Spojte se s námi


Fotbal

Reakce na odchod Daniho Olma? Dinamo Záhřeb přivedlo odchovance Arsenalu

Publikováno

dne

V lednu odešla jedna z největších hvězd Dinama Záhřeb do Lipska. Tým z hlavního města Chorvatska obdržel za Daniho Olma 20 milionů euro. Lídr 1. HNL za jednadvacetiletého Španěla našel náhradu v odchovanci Arsenalu.

Náhradu za jednu ze svých největších hvězd našlo Dinamo v rezervním týmu Gunners. Ze severního Londýna přichází na Balkánský poloostrov dvacetiletý záložník Robbie Burton, který v akademiích Arsenalu působí od svých šesti let.

Burton, jenž je mládežnickým reprezentantem Walesu, nakoukl i do prvního týmu Arsenalu, ovšem pouze v rámci předsezonní přípravy. Za tým U-23 nastoupil střední či ofenzivní záložník do 31 utkání, v nichž zaznamenal pět gólů a dvě asistence.

„Cítím se tu opravdu dobře, každý se snaží, abych tu našel nový domov. Dinamo má úžasnou historii, jsou rození vítězové,“ uvedl po přestupu historicky první britský fotbalista v dresu Dinama.

Již bývalý zaměstnavatel byl z odchodu z jedné hvězd akademie překvapen. „Jaká byla reakce v Arsenalu? Byl to pro ně šok, když jsem jim řekl, že odcházím. Ale já věřím, že to je pro mě správný krok v kariéře,“ uvedl dvacetiletý fotbalista, za něhož Dinamo zaplatí s bonusy až 950 tisíc liber.

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.