Spojte se s námi


Fortuna liga

Reakce na odchod Lischky? Do Baníku přichází odchovanec Slovanu Liberec

David Lischka byl nedílnou součástí obrany Baníku Ostrava. Toho si však Sparta stáhla zpět, ostravský celek tak musí reagovat. Jednou z možností je nově příchozí Martin Chlumecký, jenž naposled působil v Teplicích.

Publikováno

dne

David Lischka byl nedílnou součástí obrany Baníku Ostrava. Toho si však Sparta stáhla zpět, ostravský celek tak musí reagovat. Jednou z možností je nově příchozí Martin Chlumecký, jenž naposled působil v Teplicích.

Původně je levonohý univerzál odchovanec Slovanu Liberec. Jeho posledním působištěm byly FK Teplice, zde se ovšem v prosinci nedohodl na podmínkách nového kontraktu, a tak se poněkud překvapivě stal volným hráčem.

Nyní po něm nicméně sahá Baník Ostrava, který musí reagovat na odchod Lischky. Chlumecký se tak po podpisu smlouvy okamžitě stal kmenovým hráčem slezského klubu.

Podle vyjádření sportovního ředitele klubu by měl Chlumecký hrát v Baníku klíčovou roli. Podaří se mu tedy splnit to, co od něj jeho nový zaměstnavatel očekává?

Je to levonohý hráč, který umí podat kvalitní výkony na místě stopera, krajního obránce i na jiných postech. A vzhledem ke svému věku je i perspektivní. Já věřím, že se mu u nás bude dařit,“ řekl Alois Grussmann, sportovní ředitel Baníku Ostrava pro klubový web.

Nová posila Baníku ovšem přiznala, že měla na stole i jiné nabídky. „Některé byly ze zahraničí, něco z české ligy. Ale Baník je jedním z největších českých klubů, takže jsem se rozhodl velice rychle. Když přišla nabídka jít do Baníku, nebylo o čem přemýšlet,“ řekl Chlumecký v rozhovoru pro klubový web.

Byl tam problém ohledně mé smlouvy. Něco jsem v ní měl zakotveno a vedení Teplic chtělo to něco ze smlouvy vyjmout. Na tom jsme se ale nedomluvili, takže jsme se dohodli, že bude lepší smlouvu vzájemně ukončit. A to mi pomohlo k angažmá v Baníku,“ uzavřel.

Chlumecký v naší nejvyšší soutěži debutoval v dresu Dukly Praha, a to v červenci 2018 při příležitosti ligového klání s Viktorií Plzeň.

Ve Fortuna lize zatím odehrál sedmadvacet utkání, ve kterých si připsal jeden gól a tři asistence. Nejvíce startů každopádně zapsal právě v barvách Dukly (66).

Zdroje: FC Baník Ostrava, Transfermarkt

Reklama

Fortuna liga

Čvančara: Do problémů ve Slavii bych nezabrušoval. Fukalova kritika? Asi se chtěl zavděčit nějakému kamarádovi

Tomáš Čvančara je největší zimní posilou Sparty, zatím se však více než jeho přínos na hřišti probírá jeho problémová povaha. Jak se na tyto ohlasy dívá sám 21letý útočník?

Publikováno

dne

Tomáš Čvančara je největší zimní posilou Sparty, zatím se však více než jeho přínos na hřišti probírá jeho problémová povaha. Jak se na tyto ohlasy dívá sám 21letý útočník?

První fotbalové kroky udělal Čvančara v Neratovicích, poté strávil rok ve Spartě. Následně nastupoval za Sokol Libiš, odkud se přesunul do Admiry a do Meteoru, poté přišel do slávistického dorostu. V červenobílém dresu prošel až do juniorky, ale do A-týmu se nikdy neprosadil.

Ve svých očích ale na tento krok měl, podle vedení Slavie ještě ne. To byl jeden z hlavních důvodů často zmiňovaného sporu mezi Čvančarou a lidmi ve Slavii. Sebevědomý útočník tak odešel do Jablonce, ve kterém se po několika hostováních prosadil v lize.

V zimě jej chtěla jak Slavia, tak Sparta, Čvančara měl ale od začátku jasno, kam chce odejít. V Edenu se nerozcházel úplně v dobrém, a tak byl přesvědčený, že chce jít do Sparty.

