Spojte se s námi


Fotbal

Real Madrid se raduje z dvanáctého titulu v Lize mistrů

Publikováno

dne

Real Madrid včera porazil Juventus ve finále Ligy mistrů a tuto soutěž dokázal vyhrát už po dvanácté. Po ospalém prvním poločase, kdy měli lehce navrch hráči Juventusu, se tým Zinédine Zidana probudil a na hřišti začal dominovat.

Ve druhém poločase byl v jednu chvíli stav střel 1 ku 9 pro Real Madrid a hráči si po zápase vychvalovali přestávkový proslov svého kouče, který musel vážně stát za to, vzhledem k jejich skvělému výkonu ve druhém poločase. Juventus tak nakonec v tomto finálovém zápase dostal víc gólů, než ve všech předchozích zápasech Ligy mistrů v této sezóně.

Real Madrid se stal prvním týmem, který obhájil titul Ligy mistrů a jsou jediní v top 5 evropských ligách, kteří dokázali vstřelil minimálně jeden gól v každém zápase letošní sezóny, přesně je to 60 zápasů. Real Madrid se navíc stal prvním týmem, který vstřelil 500 gólů v Lize mistrů.

Zinédine Zidane se tak dočkal již pátého titulu, od doby kdy se stal trenérem Bílého baletu. Pod jeho vedením vyhrál Real Madrid dvakrát Ligu mistrů, La Ligu, Super Cup a Fifa Club World Cup.

Madridský celek letos pokořil hned několik rekordů a jedním z nich je jejich 40 zápasová neporazitelnost, která jim dopomohla ukončit pětileté čekání na ligový titul.

Zinédine Zidane má k dispozici skvělý tým, který se v létě ještě určitě posílí a tak je možné, že po letech nadvlády Barcelony, budeme žít v době, kdy evropskému fotbalu bude opět vládnout Bílý balet.

Reklama

Oblíbené