Spojte se s námi


Fotbal

Rakitič na cestě do Saúdské Arábie? Chorvatský veterán by měl podruhé opustit Sevillu, připojí se k bývalé hvězdě Atlétika

Chorvatský veterán Ivan Rakitič se pravděpodobně přestěhuje do Saúdské Arábie. O jeho služby totiž stojí celek Al-Shabab, který ze španělské La Ligy už v minulém roce jednoho hráče přivedl. Rakitič je údajně blízko k podpisu smlouvy.

Publikováno

dne

Chorvatský veterán Ivan Rakitič se pravděpodobně přestěhuje do Saúdské Arábie. O jeho služby totiž stojí celek Al-Shabab, který ze španělské La Ligy už v minulém roce jednoho hráče přivedl. Rakitič je údajně blízko k podpisu smlouvy.

Zatímco někteří žádají odchod ze Saúdské Arábie, chorvatský veterán Ivan Rakitič naopak velice pravděpodobně zamíří právě do Saudi Professional League.

O služby pětatřicetiletého záložníka totiž stojí celek Al-Shabab. Rakitič se od chvíle, kdy se otěží A-mužstva Sevilly ujal Quique Sanchez Flores, dostal pouze do role náhradníka a hlavně proto jeho působení v andaluském klubu zřejmě velmi brzy skončí.

Rodák z Möhlinu má ve španělském klubu platnou smlouvu do konce června tohoto roku, kvůli jeho pozici v týmu však má být on sám potenciálnímu transferu nakloněn.

Rakitič se tak na sklonku angažmá podívá do Saúdské Arábie, k přestupu má dojít okamžitě, tedy ještě v tomto zimním přestupovém období.

O přestupu, který je již na spadnutí, na platformě X informoval také renomovaný novinář Fabrizio Romano. Chorvat každopádně nebude jediným hráčem, který se z La Ligy přestěhuje do Saúdské Arábie. Konkrétně Al-Shabab k sobě už loni zlákal Yannicka Carrasca z Atlétika Madrid.

Rakitič a jeho dosavadní kariéra

S profesionálním fotbalem Rakitič začal v Basileji, odkud v červenci roku 2007 přestoupil do Schalke. Z německého klubu se o čtyři roky později přesunul do Sevilly. Z Andalusie pak v létě roku 2014 odešel do Barcelony, kde dost možná prožil své nejlepší roky fotbalové kariéry.

V katalánském velkoklubu Rakitič odehrál 310 soutěžních zápasů, ve kterých vstřelil 35 gólů a přidal 42 asistencí. Podobné statistiky zaznamenal také v Seville, kde včetně druhého angažmá po návratu z Barcelony zapsal ve 323 utkáních 51 branek a 63 gólových nahrávek.

Co do týmových úspěchů však právě největší slávu prožil v Barceloně. Rakitič zde čtyřikrát vyhrál ligu, domácí pohár a v roce 2015 především Ligu mistrů.

Zdroj: The Athletic, Football Espaňa, X – Fabrizio Romano

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.