„Úplně bych do toho už nezabrušoval. Kdo u toho byl, tak to ví. Nebylo to nic převratného, co by bylo potřeba řešit. Prostě jsme se neshodli, tak se naše cesty rozešly,“ říká Čvančara v rozhovoru pro iSport.

„Na derby se moc těším. Tím, že jsem byl ve Slavii v juniorce, může to být o to pikantnější. Ale netvrdil bych o sobě, že jsem někdy byl nějaký slávista a velký odchovanec, to nikdy neplatilo. Zavedla mě tam před lety cesta, ale nikdy jsem o sobě netvrdil, že jsem nějaký slávistický srdcař. To vůbec ne,“ dušuje se sparťanský útočník.

Zároveň se také hodně mluví o jeho povaze. S Čvančarou je totiž spolupráce složitější než s ostatními hráči. Má svojí hlavu, je velice sebevědomý, často si chce dělat věci podle svého.

Je tak otázka, jak zapadne do sparťanské kabiny, kde jsou mnohem větší osobnosti. Zároveň se bude muset popasovat s velkým tlakem, který na Spartě přirozeně panuje.

Ke Čvančarovi se vyjádřil i bývalý skvělý fotbalista Milan Fukal. Ten uvedl, že se chová jako floutek, který si o sobě myslí, že je druhý Schick. A že zatím nic neodkopal, takže by se měl probudit a začít pořádně makat. Zároveň dodal, že se mu nelíbí ani jeho chování mimo hřiště, kdy podle něj Čvančara neumí ani pozdravit.

„Předně bych chtěl říct, že pana Fukala respektuju jako výborného fotbalistu, ale byl jsem z toho hodně překvapený. A zklamaný. Když jsem si to četl, moc mě mrzelo, že tohle o mně dokáže říct člověk, který mě osobně nezná. Nikdy se mnou nebyl v kontaktu,“ brání se Čvančara.

„Neříkal pravdu. Není to tak, že bych k němu do restaurace chodil na obědy a nezdravil. V té restauraci jsem byl jednou a pana Fukala tam neviděl. Usoudil jsem z toho, že se chce asi zavděčit nějakému kamarádovi, se kterým třeba chodí na pivo, nebo hraje fotbálek…“ přechází do útoku Čvančara.

21letého útočníka štve, že to na něj hází stín, který podle něj není pravdivý. Všechny podobné situace napomáhají pověsti problémového hráče, která se s Čvančarou táhne.

„Když se navíc najde někdo, kdo se na tom ještě trochu přiživí… I když pan Fukal byl skvělý fotbalista a zviditelňovat se nepotřebuje. A navíc do toho vnáší nepravdivé informace,“ štve vytáhlého útočníka.

Zdroj: iSport

Pokračovat ve čtení

Fortuna liga

Konečně Plavšič, kterého Slavia chtěla? Patří mezi nejlepší tři hráče soustředění, říká Trpišovský

Slavia se v neděli vrátila ze soustředění v Portugalsku. Uzavřela ho zápasem modrých proti červenobílým, po jehož konci se pro klubový YouTube rozmluvil Jindřich Trpišovský. V rozhovoru pochválil třeba Srdjana Plavšiče.

Publikováno

dne

Slavia se v neděli vrátila ze soustředění v Portugalsku. Uzavřela ho zápasem modrých proti červenobílým, po jehož konci se pro klubový kanál rozmluvil Jindřich Trpišovský. V rozhovoru pochválil třeba Srdjana Plavšiče.

Trpišovský si soustředění v Portugalsku pochvaloval, dokonce ho označil za nejlepší, co kdy vedl. Přestože se Slavii zrušila dvě přátelská utkání, sešívaní hráli zápasy mezi sebou a pochvalovali si je. Líbilo se jim především vysoké tempo hry.

Vedení mělo k dispozici téměř kompletní kádr, jen Lukáš Provod Ondřej Kúdela a David Hovorka trénovali individuálně. Z posledního přátelského utkání kvůli zdravotním problémům museli odstoupit Alexander Bah a Nicolae Stanciu.

