nakonec jsme se rozhodli pro Ski- & holiday area Gitschberg Jochtal, kde budeme mít ideální podmínky i potřebný klid na přípravu. Maximálně nám to tam vyhovuje,” vysvětlil manažer reprezentace Libor Sionko.

Hlavním pozitivem ubytování na okraji obce Vals v nadmořské výšce 1 400 metrů nad mořem je přítomnost dvou tréninkových trávníků v těsné blízkosti hotelu Silena, kde budou Darida a spol. nocovat. Odpadne tak nutnost jakéhokoliv cestování.

Čerstvý horský vzduch by měl fotbalistům dodat energii po náročné sezoně. Mnozí slávisté sice díky vstřícnému kroku bosse pražského klubu Jaroslava Tvrdíka stihli alespoň kratší dovolenou, drtivá většina ostatních hráčů se ale před odletem stihla pouze na pár dnů otočit na české půdě.

Příprava na EURO každopádně v Dolomitech neskončí. V pátek 4. června si reprezentanti odskočí z hor do níže položené části Itálie, konkrétně města Boloňa, kde sehrají první přípravný duel. Dva dny nato se spakují a odeberou zpět do Prahy, kde 8. června přivítají při generálce Albánii.

Hned devátého pak měl výběr Šilhavého zamířit do jednoho z dějišť šampionátu, Skotska. Kvůli přísným opatřením, přikazujícím i přes veškerá doporučení ze strany UEFA v případě jakéhokoliv pozitivního člena na covid okamžitou karanténu celého mužstva, ale nakonec zůstanou v Praze a na jednotlivé zápasy se budou přepravovat letecky.

Samotný turnaj začne pro naše reprezentanty v pondělí 14. června, kdy se od 15 hodin střetnou se Skotskem. V základní skupině pak narazí ještě na Chorvaty (18. června 18:00) a Angličany (22. června 21:00).

Zdroj: FAČR

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Soustředit se mohou jak chtějí ale s týmem kde je maximalně 8-9 opravdu kvalitních fotbalistu a snad s nejhorší stoperskou dvojicí ze všech učastniku ME – Čelustka Brabec uděláme max. 2 remízky ! Co koliv na víc bude stejné překvapení jako by byla medaile pro Čr na MS v hokeji.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené