Spojte se s námi


Fotbal

Reinier jako Vinícius nebo Rodrygo? Zatím jen velké zklamání

Reinier přicházel do Realu Madrid s tím, že bude hrát po boku Viníciuse a Rodryga. Do dnešního dne však putuje po hostováních a zatím neukázal, proč by ho měl Real Madrid alespoň zařadit na soupisku. Každá následující sezona navíc může být Brazilcova poslední šance o nakouknutí do týmu Bílého baletu.

Publikováno

dne

Reinier přicházel do Realu Madrid s tím, že bude hrát po boku Viníciuse a Rodryga. Do dnešního dne však putuje po hostováních a zatím neukázal, proč by ho měl Real Madrid alespoň zařadit na soupisku. Každá následující sezona navíc může být Brazilcova poslední šance o nakouknutí do týmu Bílého baletu.

Reinier na cestách po Evropě

Reinier do dospělého fotbalu vstoupil v dresu Flamenga, kterého je odchovancem. Ve svých 17 letech poprvé nahlédl do zápasu brazilské Serie A. Hned během svého premiérového startu v základní sestavě si připsal gól a asistenci a slavil vítězství 3:0 proti týmu Avaí. Za brazilský celek nastoupil do pouhých 15 zápasů, vstřelil 6 branek, na 2 další přihrál a stěhoval se za 30 milionů eur do Realu Madrid.

Uběhlo několik měsíců a brazilský mladík se vydal na první hostování do Dortmundu, který měl být ideální destinací pro rozehrání ho v evropském fotbale. Hned první sezona v Německu však napovídala, že něco není v pořádku. Reinier se často nedostal ani do nominace na zápas, mnohdy zápas proseděl na střídačce.

Během první sezony odehrál pouhých 338 minut při 19 startech. Nejen Real Madrid si zřejmě sliboval více. Druhá sezona, kterou Brazilec trávil v Bundeslize, nebyla o nic více slavná. Fanoušci španělského celku mladíka mohli na trávníku vidět pouze v 20 případech, a to s porcí pouhopouhých 402 minut. Za 2 sezony tedy odehrál méně než 1 000 minut a vstřelil jediný gól.

Hned po konci hostování se Reinier k dění v Dortmundu vyjádřil následovně: „Chtěl jsem odtamtud pryč. Chodil jsem na tréninky včas, všechny v klubu jsem respektoval, chodil jsem vždy a všude včas. Mám čisté svědomí, ale byly to 2 ztracené roky.“

V nabitém kádru Bílého baletu se během léta 2022 Reinier prosadit nedokázal. Další destinací pro hostování tak byla Girona. V katalánském klubu se postupem času Brazilec prosazoval. Se stopkou však přišlo svalové zranění a posléze zranění hamstringu, dohromady z toho byly téměř 4 měsíce mimo hru. Pro mladého Brazilce to tak byla další tvrdá rána po neúspěšném hostování v Německu.

Za Gironu nastoupil do 18 zápasů, ve kterých odehrál 639 minut a připsal si gól a asistenci. Mladík, který nastupuje na pozici levého křídelníka nebo ofenzivního záložníka, by měl být určitě daleko více produktivní. Obzvlášť když jeho konkurencí v Realu Madrid jsou hráči jako Rodrygo, Vinícius nebo Brahim Diaz, kteří s produktivitou nemají žádný problém.

Aktuální situace

V současné sezoně Reinier hostuje v italském Frosinone. Odehráno má 788 minut se 2 vstřelenými góly a 2 asistencemi. Během prosince měl však opět problém se zraněním hamstringu. Italský klub se nachází těsně nad sestupovými pozicemi a potřeboval by tak větší ofenzivní kvalitu, především pak od Reiniera.

Momentálně se tedy situace vyvíjí tak, že Florentino Pérez a skauti Realu nejsou z Reiniera ani trochu nadšení. Brazilec doposud neukázal nic, co by mělo hodnotu 30 milionů eur. Samozřejmě, ne vždy se přestup z Brazílie povede, ale v Madridu se s Rodrygem a Viníciusem mohou plácat po zádech.

Pokud by v létě dorazil ještě Kylian Mbappé, měl by Reinier zřejmě cestu do kádru Bílého baletu úplně zavřenou, na všech pozicích jsou daleko kvalitnější a produktivnější hráči. Důkazem může být i situace Ardy Gulera, který po letním přestupu stále příliš šancí nedostává. S největší pravděpodobností tak bude následovat prodej Reiniera, který by v létě 2026 odešel zadarmo.

Zdroj: Transfermarkt, Real Madrid

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.