Spojte se s námi

Fotbal

Ramos se vrátil do milované Sevilly, kde jej však kotel nesnáší. Proč mu fanoušci nemohou přijít na jméno?

Byl to jeden z příběhů léta, když Sergio Ramos odmítl Saúdskou Arábii i USA, kde by bral dvacetinásobně více a vrátil se do rodné Sevilly, která jej vychovala. Jenže zde romantický příběh končí, kotel zvaný Biris Norte totiž Ramose z duše nesnáší.

Publikováno

dne

Byl to jeden z příběhů léta, když Sergio Ramos odmítl Saúdskou Arábii i USA, kde by bral dvacetinásobně více a vrátil se do rodné Sevilly, která jej vychovala. Jenže zde romantický příběh končí, kotel zvaný Biris Norte totiž Ramose z duše nesnáší.

S fotbalem začínal Ramos v malé obci Camas, kde se narodil, 5 minut od Sevilly. V 10 letech ale odešel do Sevilly FC a zde prošel celou mládeží. Hodně se zkamarádil zejména se dvěma spoluhráči – Jesúsem Navasem a Antoniem Puertou. Spolu došli až do áčka.

Do A-týmu se dostal v únoru roku 2004, kdy debutoval proti Deportivu La Coruña. V další sezóně už se Ramos ustálil na pravém beku a odehrál 41 zápasů, vstřelil gól mimo jiné třeba Realu Madrid. Právě Los Blancos Ramos tak zaujal, že v létě 2005 jej Florentino Pérez vykoupil za 27 milionů eur, což byla nejdražší částka za španělského obránce.

Zrada prezidenta

A to už se dostáváme k hlavnímu problému. Hlavním svárem byl prezident Sevilly José Maria Del Nido. Když se fanoušci bouřili, proč nechává odejít 19letého odchovance tak brzy, tak aby si udržel tvář, hodil vše na Ramose a řekl, že dělal všechno proto, aby mohl odejít.

Ramos se k tomu nijak zvlášť nevyjádřil, jako teenager nechtěl jít proti prezidentovi, po pár letech ale vystoupil a řekl, že to tak vůbec nebylo, že to byl Del Nido, kdo ho chtěl prodat, protože klub potřeboval peníze. Lidé to ale nechtěli pochopit.

V Realu Madrid se Ramos rychle uchytil a pomalu se stal jedním z nejlepších stoperů světa. Vztah s fanoušky Sevilly na hlavní tribuně zůstával relativně v pořádku, jenže tvrdé jádro kotle zvaného „Biris Norte“ mu nikdy neodpustilo odchod do Madridu.

Real totiž není v Seville úplně oblíbeným týmem, k tomu navíc Del Nido fanoušky přesvědčil, že Ramos je zrádce, který chtěl za každou cenu odejít. Na Ramose se tak při každé návštěvě pískalo a nadávalo, což španělského stopera hodně trápilo, několikrát se pak vyjádřil, jak je mu to líto, ale na hřišti nijak nereagoval.

Leden 2017

Jenže přišel 12. leden 2017, který vše změnil. Real Madrid nastoupil proti Seville v osmifinále Copa del Rey. První zápas doma vyhrál 3:0, v odvetě si měl jen v poklidu pohlídat výsledek. Jenže vzniklo velké drama. Sevilla šla do vedení, Asensio srovnal, Jovetič a Iborra ale zařídili Seville vedení 3:1.

Kotel Sevilly si v tomto zápase extrémně vyléval zlost na Ramosovi a stopera Realu celý zápas silně urážel. Celý zápas skandovali „Ramosi ty zkur**syne“ nebo „Ramosi umři“. Nejenom však jeho, uráželi hlavně i jeho matku, což byl právě kámen úrazu.

V 82. minutě měl Real k dispozici penaltu. Ta se kopala přímo před „Biris norte“. Už před exekucí na Ramose kotel za brankou pískal a snažil se ho všelijak rozhodit. Ramos se rozhodl penaltu kopnout dloubáčkem ve stylu Panenky. Po gólu běžel před kotel Sevilly, načež na něj pršely ohromné urážky i prostředníčky. Ramos ukázal palcema na svá záda.

To ale nebylo vše. Spoluhráči přiběhli k němu gól oslavit, Ramos se poté otočil, ukázal směrem k Biris Norte, dal si ruce na uši, otočil se a znovu ukázal na záda, poté ukázal směrem k ostatním tribunám a naznačoval, že se omlouvá. Spousta fanoušků na hlavní či protilehlé tribuně se zvedla a Ramosovi zatleskala, naopak kotel ohromně pískal a nadával.

V pozápasovém rozhovoru se vyjádřil Ramos jasně: „Jezdím sem už dlouho a nechápu tohle přijetí. Tohle vždycky bude můj domov. Přijeli sem Dani Alves nebo Ivan Rakitic, kteří nedýchali sevillismo odmalička jako já a byli přijatí jako bohové.“

Směrem ke svému gestu řekl: „Nebyl to nerespekt. Omluvil jsem se všem kromě jedné části stadionu. Pokud jedna část stadionu na mě od první minuty píská a uráží moji matku, tak se jim neomluvím za ten gól. Ti, kteří uráží mou matku si žádný respekt nezaslouží, sevillismo ano.“

Návrat

Od té doby byly mezi oběma stranami vztahy extrémně napjaté a vždy, když Ramos na Ramón Sanchéz Pizjuán přijel, čekalo jej peklo.

Proto „Biris norte“ dost rozčílilo, když se v létě dozvěděli, že se Ramos vrací do Sevilly. Vedení jej přitom celé léto odmítalo, až po špatných výsledcích jej vzalo na milost.

Jenže jak asi čekáte, Biris Norte ho rozhodně nepřijali s otevřenou náručí. Vydali stanovisko, kde jeho příchod odmítají. V prohlášení se ale spíše opřeli do vedení klubu, jelikož se jim nelíbilo, že přivádějí někoho, kdo Sevillou tak opovrhoval.

Zároveň ale dodali, že Ramose nebudou během zápasů urážet a pískat na něj. Logicky jej ale nebudou ani podporovat. Podrobněji se celému příběhu věnoval Podcast Golazo.

Zdroj: Golazo

Reklama

Oblíbené