Spojte se s námi


Fotbal

Real Madrid je jediným velkým klubem, který neutratil ani euro. Co stojí za neobvyklým šetřením Florentina Péreze?

Určitě jste někdy slyšeli pojem „Los Galácticos“. Označuje se tak éra Realu Madrid, kdy Florentino Pérez nastoupil do funkce. Do Madridu postupně přišli Luis Figo, Zinedine Zidane, Ronaldo, David Beckham, Michael Owen, Robinho, Guti či Roberto Carlos. Nákupy však nekončily, Real je pravidelně jedním z nejvíce utrácejících klubů. V posledních letech se ale přestupová strategie lehce změnila.

Publikováno

dne

Určitě jste někdy slyšeli pojem „Los Galácticos“. Označuje se tak éra Realu Madrid, kdy Florentino Pérez nastoupil do funkce. Do Madridu postupně přišli Luis Figo, Zinedine Zidane, Ronaldo, David Beckham, Michael Owen, Robinho či Roberto Carlos. Nákupy však nekončily, Real je pravidelně jedním z nejvíce utrácejících klubů. V posledních letech se ale přestupová strategie lehce změnila. 

Zdroj: Facebook | Real Madrid

Cristiano Ronaldo, Gareth Bale nebo James Rodriguez… To byly další mnohamilionové přestupy. Real v posledních letech lehce pozměnil strategii a spíš než na megahvězdy se zaměřuje na mladé nadějné hráče.

Loňskou sezonu přišel pouze Eden Hazard, ale přestup stál Real stejnou částku, kterou inkasoval za odchod Cristiana Ronalda, tudíž žádné velké prostředky vynakládat nemusel. Dále přišli mladíci Jovič, Militao, Mendy, Rodrygo, Reinier.

O rok dříve vynaložili Los Blancos ještě méně peněz, koupili pouze Vinicia, Odriozolu, Mariana a Brahima Díaze. Jediným velkým jménem byl brankář Thibaut Courtois. Sezonu předtím přišel pouze Theo Hernandez a Dani Ceballos, o rok dříve dokonce jen Morata.

Sledujeme tak skutečně velký zvrat v přestupové strategii Realu Madrid. Za posledních 5 let přišli pouze dvě světová jména, na jejichž přestupy si navíc klub vydělal prodejem dalších hráčů. Velký podíl na tom má fakt, že si Real drží pohromadě ustálenou jedenáctku, která třikrát za sebou ovládla Ligu mistrů a nemusí tak do ní příliš zasahovat.

Letos v létě byl Real Madrid jediným velkoklubem, který neutratil ani euro. Jedinými posilami v kádru tak byli navrátilci z hostování – Martin Odegaard, Alvaro Odriozola a Andriy Lunin. Navíc na hostování v Mallorce zazářil Take Kubo, který mohl zůstat, ale nakonec byl zapůjčen do Villarealu. AC Milán si zase vyřídil hostování Brahima Diaze.

Důvodů netradičního šetření Realu může být více.

Dostatečný kádr:
Zinedine Zidane je se svým kádrem spokojený a nepotřebuje tak provádět žádné další přestupy. Všechny posty má kvalitně zdvojené a věří svému týmu. To je jeden z velice pravděpodobných důvodů, jelikož pokud by Francouz o nějakého hráče stál, vedení by ho jistě přivedlo.

Kylian Mbappé:
Francouzský supertalent je logicky spojován se všemi velkokluby a Real Madrid má údajně enormní zájem. Mbappé se navíc měl vyjádřit, že by příští léto rád PSG opustil, rok před koncem stávající smlouvy. To by mohla být šance Péreze, který by tak mladíka mohl získat za „pouhých“ 100 milionů euro. Šetření na Mbappého, který by se Los Blancos jistě hodil, může být velmi pravděpodobným důvodem. 

Ekonomická krize:
Pandemie zasáhla všechny kluby, Realu nevyjímaje. Navíc Estadio Santiago Bernabeu je pryč a staví se nový ultraluxusní stánek, který rozhodně nevyjde levně. Možné šetření z důvodu krize a stadionu by tak nebylo ničím zvláštním. Florentino Pérez však všechny ujišťoval, že je královský klub v dobré finanční kondici, proto tento důvod samotný není moc pravděpodobný.

Nejpravděpodobnějším se jeví zálusk na Kyliana Mbappého. Real tomu navíc přidal prodejem hráčů, Pérez dokázal zobchodovat odcházející hráče dohromady za 100 milionů eur. Jedná se téměř o majstrštyk, když vezmeme v potaz, že prodal téměř výhradně hráče, kterých se chtěl zbavit (Bale, James).

Achraf Hakimi 40 milionů, Sergio Reguilón 30 milionů, Óscar Rodriguez 13,5 milionů, Javi Sanchez 3 miliony, Dani Gomez 2,5 milionů, Alberto Soro 2,5 milionů, Jorge De Frutos 2,5 milionů Take Kubo (Hostování 2,5 milionů), Borja Mayoral (Hostování 2 miliony). K tomu hostování Balea a zadarmo přestup Jamese. U nich se ale ulevilo klubové kase zejména v kolonce platů. Dohromady tak lehce pod 100 milionů euro.

Až nápadně podobná částka té, za kterou by mohl příští léto přijít Mbappé. Florentino Pérez tak možná přivede největší talent poslední dekády a neutratí za to ze svého ani euro. Jednalo by se tak téměř o loupež za bílého dne.

V Evropě byl ale Real z vekloklubů jediným, kdo nic neutrácel. Některé celky se plácaly přes kapsu nehledě na krizi. Podívejte se na celky, které utratily nejvíce peněz.

Chelsea – 247,2 milionů euro – Havertz (nejdražší přestup)
Manchester City – 157 milionů euro – Ruben Dias
Barcelona –  124 milionů euro – Pjanič
Juventus – 100 milionů euro – Arthur
Tottenham – 98 milionů euro – Reguilón
Inter – 97 milionů euro – Hakimi
Atlético – 90 milionů euro – Carrasco
Arsenal – 86 milionů euro – Thomas Partey
Manchester United – 83,5 milionů euro – Donny Van de Beek
Liverpool – 79,7 milionů euro – Diogo Jota
Bayern – 64 milionů euro – Sané
PSG – 61 milionů euro – Icardi
BVB – 48 milionů euro – Bellingham

Zdroj: marca.com, transfermarkt.com

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.