Spojte se s námi


Bundesliga

Reakce českých hráčů na zisk titulu: Dá se říct, že jsme legendy, řekl Hložek. Schick mluví i o úspěchu pro český fotbal

Bayer Leverkusen se díky nedělní výhře nad Brémami stal novým německým mistrem! A to doslova, svěřenci Xabiho Alonsa totiž zapsali historicky první titul v dějinách klubu. Jak po zisku titulu reagovala trojice českých fotbalistů Patrik Schick, Adam Hložek a Matěj Kovář?

Publikováno

dne

Bayer Leverkusen se díky nedělní výhře nad Brémami stal novým německým mistrem! A to doslova, svěřenci Xabiho Alonsa totiž zapsali historicky první titul v dějinách klubu. Jak po zisku titulu reagovala trojice českých fotbalistů Patrik Schick, Adam Hložek a Matěj Kovář?

500Kč zdarma s promo kódem: BIGPROMOCZ

dalších 3000Kč za vklad + free spiny

VYUŽÍT PROMO KÓD
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Je to tam, Bayer Leverkusen to i s přispěním tří českých hráčů poprvé za 120 let dokázal. Poprvé v dějinách ovládl Bundesligu a získal mistrovský titul, a to už pět kol před koncem probíhajícího ročníku německé nejvyšší soutěže.

Bayer však letos může dosáhnout i dalších úspěchů. Ve finále DFB Pokalu má Kaiserslautern, přičemž zcela objektivně je v jeho silách druholigový celek porazit.

Leverkusen pak stále hraje také Evropskou ligu. V cestě za postupem do semifinále mu stojí West Ham United, který v úvodním zápase na domácím stadionu porazil 2:0. Svěřenci Xabiho Alonsa však konkrétně v Bundeslize už nyní zaznamenali úctyhodný úspěch.

Ani po 29 kolech nenašli svého přemožitele, načež na kontě mají 25 výher, 4 remízy a v kolonce proher svítí 0. Druhým nejúspěšnějším klubem v této statistice je po Leverkusenu Borussia Dortmund, která v této ligové sezóně prohrála pětkrát.

Dá se říct, že jsme legendy, míní Adam Hložek

Největší podíl na titulu má z řad českých fotbalistů pochopitelně Patrik Schick. Ten se v závěru listopadu vrátil po zranění a od té doby stihl odehrát 14 ligových zápasů, ve kterých pětkrát skóroval.

Adam Hložek má na svém kontě 22 ligových duelů, avšak mnohdy to bylo pouze na závěrečnou minutu. I tak vstřelil dva góly a může si připsat svůj první titul v kariéře. Matěj Kovář odchytal jeden zápas, v Leverkusenu plní roli brankářské dvojky.

„Je to neskutečný úspěch, velký úspěch i pro Česko, že tady jsou tři zástupci a myslím si, že je skvělé, co jsme tady dokázali. Jsme součástí historie a dá se říct i legendy,“ řekl Hložek v rozhovoru po zápase.

„Zdravím domů, dokázali jsme to, mám radost a doufám, že vy taky. Všem českým fanouškům, kteří nám přáli, moc díky za podporu. Jsem rád, že jsme tady u toho všichni,“ pronesl Schick, jenž má na titulu Leverkusenu z řad českých zástupců největší podíl.

„Taky zdravím domů, do Uherského Hradiště. Je to úspěch pro celý český fotbal a že jsme u toho tři je ještě krásnější. Moc si toho užíváme a doufáme, že to není naposledy,“ dodal Kovář.

Zdroj: Bundesliga, Bayer Leverkusen, X

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.