Spojte se s námi


Fotbal

Realu Madrid se probudila hvězda. Rodrygo za poslední 3 zápasy nasbíral víc bodů než od začátku sezóny

Rodrygo se od začátku sezóny poměrně trápil, čelil velké kritice fanoušků a nedával góly. V poslední době ale nakopl motory a pořádně se rozjel. Nasbíral tak víc bodů než za celou sezónu.

Publikováno

dne

Rodrygo se od začátku sezóny poměrně trápil, čelil velké kritice fanoušků a nedával góly. V poslední době ale nakopl motory a pořádně se rozjel. Nasbíral tak víc bodů než za celou sezónu.

Real Madrid po odchodu Karima Benzemy a příchodu Juda Bellinghama změnil rozestavení. Z klasického 4-3-3 přešel na 4-3-1-2 v diamantu s Angličanem jako volným hráčem.

Jako dva hrotoví útočníci nejčastěji nastupují Vinícius a Rodrygo, původem křídelníci. U Rodryga sezóna začala dobře, hned prvním kole na půdě Bilbaa se trefil, jenže poté přišel velký půst.

Na další gól čekal dva a půl měsíce, na další v La Lize dokonce tři měsíce. Do zápasu s Valencií odehrál 12 zápasů s bilancí jednoho gólu a jedné asistence. To byla pro hráče takového kalibru velice špatná statistika.

Jenže poté se něco změnilo. Rodrygo v duelu s Bragou prolomil střelecké mlčení a vstřelil gól, který tolik potřeboval, navíc přidal asistenci. Ještě více se poté rozjel v zápase s Valencií.

Brazilský mladík vstřelil 2 góly, na další dva nahrál a předvedl nejlepší výkon za hodně dlouhou dobu. Jeho rozjezd sice přerušila reprezentační pauza, ze které se navíc vrátil napůl zraněný, ale jeho formu to nezastavilo.

Klíčový hráč proti Cádizu

Proti Cádizu měl právě kvůli bolavému kolenu začít na lavičce. Jenže Brahim Díaz měl těsně před zápasem žaludeční potíže, a tak musel Rodrygo do základu. A to nakonec Realu Madrid vyhrálo zápas.

21letý útočník ve 14. minutě prošel krásným sólem přes dva obránce Cádizu a napálil míč do šibenice. Ve druhém poločase znovu ukázal svůj skvělý driblink, prošel vápnem přes dva hráče Andalusanů a vstřelil druhý gól.

Aby toho nebylo málo, tak si ještě o chvíli později naváděl míč k vápnu, našel Bellinghama, který přidal třetí gól v zápase. Rodrygo tak za poslední 3 utkání nasbíral bilanci 5 gólů a 4 asistencí. Přitom za celou dosavadní sezónu před duelem s Bragou nasbíral jen 1+1.

Zdroj: Real Madrid

Reklama

Oblíbené