Spojte se s námi


Chance Liga

Reprezentace bez „S“ i Plzně. Kdo z ligy by mohl dostat šanci?

Česká fotbalová reprezentace se v listopadovém srazu musí obejít bez hráčů obou pražských „S“ a také bez fotbalistů Viktorie Plzeň. Jaroslav Šilhavý si tak v nominaci bude moct vyzkoušet několik hráčů z české ligy. Kdo by mohl dostat šanci se ukázat?

Publikováno

dne

Česká fotbalová reprezentace se v listopadovém srazu musí obejít bez hráčů obou pražských „S“ a také bez fotbalistů Viktorie Plzeň. Jaroslav Šilhavý si tak v nominaci bude moct vyzkoušet několik hráčů z české ligy. Kdo by mohl dostat šanci se ukázat?

Roman Květ (24) – Bohemians, střední záložník

Objev letošní sezóny. Středopolař Bohemians hrával dřív spíše defenzivního záložníka či osmičku, trenér Veselý jej ale kvůli jeho dynamitu v noze posunul výš na podhrotového záložníka. A nese to ovoce.

Květ má na kontě už 9 gólů a 2 asistence za 12 utkání. Zajímají se o něj Slavia i Sparta a při absenci velké trojky v reprezentaci je ideální chvíle si 24letého středopolaře vyzkoušet.

Mojmír Chytil (23) – Sigma Olomouc, útočník

Chytil už třetí sezónu potvrzuje, že je speciální útočník. Je extrémně silný v osobních soubojích, podrží velké množství míčů, je také solidně rychlý a šikovný v zakončení.

Velký zájem o něj má pražská Slavia, má se hodně zamlouvat trenérovi Jindřichovi Trpišovskému. Do budoucna je to určitě hráč pro reprezentaci, proč jej nevyzkoušet hned?

Filip Kubala (23) – Hradec Králové, útočník

Další útočník, který by si pozvánku jistě zasloužil. Filip Kubala patřil v mládeži mezi velký talent, už v 16 naskočil do ligy za Slovácko a stal se jedním z nejmladších debutantů. V Uherském Hradišti se však nikdy naplno neprosadil, přes Žižkov, Třinec a Karvinou se nakonec dostal do Hradce Králové.

Tam se mu skvěle daří, v minulé sezóně zaznamenal 5+4, letos už má na kontě 6 gólů a 3 asistence. I na něj čeká velký přestup.

David Heidenreich (22) – Jablonec, obránce

V letošní sezóně stabilní stoper Jablonce. Kapitán minulé reprezentační jednadvacítky, zkušenosti má i z Itálie, kde se formoval v mládeži Atalanty, vyzkoušel si i angažmá ve Spalu v Serii B.

Při trablech reprezentace se stopery se jeho nominace nabízí jako možná volba.

Ondřej Zmrzlý (23) – Sigma Olomouc, obránce

Další ze silného ročníku 1999, už třetí v tomto seznamu. Reprezentaci nejvíce tlačí bota na pozici levého obránce a s tím by mohl vypomoct právě Ondřej Zmrzlý. Původem střední záložník se přesunul na levého beka, kde podává skvělé výkony.

V aktuální sezóně má na kontě 3 asistence, loni měl stejný počet a přidal k tomu 5 gólů. Jeho velkou předností je skvělá levačka nebo skvělé herní myšlení.

Zdroj: Fortuna liga, FAČR

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.