„Nico měl trošku jiný program, protože vypadl asi na dva nebo na tři dny z tréninku. Měl jiný plán, hodně dotrénoval během týdne. Šel teď do toho zatížení s ohledem na program, který měl předtím. Alexovi uklouzla noha a narazil do zdi, která byla u hřiště. Má pohmožděnou ruku, uvidíme, co z toho bude,“ řekl Trpišovský.

Slavia se musí v prvních kolech Fortuna ligy obejít bez Oscara Dorleyho jenž bude pykat za červenou kartu ze zápasu s Baníkem Ostrava. Osvědčenou náhradu Trpišovský nemá, Jan Bořil je totiž dlouhodobě zraněn.

Na soustředění si o post levého beka řekl Srdjan Plavšič. Ve třech přátelských utkáních na levé straně jednou skóroval, dvakrát asistoval a vybojoval penaltu. Pochvalu si užil i od trenéra.

„Byl velice produktivní. V těch zápasech byl možná nejlepší hráč. Na druhou stranu se ti hráči trošku znají, tenhle zápas byl nahoru a dolu, trošku jiný, než se pak hrají ty ostré zápasy. Myslím, že Srki patřil mezi tři nejlepší hráče tohohle kempu,“ pokračoval nejlepší trenér posledních tří ročníků Fortuna ligy.

Vedení dle slov Trpišovského v posledních lednových dnech rozešle své mladé hráče na hostování. Bude jim chtít zajistit herní čas ve Fortuna lize, popřípadě je pošle do druholigové Vlašimi, se kterou Slavie spolupracuje.

Přesuny z B-týmu se neočekávají. Slavia přivedla tři nové hráče, odešel jen Jan Kuchta a z širšího kádru Ubong Ekpai. Navíc blízko návratu do plného tréninku je již zmíněná trojice Provod, Hovorka, Kúdela.

„Pokud by hráč odcházel z kádru ven, tak bychom třeba nějaký příchod zvažovali, ale říkám, Lukáš je blízko návratu, chtěli bychom, aby se připojil k týmu v půlce února, v půlce března aby se zapojit do zápasů. Máme ale v hlavě i různé karantény a covid, takže na začátku bude kádr širší,“ dodal Trpišovský.

Zdroj: SK Slavia Praha

Pokračovat ve čtení

Fortuna liga

Škrtel o nabídce Sparty: Vážně jsem o tom přemýšlel, ale priorita byla zůstat v Turecku

Kariéra Martina Škrtela se pomalu blíží ke svému konci. Sedmatřicetiletý obránce se v létě minulého roku vrátil zpět na Slovensko, které opustil před více než sedmnácti lety. Zahrát si ale mohl i naší nejvyšší ligu, nabídku Sparty ale nepřijal. Proč?

Publikováno

dne

Kariéra Martina Škrtela se pomalu blíží ke svému konci. Sedmatřicetiletý obránce se v létě minulého roku vrátil zpět na Slovensko, které opustil před více než sedmnácti lety. Zahrát si ale mohl i naší nejvyšší ligu, nabídku Sparty ale nepřijal. Proč?

V létě roku 2004 opustil Trenčín a přestoupil do Zenitu Petrohrad. Od té doby působil Martin Škrtel v zahraničí, zahrál si za Liverpool, Fenerbahce a Basaksehir.

Po konci ve Fenerbahce nicméně odešel do Atalanty, ze které se po třech týdnech pakoval kvůli sporům s trenérem. A právě v ten moment přišla nabídka pražské Sparty.

„Nejblíž jsme k tomu byli, když jsem předčasně ukončil působení v Atalantě. Ozvala se mi Sparta, vážně jsem o tom přemýšlel, ale pak se mi ozval Başakşehir a priorita má i celé rodiny byla zůstat v Turecku.

Nabídky od pana Křetinského a Tomáše Rosického jsem si vážil, byl jsem za ni vděčný. Dost o mě stáli. Poděkoval jsem jim a rozhodl se jinak,“ řekl Škrtel v rozhovoru pro iDnes.

Škrtel se tedy rozhodl jinak, v Basaksehiru odehrál dvě sezony a po konci smlouvy se vrátil po téměř osmnácti letech zpátky na Slovensko.

Od léta je hráčem Trnavy, ve které pravidelně nastupuje. I díky němu jeho tým bojuje o titul, na vedoucí Slovan ztrácí pouhé čtyři body.

Zdroj: iDnes

Pokračovat ve čtení

Oblíbené